LIVE. Campionatul European de fotbal pe plajă. Ziua 4

30 iul 2022 de Victor Daghi

CLICK PE LIVE

Ora 20:30

Pentru duminică, 31 iulie, la Arena din capitala Moldovei sunt programate ultimele 6 partide din faza play-off:

Ora 20:25

Astăzi s-au disputat 6 meciuri din cadrul Campionatului European de fotbal pe plajă:

Ora 19:45

Moldova se impune în fața Greciei cu scorul de 5-1 și se califică în finala Campionatului European de fotbal pe plajă de la Chișinău, unde va întâlni reprezentativa Turciei! Golurile 3, 4 și 5 ale echipei noastre a fost marcate de Artiom Turta, Andrei Florea și Grigore Cojocari, în timp ce pentru greci a înscris Tsitsaris.

Rămâneți pe site-ul nostru. În scurt timp vom publica alte indormații despre turneu.

Ora 19:23

A doua pauză a meciului. Moldova conduce Grecia după repriza secundă cu 2-0. Golul doi al tricolorilor a fost marcat de Eugeniu Borovschi, care a deviat balonul în poartă după șutul portarului Ruslan Istrati.

Ora 19:03

Pauză. Moldova conduce Grecia cu 1-0, după prima repriză.

Ora 18:56

Moldova deschide scorul prin Andrei Florea, care a transformat o lovitură liberă de la mijlocul terenului. Moldova - Grecia 1-0.

Ora 18:40

Din componența echipei noastre lipsește unul dintre cei mai buni jucători ai turneului, Andrei Negară. Acesta este suspendat pentru cumul de cartonașe.

Ora 18:45

Startul partidei

Ora 18:40

Moldova - Grecia (semifinală)

Componențele echipelor

Moldova: 12.Ruslan Istrati, 3.Grigore Cojocari, 8.Dumitru Graur, 11.Nicolae Ignat, 15.Leonid Podlesnov

Rezerve: 1.Alexei Capsamun, 2.Artiom Turta, 4.Alexandru Sîrghi, 7.Eugeniu Borovschi, 10.Andrei Florea, 13.Alexandru Eremia

Antrenor: Ruslan Pernai

Grecia: 1.Nikoloau, 4.Papastathopoulos, 5.Karakasis, 7.Katsoulis, 10.Triantafyllidis

Rezerve: 13.Tsekouras, 2.Koukovinis, 3.Skourtas, 6.Gkritzalis, 8.Lympousis, 11.Tsitsaris, 14.Bounas

Antrenor: Stefanos Soilemes

Ora 18:30

S-a încheiat cel mai spectaculos meci al turneului. Turcia - Kazahstan 12-10. Au mai înscris Semih, Bariș-2, Efe, Cem Keskin și Emrah, respectiv, Yershin, Muralinov-2, Perevyortov, Gulyy și Tyulpa.

Ora 18:05

La meci este prezent ambasadorul Kazahstanului în Republica Moldova, Almat Aidarbek.

Ora 18:02

Turcia - Kazahstan 6-4, după primele 2 reprize. Au mai înscris Cem Keskin, Ege și Emrah, respectiv, Yershin, Tyulpa-2.

Ora 17:38

Turcia conduce cu 3-1 după primele 12 minute de joc. Au înscris Bariș, Cem Keskin, Emrah, respectiv, Yershin.

Ora 17:15

Turcia - Kazahstan (semifinală)

Turcia: 1.Mehmet, 3.Recep, 7.Semih, 8.Bariș, 10.Cem Keskin

Rezerve: 12.Serkan, 6.Yasin, 9.Ege, 11.Emrah, 17.Ferhat, 19.Omer, 20.Efe

Antrenor: Ozan Yilmaz

Kazahstan: 1.Chornyy, 9.Muralinov, 10.Azhikenov, 14.Perevyortov, 18.Tyulpa

Rezerve: 16.Gavrilov, 8.Demeshko, 11.Yershin, 12.Muratuly, 16.Gavrilov, 20.Gulyy, 22.Makagon

Antrenor: Bulat Alyonov

Arbitru: Vladimir Tashkov (Bulgaria), al doilea arbitru: Ingilab Mammadov (Azerbaidjan), al treilea arbitru: Dmytro Dudka (Ucraina), timekeeper: Piotr Stoianov (Moldova)

Ora 17:05

Final de meci.

