Virgiliu Postolachi, primul gol în campionatul României

13 aug 2022 de Reporter FMF

Internaționalul moldovean Virgiliu Postolachi a marcat golul de 1-0 pentru echipa sa, UTA Arad, în meciul cu U Cluj, contând pentru etapa a 5-a a campionatului României la fotbal. El a deschis scorul în minutul 6. Acesta este primul gol al lui Postolachi la UTA, echipă la care s-a transferat în această vară de la Mouscron (Belgia) și pentru care a jucat astăzi al doilea meci ca titular și al treilea la număr.

Postolachi a fost înlocuit în minutul 58, la scorul de 1-1.

De partea cealaltă, la U Cluj, moldoveanul Alexandru Boiciuc a fost introdus pe teren în minutul 84.

UTA - U Cluj s-a încheiat 2-1. După această victorie echipa lui Postolachi a acumulat 7 puncte și se clasează pe locul 7 în Superliga românească. În timp ce U Cluj a rămas pe penultimul loc, cu 2 puncte.

Virgiuliu Postolachi (22 de ani) are 3 meciuri jucate pentru Naționala Moldovei.