Nicolaescu, al cincilea gol al sezonului în Israel!

14 mai 2022 de Victor Daghi

Internaționalul moldovean Ion Nicolaescu a marcat astăzi golul victoriei al echipei sale, Maccabi Petah Tikva în meciul cu Hapoel Hadera, din etapa a 7-a a play-out-ului Ligat ha'Al (prima divizie valorică a Israelului).

Nicolaescu a intrat pe teren în minutul 68 și a înscris 6 minute mai târziu pentru 4-2. Meciul s-a încheiat cu scorul de 4-3 în favoarea echipei Maccabi Petah Tikva.

Acesta este al 5-lea gol marcat de atacantul moldovean în cele 15 meciuri jucate în actuala stagiune a Ligat ha'Al.

Anterior Nicolaescu a marcat în etapele 21 (golul victoriei în poarta echipei Hapoel Jerusalem, 3-1), 22 (cu Beitar Jerusulem, 1-2) 24 (cu Hapoel Hadera, 4-1) și 25 (un gol în poarta echipei Ashdod, 4-3).

Vă reamintim că Ion Nicolaescu s-a transferat în campionatul din Israel pe 7 ianuarie 2022, sub formă de împrumut de la echipa slovacă DAC 1904 Dunajská Streda.

Pentru Naționala Moldovei Ion Nicolaescu a jucat 25 de meciuri și a marcat 5 goluri.