Zile De Naștere

Details
Text

2 noiembrie
Leonid Terteac – Veteran al fotbalului moldovenesc
Anatolie Minciuna - Membru al Comitetului de Apel FMF
Anatolii Plațînda 65 ani - Președinte ARF Șoldănești

3 noiembrie
Iacob Beșleaga – Director FC Edineț
Mihai Arseni – Veteran al fotbalului moldovenesc

4 noiembrie
Petru Langa - Președinte ARF Ungheni
Gheorghe Codița – Antrenor pregătire fizică

5 noiembrie
Serghei Sapunji – Vicepreședinte Maiak Chirsova
Lennart Johansson – Președinte onorific UEFA

8 noiembrie
Valeriu Pleșca 60 ani – Președintele Asociației Fotbal Feminin din Moldova
Dumitru Sandu – Manager fotbal

9 noiembrie
Vladimir Luchianov – Antrenor de copii ȘS Bălți
Vladimir Aga - Antrenor de copii Zimbru Chișinău

10 noiembrie
Stepan Ciupciuc – Antrenor LTPS nr.2 Chișinău

11 noiembrie
Gheorghe Brașovschi - Președinte ARF Sîngerei
Nicolae Buceațchi – Jurnalist sportiv

12 noiembrie
Anatolie Cupțov - Fost membru al Comitetului Executiv FMF

13 noiembrie
Andrei Jitniuc - Secretar General ARF Soroca

14 noiembrie
Vlad Goian – Antrenor

15 noiembrie
Iurie Arcan – Veteran al fotbalului moldovenesc
Lilian Popescu 45 ani - Antrenor principal Petrocub-Hîncești

16 noiembrie
Ghenadie Buhalov - Manager baze sportive

18 noiembrie
Marin Spânu 45 ani – Delegat FMF
Denis Romanenco - Antrenor de portari

19 noiembrie
Mihai Anghel 70 ani – Prim Vicepreședinte FMF
Iurie Plopa 60 ani - Președinte ARF Basarabeasca

20 noiembrie
Radion Ghilas - Președinte ARF Soroca
Vadim Luchian – Antrenor de copii ȘS Căușeni

22 noiembrie
Silviu Vitan – Antrenor Olan Olănești

24 noiembrie
Grigore Cușnir – Primul Președinte FMF
Petru Comendant 60 ani – Membru Com.Executiv FMF, al doilea Președinte FMF
Victor Barîșev – Antrenor de copii Sheriff Tiraspol

25 noiembrie
Veaceslav Pîslari - Președinte Geotermal Chișinău

26 noiembrie
Valeriu Rusacov - Observator de arbitri

27 noiembrie
Serghei Ionașco – Președinte Iskra Rîbnița

28 noiembrie
Marios Lefkaritis - Membru onorific UEFA
Sergiu Secu - Antrenor prinicipal FC Sireți

29 noiembrie
Ion Vlas – Antrenor fotbal feminin
Alexei Gheorghiu – Manager Oficiul de Dezvoltare FMF, regiunea Sud

Accordion
Heading
iunie 2018
Accordion Description

1 iunie
Constantin Scripnic – Director CS „Futsal Arena FMF”

2 iunie
Victor Lambov – Veteran al fotbalului moldovenesc
Sergiu Cebotari - Antrenor de copii la ŞSSF Bălţi

3 iunie
Dumitru Margarint – Ex-Preşedinte Dinamo-Auto Tiraspol

4 iunie
Nicolai Reaboi - Preşedinte FC Grănicerul Glodeni

5 iunie
Sergiu Chirilov 45 ani – Ex-Antrenorul selecţionatei U-17 a Moldovei
Anatolie Migul 60 ani – Antrenor portari la selecționata feminină a Moldovei

6 iunie
Constantin Anghel – Director Executiv CSCT Buiucani Chişinău

8 iunie
Radu Rebeja 45 ani - Fost vicepreședinte FMF
Nicolae Beloconi - Medic al selecționatei de veterani a Moldovei
Victor Ursan - Președintele ARF Ocnița

9 iunie
Victor Greapcă – Antrenor Real Succes-ŞS 11 Chişinău
Elena Subbotina - Antrenorul selecționatei feminine U-17
Ghenadie Lîsîi - Președintele Comitetului de Competiții al FMF

