• Fii alături de Echipa Țării

Staff-ul Tehnic

Igor Negrescu Antrenor principal Igor Negrescu

S-a născut pe 17 aprilie 1979 la Chișinău

 

Cariera de jucător: Dacia Chișinău (2000-2010)

 

Cariera de antrenor: Dacia-2 Buiucani Chișinău (2011-2013), Dacia Chișinău (2012-2014), Dinamo-Auto Tiraspol (2014-2015), selecţionata de juniori U-15 a Moldovei (decembrie 2015 - aprilie 2016, februarie - decembrie 2019), CSCT Buiucani (2016-2018)

 

Deținător al licenței de antrenor UEFA PRO (2012)

 

Din 24 decembrie 2019 a preluat selecţionata de juniori U-17 a Moldovei