• Fii alături de Echipa Țării

Lista Arbitri - Liga 2

Lista arbitrilor desemnati pentru deservirea meciurilor de fotbal 
din cadrul Campionatului Republicii Moldova
Liga 2 ediția 2022/23

1Ustica Vitalie08.07.1982ChișinăuLiga 2
2Marin Vlad07.08.1983ChișinăuLiga 2
3Mortean  Vladimir30.06.1997BălțiLiga 2
4Ciornîi Nicolai26.10.1993Chişinău Liga 2
5Gobjilă Elena05.04.1997Chișinău Liga 2
6Cruc Oxana28.09.1991BenderLiga 2
7Codreanu Alexandr14.11.1987BenderLiga 2
8Scubi Serghei05.10.1993BenderLiga 2
9Gavriliuc Serghei13.09.1985BălțiLiga 2
10Ciobanu Dumitru14.09.1990BălțiLiga 2
11Rusu Alexandru13.10.1983Sîngerei Liga 2
12Ialamov Piotr19.01.1991CantemirLiga 2
13Romanov Roman29.05.1995RîșcaniLiga 2
14Ciorbă Petru22.03.1989ChișinăuLiga 2
15Andronic Serghei31.05.1991ChișinăuLiga 2
16Smedu Alexandru07.12.1995CahulLiga 2
17Luca Ivan06.01.1989BălțiLiga 2
18Dogaru Iurie27.05.1997CahulLiga 2
19Andronachi Daniel14.08.2002IaloveniLiga 2
20Ciobanu Alexandru28.10.2000IaloveniLiga 2
21Vlas Nicu04.08.1991FloreștiLiga 2
22Orlovschi Piotr04.01.1990EdinețLiga 2
23Neamțu Viorel22.11.1979GlodeniLiga 2
24Culciac Ion20.07.2000GlodeniLiga 2

ASISTENŢI

1Spînu Andrian08.09.1986ChişinăuLiga 2
2Ciobotaru Ana10.09.1999ChișinăuLiga 2
3Madonici Radu06.10.1998ChișinăuLiga 2
4Tcacenco Alexei07.07.1996BenderLiga 2
5Iablocov Anton11.04.1994BenderLiga 2
6Crușca Vladimir15.06.2002TiraspolLiga 2
7Sandul Victor02.01.1997TiraspolLiga 2
8Rîliski Danila03.01.2004BălțiLiga 2
9Isipciuc Dmitri24.09.2002DondușeniLiga 2
10Ungureanu Olesea20.06.2003EdinețLiga 2
11Bahcivanji Ana27.01.1997CahulLiga 2
12Păvălache Sergiu18.01.1981CahulLiga 2
13Cara Daniil29.12.2005TaracliaLiga 2
14Roșca Sergiu23.03.1999ComratLiga 2
15Chiosea Dmitri19.05.1999TomaiLiga 2
16Dreglea Tudorel15.03.2003Porumbeni Liga 2
17Prescornic Sergiu29.11.1994IaloveniLiga 2
18Constantinov Maximilian29.10.2003IaloveniLiga 2
19Bobeica Liviu18.03.2003IaloveniLiga 2
20Pîslaraș Alexandru14.03.1991FloreștiLiga 2
21Ababii Alexandru15.02.1999ChișinăuLiga 2
22Batanov Roman01.01.1993ChișinăuLiga 2
23Cotruța Zaharia Zaharia17.11.2003ChișinăuLiga 2
24Grosu Cristian04.12.2004ChișinăuLiga 2
25Ivlev Bogdan23.05.2005ChișinăuLiga 2
26Luca Alin Mihai07.04.2005ChișinăuLiga 2
27Pîntea Dario10.07.2003ChișinăuLiga 2
28Leașcenco Alexandr22.08.1990BenderLiga 2
29Gulevici Mihail19.03.1999TiraspolLiga 2
30Panina Ilona05.12.1991TiraspolLiga 2
31Munteanu Nicolae10.03.1998CantemirLiga 2
32Moloman Daniel16.06.2005CahulLiga 2
33Cherpec Dumitru27.03.1997CahulLiga 2
34Fulga Oleg03.07.1993Ștefan VodăLiga 2
35Popescu Sergiu25.07.1979FloreștiLiga 2
36Bobuțac Corneliu16.06.1999EdinețLiga 2
37Ceavdari Stepan04.10.1993Ceadîr LungaLiga 2
38Curudimov Piotr11.07.2006Ceadîr LungaLiga 2
39Codreanu Vlad22.08.2004GlodeniLiga 2
40Glinschi Oleg29.05.2000GlodeniLiga 2
41Petelca Adrian08.09.2000GlodeniLiga 2
42Zubic Cristian07.07.2004GlodeniLiga 2