11 iunie
Grigore Corzun – Delegat FMF
Natan Bartfeld – Observator de arbitri
Serghei Jernovoi - Secretar General ARF Cahul

15 iunie
Andrei Globa – Veteran al fotbalului din Orhei
Ivan Goncearuc - Director Sfîntul Gheorghe Suruceni

16 iunie
Alexandru Ghencea - Vicepreședinte CSF Speranța Nisporeni

18 iunie
Petru Russu - Președintele ARF Florești

19 iunie
Oleksandr Boyko - Medicul selecționatei Moldovei

21 iunie
Evgheni Ivanov – Antrenor de portari
Victor Botezatu – Antrenor Real Succes

23 iunie
Victor Afanasiev - Director al Şcolii Sportive Specializate Republicane de Fotbal
Vladimir Antonov 60 ani - Observator de arbitri UEFA
Ștefan Stoica - Ex-Antrenor al selecționatei Moldovei

25 iunie
Petru Muntean – Directorul Școlii Sportive Specializate de Fotbal
Oleg Tverdohlebov – Antrenor de copii ŞS Bender

26 iunie
Savelie Coptu - Director CF Râşcani
Serghei Lupașcu - Președinte FC Cruiz Camenca
Ecaterina Strateva - Secretar General ARF Ceadîr-Lunga

27 iunie
Vasile Eșanu – Preşedinte CS Moldova Mândreşti
Iurie Blonari – Academia de Fotbal FC Sheriff Tiraspol
Victor Murahovschi - Antrenor de copii ŞS Bender
Andrei Martin - Antrenor secund al naționalei Moldovei

28 iunie
Mihail Dreglea – Antrenor de copii ŞS Măgdăceşti
Ruslan Screlea – Antrenor de copii CSCT Buiucani Chişinău

29 iunie
Iurie Ponomariov 90 ani – Veteran al fotbalului moldovenesc
Igor Cuței - Secretar General ARF Edineț
Nichita Copușciulu - Vicepreședinte ARF Vulcănești

Heading
mai 2018
Accordion Description

1 mai
Vitalie Cuzub – Preşedintele Asociaţiei de Fotbal din Drochia

3 mai
Alexandra Danilenco 70 ani – Preşedintele Special Olympics Moldova

4 mai
Igor Soltanici - Inspector Federal FMF

12 mai
Eduard Ciobanu – Preşedintele APSM

13 mai
Alexandru Sobcovschi – Manager fotbal
Oleg Molceanov – Delegat FMF

16 mai
Leonid Ţuşca - Manager fotbal

16 mai 1947 – Data fondării Zimbru Chişinău

17 mai
Eugen Balaban – Director AquaTrade, sponsor FMF

18 mai
Veaceslav Berco – Observator de arbitri

20 mai
Olesea Berdea 35 ani – Delegat UEFA, fotbal feminin
Sergiu Cleşcenco - Antrenorul selecționatei Moldovei U-21
Mihai Dîmbu – Antrenor de copii CSCT Buiucani

21 mai
Nicolae Cebotari 60 ani – Secretar General FMF

22 mai
Sergiu Panuţa – Antrenor de copii Şcoala Sportivă Cricova
Veaceslav Carandaşov – Antrenor de copii CSCT Buiucani

24 mai
Veaceslav Maximov – Preşedintele Real Succes, Membru al Comitetului Executiv al FMF

Alexei Popov 70 ani – Jurnalist sportiv

25 mai
Valeri Vasiliev – Directorul Şcolii Sportive nr.4 din Tiraspol

26 mai
Oleg Petrov – Antrenor secund naţionala de futsal a Moldovei

28 mai
Eugen Postu – Secretar General ARF Rezina

Heading
aprilie 2018
Accordion Description

3 aprilie
Andrei Grama – Vicepreședinte Real Succes Chișinău
Eugeniu Molovata – Antrenor de copii

4 aprilie 1997 – Data fondării Sheriff Tiraspol

4 aprilie
Iurie Antipenco – Observator FMF

9 aprilie
Petru Soltanici – Director Competiții FMF

10 aprilie
Nikolai Vasiliev - Fost jucător la Nistru Chişinău şi Tiligul Tiraspol
Eric Ococo – Antrenor secund naționala Moldovei U-17
Vladislav Lungu – Intermediar în fotbal

