Masculin (Competiții)

Divizia A. Rezultatele meciurilor jucate astăzi în etapa a treia

13 aug 2021 de Victor Daghi

În etapa a treia din Divizia A, astăzi s-au disputat două meciuri. Dacia Buiucani a învins cu 3-1 Iskra și, cu 6 puncte, a urcat pe locul doi în clasament. Este interesant că golul victoriei a fost marcat de fiul antrenorului “dacilor” Andrei Martin, Oleg, în minutul 86! O “dublă” în acest meci și-a trecut în cont mijlocașul de doar 17 ani al chișinăuienilor, Vasile Bîtlan. În celălalt meci, Olimp Comrat a egalat la doi în ultimul minut de joc, datorită reușitei atacantului Eugeniu Borovschi.

Vă prezentăm rezultatele partidelor și marcatorii golurilor:

Dacia Buiucani Chișinău – Iskra Rîbnița 3-1 (Vasile Bîtlan 58, 90+3, Oleg Martin 86 / Alexandru Popovici 80)

Olimp Comrat – FC Cahul-2005 2-2 (Vladimir Haritov 8, Eugeniu Borovschi 90 / Vasile Mîță 24, 27)

Clasamentul la zi

Transmisiunile în direct ale tuturor meciurilor Diviziei A 2021/22 și rezumatele video sunt accesibile pe site-ul Eleven Sports.

Pentru mâine, 14 august, sunt programate ultimele 4 meciuri ale etapei a treia: Sheriff-2 Tiraspol – FCM Ungheni, Real Succes Chișinău – FC Sucleia, Speranța Drochia – Victoria Chișinău, Spartanii Selemet – Sporting Trestieni

Toate meciurile vor începe la ora 18:00.