Caimacov, primul gol al sezonului în Croația

10 dec 2023 de Sandu Grecu

Internaționalul moldovean, Mihail Caimacov, a marcat primul său gol din acest sezon pentru formația NK Slaven Belupo Koprivnica, în campionatul Croației. Într-un meci jucat în deplasare împotriva echipei Rijeka, contând pentru etapa a 18-a a primei ligi valorice din Croația, mijlocașul nostru a intrat pe teren în minutul 60. Până la final Caimacov a reușit să marcheze un gol și să ofere o pasă de gol. Tricolorul a înscris golul de 0-3 în minutul 76. Echipa sa a câștigat cu scorul de 4:2.

După această victorie, Slaven ocupă locul 6 din 10 echipe în campionatul croat, cu 20 de puncte, de 2 ori mai puțin decât lidera, Hajduk Split. Jucătorul nostru a revenit la Koprivnica în vara anului 2023.

Vă reamintim că Mihail Caimacov a revenit pe teren pe 5 noiembrie, după ce timp de 6 luni a fost indisponibil în urma unei accidentări suferite încă atunci când era jucătorul formației Torpedo Moscova.

Mihail Caimacov (25 de ani) a jucat pentru Naționala Moldovei 22 de meciuri și a marcat 1 gol.