12 aprilie
Alexandru Zui – Președintele Asociației Raionale de Fotbal din Edineț

13 aprilie
Ion Macari – Veteran al fotbalului moldovenesc, baze sportive
Dragoș Hîncu 40 ani – Vicepreşedinte FMF

14 aprilie
Iurie Bulgăreanu - Secretar General al Asociaţiei Fotbal pe Plajă din Moldova

14 aprilie 1990 - Data fondării FMF

17 aprilie
Igor Negrescu – Director Sportiv CSCT Buiucani

18 aprilie
Marian Ciobanu 60 ani – Antrenor principal CSF Sparta
Victor Bogovic - Secretar General al Asociației Raionale de Fotbal din Anenii Noi

20 aprilie
Victor Berco - Antrenor copii FC Sheriff

21 aprilie
Vladimir Gosperschi – veteran al fotbalului moldovenesc
Alexandru Burlac 55 ani – Președintele Asociației de Futsal din Moldova
Vitalie Onică – Președintele Asociației Raionale de Fotbal din Criuleni

22 aprilie
Serghei Cecalin – Delegat FMF

24 aprilie
Vasile Gobjilă – Președintele Asociației Raionale de Fotbal din Rezina

25 aprilie
Nicolae Jardan 55 ani - Antrenor de copii CSCT Buiucani

27 aprilie
Ion Testemițanu – Antrenorul selecţionatei U-15 a Moldovei
Vasile Zabrian – Președinte FC Dava Soroca
Nicolai Stuleni – Observator de arbitri

Heading
martie 2018
Accordion Description

1 martie
Vladislav Pocotilo – Instructor OFFS, antrenor regional
Serghei Vîbivanțev - Antrenor de copii ŞS-4 Tiraspol

2 martie
Ştefan Vodă – Manager al selecționatelor Moldovei
Alexandr Zeleniuc – Antrenor de copii ŞS-4 Tiraspol
Anatol Bodean – Inspector federal FMF

3 martie
Vladimir Gherasimov – Antrenor de copii ȘS Orhei
Vitalie Leucă – Manager fotbal

5 martie
Anatol Popuşoi – Preşedinte CS Politeh Chişinău

6 martie
Ilan Șor – Preşedinte FC Milsami Orhei
Valentin Chicu - Manager Grasroots

8 martie
Evghenii Pavlov-Bubis – Ex-Președintele Asociației de Fotbal pe Plajă din Moldova
Veaceslav Kiricenko - Veteran al fotbalului, fost antrenor al echipei Nistru Chișinău

10 martie
Joseph S. Blatter – Ex-Președintele FIFA

11 martie
Petru Jardan – Vicepreşedinte FC Milsami Orhei, Membru al Comitetului Executiv FMF
Alexandru Cotorobai – Președinte FC Intersport-Aroma Cobusca Nouă
Valentin Guțan 60 ani – Președinte CSF Cricova

12 martie
Victor Stroganov - Fost jucător al echipelor Politehnica şi Nistru Chişinău
Nicolai Mandrîcenco 60 ani – Veteran al fotbalului
Iurie Gheorghiţă – Preşedintele Comitetului de Etică al FMF
Vasile Toloconnicov - Instructor OFFS
Nicolae Moga 65 ani - Masor al selecționatei Moldovei

13 martie
Eduard Țepordei - Vicepreședinte Intersport Sănătăuca
Gheorghe Stratulat – Manager fotbal

14 martie
Eduard Crețu – Președintele Asociației de Fotbal pe Plajă din Moldova

16 martie
Veaceslav Semionov – Antrenor FC Dacia Chișinău
Ion Homiţchi – Antrenor de copii ŞS Ungheni
Nicolae Adamov 80 ani – Veteran al fotbalului moldovenesc

17 martie
Victor Senic - Antrenor PGU ŞS4-FC Alga Tiraspol

18 martie
Valeriu Catana – Antrenor CS Politeh Chișinău

19 martie
Roman Ținica - Membru al Comitetului de Competiții FMF

20 martie
Igor Ciubara – Antrenor de copii CSCT Buiucani
Efim Josanu - Membru al Comitetului FMF Mass-Media și Popularizarea Fotbalului

