Masculin (Competiții)

Cupa Moldovei Moldtelecom 2021/22. Au fost desemnate gazdele sferturilor de finală

29 oct 2021 de Ion Buga

Astăzi, la Casa Fotbalului, a avut loc tragerea la sorți pentru desemnarea gazdelor meciurilor din sferturile de finală ale Cupei Moldovei Moldtelecom 2021/22.

Vă prezentăm rezultatele tragerii la sorți:

Sfîntul Gheorghe Suruceni - FC Florești
Zimbru Chișinău - Milsami Orhei
Sheriff Tiraspol - Petrocub Hîncești
CSF Bălți - Dinamo-Auto Tiraspol

Meciurile din sferturile de finală ale Cupei Moldovei Moldtelecom se vor disputa pe 12 și 13 aprilie 2022. Data exactă și ora disputării a fiecărei partide vor fi stabilite ulterior.

Vezi aici rezultatele meciurilor și marcatorii din 1/8 de finală ale Cupei Moldovei Moldtelecom, ediția 2021/22.

Finala Cupei Moldovei Moldtelecom, ediția 2021/22, va avea loc pe 21 mai 2022. Câștigătoarea va reprezenta Moldova în Europa Conference League de anul viitor.

Deținătoarea în exercițiu a trofeului este formația Sfântul Gheorghe Suruceni, care a trecut în finala din acest an de FC Sheriff în urma executării loviturilor de departajare, scor 3-2.