Zile De Naștere

Details
Text

1 ianuarie
Vladimir Oleanschi – Antrenor emerit al fotbalului
Leonid Istrati – Manager fotbal
Victor Pasulko – Fost antrenor al selecționatei Moldovei

3 ianuarie
Gavril Pele Balint – Fost antrenor al selecționatei Moldovei
Mihail Slivinschi – Antrenor de copii FC Voran Chișinău

4 ianuarie
Serghei Dubrovin 65 ani - Veteran al fotbalului moldovenesc
Nicolai Moseac 70 ani - Observator de arbitri FMF

5 ianuarie
Boris Boguș – Fost membru al Comitetului Executiv FMF
Vladimir Albina 65 ani – Secretar General ARF Râșcani

6 ianuarie
Leonid Pascari – Președintele ATF Hâncești
Cristian Efros - Antrenor principal CSF Speranța

7 ianuarie
Oleg Șișchin – Antrenor secund Milsami Orhei

9 ianuarie
Olga Tanschi – Secretar al Comitetului de Arbitri FMF
Vasile Pruteanu – Membru al Comitetului de Competiții FMF

11 ianuarie
Vasile Traghira – Membru al Comitetului Executiv FMF
Vladimir Coev – Intermediar fotbal
Vadim Caftanat 50 ani - Fotograf sportiv

12 ianuarie
Mihai Hâncu - Preşedinte al Asociaţiei Sindicale de Fotbal
Serghei Doneț – Președintele Asociației de Istorie și Statistică Fotbalistică

13 ianuarie
Vitalie Petrosean - Antrenor de copii

14 ianuarie
Igor Șaţkii 45 ani – Observator de arbitri UEFA
Mihai Andronic - Antrenor de copii CSCT Buiucani

18 ianuarie
Ion Parea – Președinte CF Râșcani
Oleg Palii - Antrenor de copii ŞS Bălți

19 ianuarie
Victor Daghi – Ofițer Media UEFA
Ion Cobâleanu – Antrenor principal Intersport-Aroma Cobusca Nouă
Ion Clipa – Veteran al fotbalului moldovenesc

20 ianuarie
Igor Legaci – Președinte ARF Telenești

21 ianuarie
Nicolae Macovei – Observator de arbitri FMF
Valeriu Raileanu - Antrenor de copii LIRPS Chișinău

22 ianuarie
Mihail Usatîi - Președinte CS Petrocub-Hîncești

23 ianuarie
Dmitrii Vasiliev - Antrenor de copii Narubai-ŞS-2 Rîbnița

24 ianuarie
Gheorghi Sult – Membru al Comitetului Executiv FMF
Victor Josan - Observator de arbitri FMF
Roman Onica - Antrenor de copii ȘS Măgdăcești
Vitalie Lungu - Manager al Oficiului Regional de Dezvoltare FMF, regiunea Centru

25 ianuarie
Valeriu Plopa – Președinte FC Speranța Drochia
Natalia Cojuhari - Președinte Academia Chișinău

26 ianuarie
Evgheni Pusicov – Antrenor principal Narta-ȘS Drăsliceni
Vitalie Culibaba - Antrenor principal Gagauziya-Oguzsport Comrat

27 ianuarie
Petru Caraman - Președinte ARF Slobozia
Stepan Gurev - Președinte FC Trachia Taraclia

28 ianuarie
Alexandru Chirilov – Antrenor de portari Speranţa Nisporeni

29 ianuarie
Teodor Scafari - Antrenor de copii Sfântul Gheorghe Suruceni