21 martie
Eugeniu Marcoci – Director CSCT Buiucani-Dacia Chişinău

22 martie
Victor Gîrla 60 ani – Secretar General al Asociației Raionale de Fotbal din Glodeni
Vladimir Japalău – Secretar Executiv al Şcolii Federale de Antrenori

23 martie
Ion Coroliuc – Directorul ȘȘ Bălți

24 martie
Pavel Midrigan – Vicepreşedintele Comitetului de Competiții al FMF

25 martie
Aurel Abajeru 45 ani – Secretar General al Asociației Raionale de Fotbal din Călărași

27 martie
Veaceslav Manolachi 60 ani – Rectorul USEFS
Eudochim Tataru – Antrenor fotbal
Victor Doibani – Delegat FMF

28 martie
Pavel Cebanu – Președintele FMF
Constantin Pisica – Antrenor Viișoara Mileștii Mici

29 martie
Valentin Cojuhari 70 ani – Fost vicepreședinte al FMF
Valeriu Jardan – Veteran al fotbalului din Ungheni

30 martie
Victor Screpeţ – Preşedintele CS Anina
Alexei Popa - Director Sportiv Zimbru Chișinău

31 martie
Vasile Balica – Veteran al fotbalului din Cimișlia
Eduard Blănuța - Antrenor secund Petrocub-Hîncești

Heading
februarie 2018
Accordion Description

1 februarie
Oleg Fistican – Antrenor principal al selecţionatei Moldovei U-19
Tudor Starciuc - Manager Milsami Orhei

2 februarie
Ghenadie Chişca – Antrenor de copii ŞS Glodeni

3 februarie
Valeriu Rogozenco - Fost membru al Comitetului Executiv FMF
Anatolii Corotaș - Antrenor de copii ȘS Fălești

4 februarie
Veaceslav Caprovoi– Delegat FMF
Valentin Goian 65 ani – Antrenor de copii
Gheorghe Bulicanu – Președinte FC Boldureşti

5 februarie
Dumitru Colev – Fost membru al Comitetului Executiv FMF

6 februarie
Alexandr Colenco – Antrenor principal FC Edineţ
Ghenadie Tiumin – Antrenor de copii ȘS-4 Tiraspol

8 februarie
Gheorghe Ștefăneț - Directorul Centrului de Medicină Sportivă „Atletmed”

8 februarie 1993 25 ani- Data fondării CSC Dinamo

10 februarie
Vladimir Mura – Antrenor de portari

10 februarie 2006 - Data fondării Școlii Federale de Antrenori

11 februarie
Alexandru Curteian – fost antrenor al naţionalei Moldovei
Valeriu Usatiuc 65 ani- Manager Naţionala Moldovei
Victor Tocarciuc – Antrenor de copii ŞS Donduşeni

12 februarie
Nicolae Sandu – Vicepreşedinte FMF
Vasile Koşelev – Antrenori de portari
Olga Rusacova – Administrator selecționate fotbal feminin

13 februarie
Ion Ţâgârlaş – Antrenor de copii CSCT Buiucani Chişinău

16 februarie
Gheorghe Cârlan – Vicepreşedinte FMF
Serghei Litra – Antrenor principal FC Floreşti

17 februarie
Grigore Rusu – Observator de arbitri FMF
Gheorghe Cimpoieş – Rector UASM Chişinău

18 februarie
Anatol Borș 70 ani- Delegat FMF

19 februarie
Igor Cuciuc - Veteran al fotbalului moldovenesc
Vladimir Vizdoaga - Preşedintele ARF Anenii Noi

20 februarie
Ivan Danilianţ – Fost antrenor al selecţionatei Moldovei

21 februarie
Serghei Cebotari – Antrenor secund Zaria Bălți

23 februarie
Alic Barat - Regizor sportiv
Iurii Hlîzov 70 ani - Preşedintele Sindicatului Naţional "Fotbaliştii Moldovei"
Alexandru Doţu 60 ani - Vicepreşedinte al Comitetului de Apel FMF
Fiodor Grușevschi – fost președinte CSA Victoria Cahul

24 februarie
Virgil Inculeţ – Fost Secretar General al FMF
Ghenadie Botgros – Antrenor de copii Zimbru Chişinău

