Masculin (Competiții)

Divizia A. Rezultatele meciurilor jucate astăzi în etapa a XXI-a

01 mai 2021 de Victor Daghi

În etapa 21 din Divizia A, astăzi s-au disputat 3 meciuri. CSF Bălți a obținut a noua victorie consecutivă, făcând încă un pas spre Divizia Națională. Echipa antrenată de tehnicianul ucrainean Igor Rakhaiev are nevoie să acumuleze doar 7 puncte în ultimele 5 meciuri pentru a ajunge în elita fotbalului moldovenesc. În meciul cu FC Fălești un hat-trick și-a trecut în cont atacantul ucrainean de 27 de ani, Serhii Molochko. Încă un gol a fost marcat de mijlocașul de doar 17 ani, Denis Secureanu. Olimp a egalat scorul în meciul cu Real Succes în minutul 2 de prelungiri, jucând în inferioritate numerică: în minutul 90+1 a fost eliminat din teren fostul jucător al Naționalei Moldovei, Serghei Gheorghiev. Chiar dacă a fost egalată pe final de meci, Real Succes a obținut un punct important în lupta cu FC Fălești pentru evitarea retrogradării.

Vă prezentăm rezultatele partidelor și marcatorii golurilor:

Real Succes – Olimp 1-1 (Sorin Chele 36 / Vladimir Haritov 90+2)

FC Fălești – CSF Bălți 0-6 (Ion Besarab 11-autogol, Serhii Molochko 14, 25, 70, Alexandru Grosu 63, Denis Secureanu 89)

Iskra – Spartanii 2-1 (Laurențiu Iurcu 7, Alexandru Popovici 64 / Victor Negară 3)

Clasamentul la zi

Transmisiunile în direct ale tuturor meciurilor Diviziei A 2020/21 și rezumatele video sunt accesibile pe site-ul MyCujoo.

Etapa următoare va avea loc după următorul program:

5 mai: Olimp – Grănicerul, FC Tighina – Iskra, Spartanii – CSF Bălți, FC Fălești – Real Succes

6 mai: Victoria – Sheriff-2, Speranța Drochia – FC Sucleia, FC Sireți – FC Cahul-2005

Toate meciurile vor începe la ora 17:00.