Cartonașe galbene: Stetsenko, Novicov,  respectiv Mateescu, Lungu, Țipac

Sf.Gheorghe: N.Cebotari (46, M.Railean), Stetsenko, Novicov, Suvorov (63, Plămădeală), Volkov, Istrati, Ghecev (63, Galperin), Ojog (46, Vremea), Slivca (46, Svinarenco), Bondarenco, Sidy.

Dacia Buiucani: Coval, Revenco, Ochincă (46, Cravcescu), Mateescu (78, Spînu), Țipac, Suciu (86, Ciobanu), Bivol (46, Cotogoi), Iosipoi, Nemerenco (46, Cricimar), Căruntu, Lungu (85, Solomin).
Rezerve: Malac.
Antrenor: Andrei Martin

Cronica meciului:
La Chișinău a demarat astăzi prima ediție a Cupei Federației la fotbal, turneu dotat cu premii în valoare totală de 600 de mii de lei.
În meciul de deschidere, pe stadionul cu suprafață sintetică Zimbru, de la ora 11.00, s-au întâlnit revelația campionatului trecut, Sfîntul Gheorghe Suruceni (locul 2 în Divizia Națională) și nou-promovata Dacia Buiucani Chișinău (locul 2 în Divizia A).
Echipa antrenată de Sergiu Cebotari a început în forță partida și a marcat rapid 2 goluri în primele 20 de minute. Autorul dublei - Roman Volkov (33 de ani), atacant din Belarus, aflat în probe la formația din Suruceni. Volkov (nr.9 pe tricou) a jucat toată cariera doar în campionatul țării sale. Ultima echipă – Gorodeya, locul 7 în Belarus.
Până la pauză nu s-a mai înscris. Echipele au plecat la vestiare la scorul de 2-0.
După reluarea partidei, ambii antrenori au făcut mai multe modificări. Cei care au înscris au fost jucătorii Daciei, în minutul 90, prin Marin Căruntu. Scor final, Sf.Gheorghe – Dacia 2-1.
De remarcat că printre cei circa 100 de spectatori aflați în tribune s-a numărat și selecționerul Engin Firat.