România - Anglia 7-5

Au mai marcat Valentin Dumitrică și Andrei Brașoveani, respectiv, Lawson.

Ora 16:41

Românii conduc cu 5-4, după terminarea reprizei a doua. Au mai înscris Iulian Augustin Răvoiu, respectiv, Lawson și Grossett.

Ora 16:21

Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 4-2 în favoarea României. Au marcat Alexandru-Georgian Țugui, Ionuț Florea-2 și Enis Bolat, respectiv, Day și Lawson.

Ora 15:25

România - Anglia (meci pentru locurile 5-8)

România: 13.Andrei-Paul Neag, 4.Ionel Posteucă Pulhac, 5.Gheorghe Andreescu, 8.Enis Bolat, 11.Andrei Brașoveanu

Rezerve: 1.Valentin Dumitrică, 2.Iulian Augustin Răvoiu, 6.Alexandru-Georgian Țugui, 9.Ionuț Florea

Antrenor: Daniel Petcu

Anglia: 21.Jackson, 3.Day, 6.Lawson, 7.Grossett, 10.Clarke

Rezerve: 13.Hulme, 4.O’Neill, 5.Demetrius-Franklin, 17.Collins, 19.Camara

Antrenor: Felipe Lira

Arbitru: Ozcan Sultanoglu (Turcia), al doilea arbitru: Andrei Karhu (Estonia), al treilea arbitru: Octavian Cepoi, timekeeper: Oleg Cebotari (ambii, Moldova)

Ora 15:21

Letonia - Danemarca 3-1

Au mai marcat Vasiljevs, respectiv, Madsen.

Letonia urmează să joace mâine în meciul pentru locul 5, iar Danemarca - pentru locul 7.

Ora 15:00

Letonul Vasiljevs a mai înscris un gol în mitanul secund și balticii conduc cu 2-0.

Ora 14:43

Letonii conduc cu 1-0 după primele 12 minute de joc. Reușita îi aparține lui Zuburs.

Ora 14:08

Letonia - Danemarca (meci pentru locurile 5-8)

Letonia: 1.Krizanovskis, 3.Ruba, 4.Josifovs, 8.Vasiljevs, 10.Skuratovics

Rezerve: 12.Jak, 9.Pastars, 13.Tomik, 14.Lavren, 16.Zuburs, 18.Bricis, 19.Marcha

Antrenor: Andrejs Baumanis

Danemarca: 12.Levin, 5.Jorgensen, 9.Frandsen, 10.Damm, 21.Madsen

Rezerve:  3.Radkjaer, 8.D.Dorph

Antrenor: Terence Dean Bowes

Arbitru: Piotr Stoianov (Moldova), al doilea arbitru: Rick Bruijn-Rodrigo (Țările de Jos), al treilea arbitru: Ago Kartmann (Estonia), timekeeper: Andrei Karhu (Estonia)

Ora 14:03

Norvegia - Lituania 2-1

Golul victoriei a fost marcat de Hellman în min. 32.

Astfel, cunoaștem primele două meciuri ale zilei de mâine:

Ora 13:45

Norvegia - Lituania 1-1, după primele 2 reprize. Au marcat Li, respectiv, Makutunovicius.

Ora 13:27

Niciun gol nu a fost marcat în prima repriză.

Ora 13:13

Copiii de mingi urmăresc cu interes meciurile turneului.

Ora 13:05

Norvegia - Lituania (meci pentru locurile 9-12)

Norvegia:  12.Brekken, 6.Aano, 7.Kandal, 10.Li, 16.Hellman

Rezerve: 1.Hacham, 8.Haugland, 9.Gaare, 18.Dyngeland, 20.Bidro

Antrenor: Rune Kandal

Lituania: 1.Petrauskas, 4.Plytnikas, 7.Giedraitis, 8.Navickas, 15.Levonauskas,

Rezerve: 12.Kulikauskas, 2.Graiciunas, 9.Makutunovicius, 14.Pukevicius, 19.Lebedevas

Antrenor: Sahib Mammadov

Arbitru: Dmytro Dudka (Ucraina), al doilea arbitru: Alfredo Pavone (Italia), al treilea arbitru: Vladimir Tashkov (Bulgaria),  timekeeper: Ingilab Mammadov (Azerbaidjan)

Ora 13:02

Malta - Georgia 5-6

Au mai marcat Nanapere, J.Zammit, respectiv, Diaknishvili-2, K.Makharadze.

