Divizia A. Rezultatele meciurilor jucate astăzi în etapa a XVII-a

13 apr 2021 de Victor Daghi

În etapa a 17-a din Divizia A, astăzi au fost jucate ultimele două meciuri.

Lidera CSF Bălți a obținut victorie importantă la Cahul în meciul cu contracandidata la lupta pentru promovarea în Divizia Națională. Golul victoriei a fost marcat de mijlocașul Andrei Drab în minutul 4 de prelungiri! Astfel, echipa antrenată de Igor Rakhaiev s-a distanțat la 7 puncte de FC Cahul-2005, luînd o opțiune serioasă în lupta pentru promovarea în elita fotbalului moldovenesc.

În celălalt meci, Sheriff-2, fiind condusă pe parcursul jocului de FC Fălești, a învins, înscriind două goluri în ultimele 8 minute ale partidei! Datorită acestui succes, echipa antrenată de Shota Makharadze a urcat pe locul 3 în clasament.

Vă prezentăm rezultatele partidelor și marcatorii golurilor:

FC Cahul-2005 - CSF Bălți 1-2 (Daniil Zaporojan 79 / Ruben Gomez 41, Andrei Drab 90+4)

Sheriff 2 - FC Fălești 2-1 (Nichita Covali 82, Nichita Corneencov 84 / Dmitri Maneacov 71)

Anterior, s-au jucat alte cinci meciuri din etapa 17:

19 martie: Iskra – FC Olimp 3-3, FC Sucleia – Real Succes 1-1, Grănicerul – Spartanii 1-2

11 aprilie: Speranța Drochia – FC Sireți 5-2

12 aprilie: Victoria – FC Tighina 8-0

Clasamentul la zi

Etapa următoare se va desfășura după următorul program:

16 aprilie: FC Olimp – Speranța Drochia

17 aprilie: FC Sireți – Victoria, FC Tighina – Grănicerul, Spartanii – Sheriff-2, FC Fălești – FC Sucleia, FC Cahul-2005 – Real Succes, Iskra – CSF Bălți

Toate partidele vor începe la ora 15:00.

Transmisiunile în direct ale tuturor meciurilor Diviziei A 2020/21 și rezumatele video sunt accesibile pe site-ul MyCujoo.