25 februarie
Victor Stână – Preşedinte ARF Cimişlia
Mihai Groza 75 ani - Secretar General ARF Floreşti
Constantin Jubîrca – Observator de arbitri FMF
Valeriu Jmurco – Antrenor de copii ȘS Orhei

26 februarie
Ghenadie Scurtul – Director Tehnic FMF, Delegat UEFA
Victor Doncilă 55 ani – Preşedinte ARF Străşeni
Serghei Alexandrov – Antrenor de copii ŞS Bender

27 februarie
Anatol Rîbac – Veteran al fotbalului moldovenesc
Sergiu Botnăraş – Antrenor de portari al selecţionatei Moldovei
Svetlana Patraş – Asistent al Coordonatorului Proiectului OFFS Moldova
Natalia Ceban – Inspector Federal
Arcadie Zaporojanu – Manager fotbal

28 februarie
Vitalie Galat – Antrenor de portari
Alexandru Golban - Director al selecționatelor specializate de fotbal

Heading
ianuarie 2018
Accordion Description

1 ianuarie
Vladimir Oleanschi – Antrenor emerit al fotbalului
Leonid Istrati – Agent de jucători
Victor Pasulko – Fost antrenor al selecționatei Moldovei

3 ianuarie
Gavril Pele Balint 55 ani – Fost antrenor al selecționatei Moldovei
Mihail Slivinschi – Antrenor secund Speranţa Nisporeni

4 ianuarie
Serghei Dubrovin - Veteran al fotbalului moldovenesc
Nicolai Moseac - Observator de arbitri FMF

5 ianuarie
Boris Boguș – Fost membru al Comitetului Executiv FMF
Vladimir Albina – Secretar General ARF Râșcani
Ivan Burduniuc - Antrenor de copii Saxan Ciadîr-Lunga

6 ianuarie
Leonid Pascaru 60 ani – Director Petrocub-Hâncești
Cristian Efros - Antrenor principal CSF Speranța

7 ianuarie
Oleg Șișchin – Fost jucător al selecţionatei Moldovei
Vitalie Liboni - Medicul naţionalei U-21 a Moldovei 

9 ianuarie
Olga Tanschi – Secretar al Comitetului de Arbitri FMF
Vasile Pruteanu – Membru al Comitetului de Competiții FMF

10 ianuarie
Roberto Bordin - Antrenor principal Sheriff Tiraspol

11 ianuarie
Vasile Traghira 65 ani – Fost membru al Comitetului Executiv FMF
Vladimir Coev - Intermediar
Vadim Caftanat - Fotograf sportiv
Ludmila Tabacaru - Secretarul Comitetului Economic al FMF

12 ianuarie
Mihai Hâncu - Preşedinte al Asociaţiei Sindicale de Fotbal
Serghei Doneț 60 ani – Vicepreședinte al Comitetului de Statistică FMF

13 ianuarie
Vitalie Petrosean - Antrenor de copii

14 ianuarie
Mihail Cojusea – Vicepreședinte ARF Dubăsari
Igor Saţkii – Observator de arbitri UEFA
Mihail Andronic - Antrenor de copii CSCT Buiucani
Piotr Lealiuc - Directorul Complexului Sportiv Sheriff

18 ianuarie
Ion Parea – Președinte CF Râșcani
Oleg Palii - Antrenor de copii ȘS Bălți

19 ianuarie
Victor Daghi – Ofițer Media UEFA

20 ianuarie
Igor Legaci – Președinte ARF Telenești

21 ianuarie
Nicolae Macovei – Fost observator de arbitri FMF
Valeriu Raileanu - Antrenor de copii LIRPS Chișinău
Alexandru Grecu - Manager Speranța Nisporeni

22 ianuarie
Mihail Usatîi - Președinte CS Petrocub-Hîncești, Membru al Comitetului Executiv FMF

23 ianuarie
Dmitrii Vasiliev - Antrenor Iskra Rîbnița

24 ianuarie
Gheorghi Sult – Membru al Comitetului Executiv FMF
Victor Josan 60 ani - Observator de arbitri FMF
Roman Onica - Antrenor de copii ȘS Măgdăcești
Vitalie Lungu - Manager Oficiul de Dezvoltare Centru al FMF

