• Поддержи национальную сборную

UEFA Europa Conference League. Milsami - Panevezys 0-1

20 iul 2023 de Roman Cenușă

În returul din primul tur preliminar al Ligii Conferinței, Milsami Orhei a întâlnit formația lituaniană Panevezys. Meciul s-a desfășurat pe stadionul complexului sportiv raional din Orhei.

După 90 de minute de joc, scorul a fost de 0-1 în favoarea lui Panevezys. Singurul gol al meciului a fost marcat de către jucătorul Seydina KEITA în minutul 57 al partidei. Astfel, echipa lituaniană a reușit să învingă echipa gazdă și să obțină o victorie ce îi asigură calificarea în turul doi preliminar al Ligii Conferinței, scorul la general, fiind 3-2. Meciul din prima manșă s-a încheiat cu scorul de 2-2.

Milsami Orhei părăsește actuala ediție a Ligii Conferinței.

Milsami – Panevezys 0-1 (0-0)

A marcat: Seydina KEITA (57)