• Поддержи национальную сборную

LIVE. Cupa Moldovei Moldtelecom continuă astăzi cu patru meciuri

27 oct 2021 de Victor Daghi

Cupa Moldovei Moldtelecom, ediția 2021/22, continuă astăzi cu alte 4 meciuri din optimile de finală. Campioana Moldovei, Sheriff, care are în palmares 10 cupe, intră în competiție cu meciul împotriva formației CSCT Saksan Ceadîr-Lunga (Divizia B). Meciurile competiției se vor disputa într-o singură manșă.

Iată programul partidelor:

FC Florești – FC Sîngerei (Bender, stadionul orășenesc, ora 13:00)

Meciul va fi transmis de canalul Youtube FMF și pagina de Facebook Divizia Națională.

FC Speranța Drochia – FC Zimbru Chișinău (Drochia, stadionul orășenesc, ora 13:00)

Meciul va fi transmis de site-ul Moldfootball și pagina de Facebook Divizia Națională.

FC Milsami Orhei – FCM Ungheni (Orhei, complexul sportiv raional, ora 15:00)

FC Sheriff Tiraspol – CSCT Saksan Ceadîr-Lunga (Tiraspol, complexul sportiv Sheriff, ora 15:00)

Meciul va fi transmis de postul de televiziune Sport 1, canalul Youtube FMF și pagina de Facebook Divizia Națională.

Ieri, în sferturile de finală s-au calificat FC Sfîntul Gheorghe, FC Petrocub, FC Dinamo-Auto și CSF Bălți:

FC Sfîntul Gheorghe Suruceni – FC Victoria Chișinău 1-0, FC Petrocub Hîncești – FC Olimp Comrat 6-0, CSF Spartanii Selemet – FC Dinamo-Auto Tiraspol 1-3, CSF Bălți – FC Cahul-2005 3-0 (neprezentare)

Vezi aici rezultatele meciurilor și marcatorii din turul preliminar1/32 de finală și 1/16 de finală ale Cupei Moldovei Moldtelecom, ediția 2021/22.

Sferturile de finală sunt programate pentru 12-13 aprilie 2022, iar semifinalele – 26 aprilie 2022.

Finala Cupei Moldovei Moldtelecom, ediția 2021/22, va avea loc pe 21 mai 2022. Câștigătoarea va reprezenta Moldova în Europa Conference League de anul viitor.

Deținătoarea în exercițiu a trofeului este formația Sfântul Gheorghe Suruceni, care a trecut în finala din acest an de FC Sheriff în urma executării loviturilor de departajare, scor 3-2.