25 ianuarie
Valeriu Plopa – Președinte CS Drochia

26 ianuarie
Evgheni Pusicov 65 ani – Antrenor principal Narta-ȘS Drăsliceni
Mircea Cojocari 60 ani - Șef Departamentul Protocol Administrativ FMF
Serghei Barcari 30 ani - Specialist Marketing FMF

27 ianuarie
Petru Caraman - Președinte ARF Slobozia

28 ianuarie
Alexandru Chirilov 40 ani – Antrenor de portari

29 ianuarie
Teodor Scafari - Antrenor de copii

Heading
iulie 2018
Accordion Description

1 iulie
Ghenadie Goriuc – Antrenor de copii ŞS Anenii Noi
Nicolae Rusu – Antrenor pregătire fizică FC Krasnodar Rusia

6 iulie
Iurie Osipenco – antrenor

7 iulie
Igor Ursachi – Antrenor principal CF Ungheni

8 iulie
Anatolie Postolachi – Veteran al fotbalului din Hâncești

9 iulie
Sergiu Lisnic – Delegat FMF
Nicolae Budcianîi – Antrenor de copii ŞS Bender

10 iulie
Alexandru Ionașcu 70 ani – Secretar general ARF Leova
Sergiu Rusu – Veteran al fotbalului din Florești

11 iulie 2003 – data fondării Sfântul Gheorghe Suruceni

12 iulie
Alexandr Novicov – Antrenor principal Victoria Bardar
Andrei Stasiuc – Vicepreședinte Flacăra Fălești
Ghenadie Crasnoşan – Observator de arbitri FMF

13 iulie
Ion Andriuță 70 ani - Comentator sportiv

15 iulie
Mihail Zmeu – Antrenor de copii ŞS Ialoveni

17 iulie
Chiril Șușu – Secretar General ARF Sângerei

18 iulie
Victor Pușcaș 75 ani - Preşedintele Organului Directiv de Prima Instanţă al Sistemului de Licențiere 

20 iulie
Alexandru Spiridon – Antrenor principal al selecţionatei Moldovei
Vladimir Veber – Veteran al fotbalului moldovenesc
Victor Stanilesco 60 ani - Manager fotbal

21 iulie
Iuri Hodîchin 65 ani – Antrenor FC Tighina
Valeriu Curoş –Veteran al fotbalului din Edineţ

22 iulie
Evgheni Savicev – Preşedinte Atletico (futsal)
Vasile Arlet – Antrenorul selecționatei de fotbal pe plajă a Moldovei
Ion Borza – Vicepreședinte Prut Leova

23 iulie
Alexandr Gheorghiev – Antrenor Liceul Sportiv Comrat
Ruslan Muntean – Antrenor de copii Voran Chișinău

24 iulie
Pantelimon Braileanu – Vicepreședinte CF Cricova
Serghei Carmanov 60 ani – Veteran al fotbalului moldovenesc

25 iulie
Oleg Ţurcan – Manager Sheriff Tiraspol

28 iulie
Vitalie Mardari – Director Sportiv Real-Succes Chișinău
Mihai Bîrsan – Vicepreședinte FC Sîngerei

28 iulie 2010 – data fondării FC Saxan Ceadîr-Lunga

29 iulie
Vitalii Tarasenco – Antrenor de copii Academia de fotbal Sheriff Tiraspol

30 iulie
Tudor Zaharii – Observator de arbitri FMF
Alexandru Oprea - Delegat FMF

Heading
august 2018
Accordion Description

2 august
Nicolai Ziuzin – Fost membru al Comitetului Executiv al FMF
Igor Popov – UEFA Venue Director

3 august
Ilie Carp – Antrenor selecționer al echipelor naționale

4 august
Ilie Vieri – Antrenor de copii Real-Succes Chișinău

5 august
Serghei Amarfii - Președinte CS Intersport Sănătăuca
Ruslan Plopa - Secretar General ARF Basarabeasca

7 august
Ivan Tabanov - Antrenor principal Saxan Ceadîr-Lunga
Andrei Burcovschi - Antrenor principal FC Sîngerei

8 august
Nicolae Juravschi - Președintele CNOS

10 august
Viorel Jardan – Președinte Codru Lozova
Anatolii Grigorenco - Antrenor de copii ȘS Dubăsari
Nicolai Panuța - Antrenor principal CSF Cricova

