• Поддержи национальную сборную

Cupa Moldovei la fotbal feminin 2020/21. Programul semifinalelor

28 apr 2021 de Maria Teeşanu

Agarista CSF Anenii Noi este ultima semifinalistă a Cupei Moldovei la fotbal feminin, ediția 2020/21. În meciul restanță din cadrul sferturilor de finală, Agarista a trecut pe teren propriu de CS Noroc cu scorul de 4-1, după ce câștigase și în tur cu 4-0.

Pentru echipa gazdă au marcat Carolina Vasilachi (în minutele 8 și 29), Alina Chirică (53) și Bianca Druță (87). De partea cealaltă s-a remarcat Andreea Costin (44).

Vă prezentăm programul semifinalelor:

FC Nistru-GTC - FC Narta-ȘS Drăsliceni

FC Maksimum - Agarista-CSF Anenii Noi

Meciurile tur vor avea loc pe 12 mai, iar returul este programat pe 26 mai. Ora de start a partidelor va fi stabilită ulterior.

Finala Cupei Moldovei la fotbal feminin, ediția 2020/21, va avea loc pe 13 iunie.

Deținătoarea în exercițiu a trofeului este Agarista CSF Anenii Noi. În finala ediției precedente, discipolele lui Alexei Gladun și-au adjudecat trofeul, grație victoriei cu 2-1 în fața echipei Ciobruciu-GTC. Formația din Anenii Noi a câștigat ultimele trei ediții ale Cupei Moldovei la fotbal feminin.

Cele mai multe cupe în palmares (5) le are Codru Chișinău/Anenii Noi.