Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Avântul Nimoreni 10 7 1 2 42-20 22
2. Poliproject 9 6 2 1 42-19 20
3. Geotermal 7 6 1 0 28-8 19
4. Viișoara Speia 8 4 2 2 29-15 14
5. Codru Orhei 8 2 0 6 13-33 6
6. Grătiești 9 1 0 8 14-46 3
7. Classic Chișinău 7 0 0 7 6-33 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Etapa I
1 transferat Viișoara - Classic      
2 26.04 Poliproject - Grătiești 12-3 Sireți 18-00
3 26.04 Avîntul - Codru 7-2 Nimoreni 18-00
4   Geotermal - liberă      
Etapa II
5 03.05 Codru - Geotermal 0-3 Chiperceni 18-00
6 06.05 Grătiești - Avîntul 3-6 Nimoreni 12-00
7 03.05 Viișoara - Poliproject 2-2 Speia 18-00
8   Classic - liberă      
Etapa III
9 24.05 Poliproject - Classic 5-1 Sireți 18-00
10 28.06 Avîntul - Viișoara 3-2 Nimoreni 19-00
11 10.05 Geotermal - Grătiești 6-3 UTM 19-00
12   Codru - liberă      
Etapa IV
13 31.05 Classic - Codru 2-4    
14 31.05 Viișoara - Geotermal 1-3 Speia 19-00
15 17.09 Poliproject - Avîntul 4-2 Nimoreni 17-00
16   Grătiești - liberă      
Etapa V
17 07.06 Avîntul - Classic 7-1 Nimoreni 19-00
18 10.06 Geotermal - Poliproject 3-3 UTM 10-00
19 07.06 Codru - Grătiești 3-0 Chiperceni 19-00
20   Viișoara - liberă      
Etapa VI
21 19.06 Classic - Grătiești 1-3 Nimoreni 18-30
22 14.06 Viișoara - Codru 5-1 Speia 19-00
23 14.06 Geotermal - Avîntul 5-1 UTM 19-00
24   Poliproject - liberă      
Etapa VII
25   Geotermal - Classic      
26 21.06 Codru - Poliproject 2-7 Chiperceni 19-00
27 17.05 Grătiești - Viișoara 2-9 Speia 19-00
28   Avîntul - liberă      
RETUR
Etapa VIII
29 20.09 Classic - Viișoara 0-3 Nimoreni 17-00
30   Grătiești - Poliproject 0-3    
31 20.09 Codru - Avîntul 1-4 Chiperceni 17-00
32   Geotermal - liberă      
Etapa IX
33 27.09 Geotermal - Codru 5-0 UTM 17-00
34   Avîntul - Grătiești 3-0    
35 27.09 Poliproject - Viișoara 3-6 Sireți 17-00
36   Classic - liberă      
Etapa X
37 04.10 Classic - Poliproject 0-3 Nimoreni 17-00
38 04.10 Viișoara - Avîntul 1-1 Speia 17-00
39   Grătiești - Geotermal 0-3    
40   Codru - liberă      
Etapa XI
41 11.10 Codru - Classic   Chiperceni 17-00
42 11.10 Geotermal - Viișoara   UTM 17-00
43 11.10 Avîntul - Poliproject   Nimoreni 17-00
44   Grătiești - liberă      
Etapa XII
45 27.09 Classic - Avîntul 1-8 Nimoreni 17-00
46 25.10 Poliproject - Geotermal   Sireți 17-00
47   Grătiești - Codru      
48   Viișoara - liberă      
Etapa XIII
49   Grătiești - Classic      
50 01.11 Codru - Viișoara   Chiperceni 16-30
51 01.11 Avîntul - Geotermal   Nimoreni 16-30
52   Poliproject - liberă      
Etapa XIV
53 08.11 Classic - Geotermal   Nimoreni 16-00
54 08.11 Poliproject - Codru   Sireți 16-00
55   Viișoara - Grătiești      
56   Avîntul - liberă      

 

Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Avântul Nimoreni 4 4 0 0 19-12 12
2. Codru Orhei 4 2 0 2 10-11 6
3. Moldpresa Grup 4 2 0 2 9-13 6
4. Classic Chișinău 4 1 0 3 20-17 3
5. Stels Chișinău 4 1 0 3 17-22 3
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
Etapa I
1 28.01.2018 Codru - Classic 3-2 Joma Arena 10-00
2 28.01.2018 Avântul - Moldpresa Grup 2-0 Joma Arena 11-00
3   Stels - liberă      
Etapa II
4 04.02.2018 Moldpresa Grup - Classic 5-4 Joma Arena 10-00
5 04.02.2018 Stels - Avântul 6-8 Joma Arena 11-00
6   Codru - liberă      
Etapa III
7 11.02.2018 Classic - Stels 9-3 Joma Arena 10-00
8 11.02.2018 Codru - Moldpresa Grup 2-3 Joma Arena 11-00
9   Avântul - liberă      
Etapa IV
10 18.02.2018 Codru - Stels 4-3 Joma Arena 10-00
11 18.02.2018 Avântul - Classic 6-5 Joma Arena 11-00
12   Moldpresa Grup - liberă      
Etapa V
13 25.02.2018 Moldpresa Grup - Stels 1-5 Joma Arena 10-00
14 25.02.2018 Avântul - Codru 3-1 Joma Arena 11-00
15   Classic - liberă      
Semifinale  
16 04.03.2018 Moldpresa Grup - Codru 1-5 Joma Arena 10-00
17 04.03.2018 Classic - Avântul 3-4 Joma Arena 11-00
Finale  
18 11.03.2018 Locul 3: Moldpresa Grup - Classic 3-2 Joma Arena 10-00
19 11.03.2018 Locul 1: Codru - Avântul 0-6 Joma Arena 11-00