Feminin(Competiții)

Fotbal feminin. Rezultatul meciului tur al Cupei Moldovei

27 mar 2024 de Svetlana Tataru

Astăzi a avut loc meciul tur din cadrul sferturilor de finală a Cupei Moldovei la fotbal feminin, ediția 2023/24. FC Chișinău a învins formația din capitala nordului, FC Belceanka, cu scorul de 2-1. După o primă repriză în care a dominat formația din nordul Moldovei cu 1-0, echipa din capitală a răsturnat scorul cu două reușite în repriza secundă.

Rezultatul manșei tur, 1/4 de finală:

27 martie. Ora 13:00. Stadionul Orășenesc Fălești

FC Belceanka - FC Chișinău. 1-2 Roxana Moisiuc (33) / Diana Myno (53) Doina Ciobanu (87)

Manșa retur este programată pe data de 17 aprilie, ora 16:00, pe terenul I.P. L.T. „Petru Zadnipru” din Chișinău.

Semifinale competiției:
Perioada: 24 aprilie - 1 mai

CS Noroc - Real Succes

Agarista-CSF Anenii Noi 2020 vs FC Belceanka/FC Chișinău

Notă: Conform rezultatelor tragerii la sorți, câștigătoarea meciului din sferturile de finală, FC Belceanka - FC Chișinău se va duela în semifinale cu echipa Agarista-CSF Anenii Noi 2020.

Data și ora partidelor pentru semifinalele competiției vor fi stabilite în ulterior, conform regulamentului Cupei Moldovei la Fotbal Femenin, ediția 2023/24.