12 august
Victor Sorocean 70 ani – Membru al Comitetului Executiv FMF, Delegat FMF
Igor Şpaniora – Antrenor Gloria Edineț

14 august
Stepan Ceban – Antrenor regional Sud
Dan Ciobanu - Președinte ARF Nisporeni

15 august
Iurie Bodiu – Antrenor de copii Zimbru Chișinău
Maria Copușciulu - Secretar General ARF Vulcănești

17 august
Pavel Procudin - Președintele AR Transnistriană de Fotbal
Grigore Fonariuc 70 ani - Veteran al fotbalului

18 august
Grigorii Ianeț 70 ani - Veteran al fotbalului moldovenesc, campion european între juniori
Gheorghe Copușciulu – Președintele ARF Vulcănești
Artur Roșioru 30 ani - Președinte Victoria Bardar

19 august
Vladimir Colesnicenco – Antrenor LTPS-2 Academia Chișinău

20 august
Petru Lesnic - Antrenor de portari la selecționatele de juniori
Iana Pogarevici – Instructor OFFS

21 august
Vladimir Vusatîi – Selecționerul Moldovei la futsal
Efim Agrici 60 ani – Președinte ARF Ialoveni, Membru al Comitetului Executiv FMF 

21 august 2002 – Data fondării Centrului de Pregătire al Selecționatelor Moldovei de la 
Vadul lui Vodă

24 august
Nicolae Ciornîi – Președinte Zimbru Chișinău
Vladimir Colesnicenco – Ex-Președintele Asociației Presei Sportive din Moldova
Vasile Roșioru – Membru al Comitetului Executiv FMF
Vladimir Crasilevschii – Observator de arbitri FMF
Sergiu Ciobanu 60 ani - Observator de arbitri FMF

25 august
Vazha Tarkhnishvili – Director Sheriff Tiraspol

26 august
Valeriu Rusacov – Observator de arbitri FMF
Nicolai Cebanov - Președinte FC Congaz

27 august
Igor Dobrovolskiy – Antrenor principal Dinamo-Auto
Veaceslav Rusnac – Antrenor principal Milsami Orhei
Andrian Bogdan – Președinte Zaria Bălți
Valeriu Ivanov 65 ani - Veteran al fotbalului

28 august
Vsevolod Gîtlan – Director Dava Soroca

Heading
septembrie 2018
Accordion Description

1 septembrie
Ion Pleșca - Președintele Comitetului de Apel al FMF

2 septembrie
Vasile Gavrilan - Manager în fotbal
Dănuţ Stelian Oprea - Antrenor

3 septembrie
Vasile Panuș - Veteran al fotbalului din Pănășești

4 septembrie
Oleg Berladean – Preşedintele Comitetului de arbitri FMF, Membru al Comitetului Executiv FMF

5 septembrie
Ion Cotoman 80 ani - Veteran al fotbalului moldovenesc
Vitalie Gavrilov – Observator de arbitri FMF
Vadim Boreț - Fost jucător al echipei naționale a Moldovei

7 septembrie
Sergiu Chiciuc – Fost Președinte Slobozia Mare

9 septembrie
Victor Gușan – Președinte Sheriff Tiraspol
Alexandr Cazarin – Antrenor de copii Codru-Junior Călărași

11 septembrie
Ion Caras – Fost antrenor al echipei naționale a Moldovei

12 septembrie
Sergiu Iepureanu - Antrenor secund al naționalei U-15 a Moldovei

13 septembrie
Vasile Poroșenco - Președinte ARF Cahul, Membru al Comitetului Executiv FMF
Nicolae Pârnău - Manager în fotbal

14 septembrie
Ivan Dragni - Observator de arbitri FMF

15 septembrie
Sergiu Sîrbu – Veteran al fotbalului moldovenesc

16 septembrie
Anatol Teslev  – Membru al Comitetului Executiv FMF
Pavel Bacinin – Antrenor de copii

18 septembrie
Eugen Andronachi – Secretar General ARF Ialoveni

20 septembrie
Sergiu Ungureanu - Antrenor de copii CPTF Zimbru
Grigore Ciobanu – Antrenor de copii

21 septembrie
Valentin Garștea - Veteran al fotbalului moldovenesc
Anatol Gorilă - Președinte Cahul-2005

