Divizia A. Rezultatele meciurilor jucate astăzi în etapa a XIX-a

21 apr 2021 de Victor Daghi

În etapa a 19-a din Divizia A, astăzi s-au disputat 6 meciuri. CSF Bălți a obținut o nouă victorie și a mai făcut un pas important pentru promovarea în Divizia Națională. Unul dintre golurile formației bălțene a fost marcat de atacantul de doar 19 ani, Andrei Stratan, care se află la a 11-a reușită în actuala stagiune. Echipa de pe locul doi, FC Cahul-2005 a trecut de FC Fălești datorită unui gol marcat din penalty în minutul 3 de prelungiri!

Vă prezentăm rezultatele partidelor și marcatorii golurilor:

CSF Bălți – Olimp 3-0 (Serhii Molochko 23, Daniel Danu 25, Andrei Stratan 82)

Iskra – Real Succes 2-1 (Alexandru Popovici 67, Laurențiu Iurcu 87 / Sorin Chele 79)

FC Cahul-2005 – FC Fălești 1-0 (Gheorghe Mîță 90+3-penalty)

FC Sucleia – Spartanii 1-2 (Abdullahi Shuaibu 31 / Marin Stan 72, Daniel Adam 79)

Sheriff-2 – FC Tighina 4-0 (Maxim Cojocaru 5, Alizade Carmanov 41, 53, Artur Untura 86)

Victoria – Speranța Drochia 2-2 (Ion Pavlov 32, Ivan Iancioglo 73 / Ulrich Steve Bonengue Lingom 10-autogol, Ion Polivaniuc 64)

Ieri s-a jucat meciul Grănicerul Glodeni – FC Sireți 1-0.

Clasamentul la zi

Transmisiunile în direct ale tuturor meciurilor Diviziei A 2020/21 și rezumatele video sunt accesibile pe site-ul MyCujoo.

Etapa următoare va avea loc după următorul program:

24 aprilie: Spartanii – FC Cahul-2005, FC Fălești – Iskra

25 aprilie: Olimp – Victoria, Speranța Drochia – Grănicerul, FC Sireți – Sheriff-2, FC Tighina – FC Sucleia, Real Succes – CSF Bălți

Toate meciurile vor începe la ora 16:00.