Georgia urmează să joace mâine în meciul pentru locul 9, iar Malta - pentru locul 11.

Ora 12:36

În schimb în mitanul secund au fost marcate 6 goluri, câte 3 în fiecare poartă! Au înscris D.Caruana, Cutajar, R.Caruana, respectiv, Lomidze, Partenadze și G.Makharadze.

Ora 12:14

Nu a fost marcat niciun gol în prima repriză.

Ora 11:15

Malta – Georgia (meci pentru locurile 9-12)

Malta: 1.R.Caruana, 2.Zammit, 4.D.Caruana, 6.Cutajar, 8.Diacono

Rezerve: 12.Azzopardi, 3.Dalli, 5.Barbara, 7.Schembri, 9.Bray, 10.Camilleri, 11.Nanapere

Antrenor: Marco Casarsa

Georgia: 1.K.Makharadze, 3.Lomidze, 4.G.Makharadze, 8.Partenadze, 21.Todadze

Rezerve: 13.Borchashvili, 5.Jalagania, 7.M.Shamiladze, 9.Zhordania, 10.L.Shamiladze, 11.Diakvnshvili

Antrenor: Nikoloz Todadze

Arbitru: Oleg Cebotari, al doilea arbitru: Octavian Cepoi (ambii, Moldova), al treilea arbitru: Ozcan Sultanoglu (Turcia), timekeeper: Andrei Karhu (Estonia)

Ora 09:00

Campionatul European de fotbal pe plajă - Euro Beach Soccer League, Divizia B continuă astăzi, la Arena din parcul ”La Izvor” al capitalei, cu 6 meciuri din faza play-off:

Malta – Georgia (ora 12:00), meci pentru locurile 9-12

Norvegia - Lituania (ora 13:15), meci pentru locurile 9-12

Letonia - Danemarca (ora 14:30), meci pentru locurile 5-8

România - Anglia (ora 16:00), meci pentru locurile 5-8

Turcia - Kazahstan ora 17:15), semifinală

MOLDOVA - Grecia (ora 18:30), semifinală

Vă invităm să fiți alături de băieții noștri și să retrăiți emoțiile unui turneu international de anvergură, organizat de țara noastră.

Rezultatele meciurilor jucate ieri: Norvegia – Georgia 3-2, Danemarca – Letonia 1-2 în prelungiri, Anglia – Malta 5-2, Grecia – Kazahstan 2-2, 3-4 la penalty, Turcia - Lituania 3-1, MOLDOVA - România 3-0

Clasamentele finale ale celor 3 grupe:

Grupa A: 1.Moldova – 9 puncte, 2.România – 4, 3.Anglia – 3, 4.Malta – 0;

Grupa B: 1.Turcia - 8, 2.Letonia - 3, 3.Danemarca – 3, 4.Lituania – 0;
Grupa C: 1.Kazahstan - 7, 2.Grecia - 6, 3.Norvegia - 3, 4.Georgia - 0

Cele mai bune 4 naționale, Moldova, Turcia, Kazahstan și Grecia s-au calificat în eșalonul superior - Divizia A.

Grecul Andreas Katsoulis conduce în clasamentul golgheterilor, cu 6 goluri. Căpitanul Naționalei Moldovei, Grigore Cojocari, a marcat 3 goluri:

BILETE:

Play-off, semifinale, finala (30-31 iulie):

Tribuna A și C - 50 lei,

Tribuna B - 100 lei (Prețul biletului pentru 1 zi)

Biletele pot fi procurate pe site-ul BILETE.FMF.MD

Toate meciurile vor fi transmise în direct de site-ul nostru și pe paginile sociale ale FMF.

Pe parcursul întregii zile veți găsi aici informații și poze de la această competiție. Fiți alături de noi!