22 septembrie
Vasile Raico - Fost membru al Comitetului Executiv FMF

23 septembrie
Vladimir Parnas 70 ani – Delegat FMF

24 septembrie
Vasile Carp - Observator de arbitri FMF

25 septembrie 1997 - Data fondării CSCT Buiucani

25 septembrie
Nicolae Lutenco - Antrenor de copii CPTF Zimbru

28 septembrie
Sergiu Urumov – Antrenor de copii ȘS Ialoveni

29 septembrie
Gheorghi Sajin – Veteran al fotbalului moldovenesc, antrenor de copii CPTF Zimbru
Veaceslav Cebotari 65 ani – Observator de arbitri FMF
Alexandru Guzun – Antrenorul selecţionatei Moldovei U-17
Dumitru Dundev 65 ani - Observator de arbitri FMF
Valentin Munteanu - Antrenor CPTF Zimbru

Heading
octombrie 2018
Accordion Description

1 octombrie
Gabriel Arhireu - Președinte FC Ştefan cel Mare
Oleg Şoimu – Antrenor de copii CSCT Buiucani Chişinău

2 octombrie
Ghenadie Amelicichin – Antrenor de copii LIRPS Chişinău
Anatolie Cordulean - Secretar General ARF Dondușeni

4 octombrie
Alexandru Patraman – Antrenor Zaria Bălţi

5 octombrie
Igor Oprea – Fost Director General FC Zimbru Chişinău
Ghenadie Grigorişin - Membru al Comitetului Executiv FMF
Ion Gudumac – Preşedinte ARF Leova

8 octombrie
Andrei Vicolaş - Delegat FMF

10 octombrie
Ghenadie Palancean - Preşedinte ARF Ştefan Vodă
Dazmir Djgarcava - Manager al selecţonatelor de juniori a Moldovei
Serghei Ursul - Manager al Oficiului Regional de Dezvoltare FMF, zona Est

11 octombrie
Oleg Stoianov - Președinte ARF Taraclia

13 octombrie
Viorel Onceanu – Preşedinte FC Sîngerei
Valeriu Beregoi - Membru al Organului de Apel al Comitetului de Licențiere FMF
Vladimir Donasian – Antrenor de copii ŞS Bălţi

15 octombrie
Ion Carp – Manager fotbal

16 octombrie
Eduard Caraman – Secretar General ARF Slobozia
Vladimir Afanasiev 65 ani – Observator de arbitri FMF

17 octombrie
Serghei Nicora – Manager CS Politeh Chişinău
Vladimir Colbasiuc 50 ani – Secretar General AFSM
Constantin Putregai 55 ani - Președinte Fortuna Pleșeni

18 octombrie
Alina Stețenco 30 ani – Antrenoarea selecţionatei feminine a Moldovei

19 octombrie
Vladislav Cebotari – Inspector federal FMF
Ruslan Berzoi – Vicepreședinte FMF
Vitalie Barila - Secretar General ARF Ungheni

21 octombrie
Ion Robu 70 ani - Jurnalist sportiv
Ivan Zlatovcen – Vicepreşedinte FC Maiak Chirsova
Vlad Copoţ – Veteran al fotbalului moldovenesc

22 octombrie
Vladimir Polişciuc – Veteran al fotbalului moldovenesc
Viorel Crăciun – Președinte Slobozia Mare
Mihai Moraru – Antrenor de portari

23 octombrie
Petru Efros – Președinte Speranţa Nisporeni

24 octombrie
Vladimir Piancovschi – Veteran al fotbalului moldovenesc
Alexandru Maţiura – Veteran al fotbalului moldovenesc
Sevastian Botnari – Fost Director FC Zimbru
Valeriu Oloieru – Antrenorul regional
Ion Chetraru - Fost preşedinte FC Zimbru

26 octombrie
Victor Vitan – Președinte FC Olan
Piotr Cristioglo – Antrenor de copii Liceul Sportiv din Comrat
Andrei Vicolaş – Antrenor de copii CSCT Buiucani Chişinău

30 octombrie
Piotr Malcov - Președinte ARF Cantemir
Veaceslav Croitoru - Secretar General ARF Șoldănești
Sergiu Muntean - Veteran al fotbalului moldovenesc