UEFA European Championship Preliminarii
Letonia 2 - 0 Moldova
, Chișinău
UEFA European Championship Preliminarii
Bosnia-Herțegovina 1 - 0 Moldova
, Chișinău
UEFA European Championship Preliminarii
Moldova 0 - 5 Rusia
, Chișinău
Arhiva nationalei U-17
 2015
Data Tip Localitate  Meci Scor
31.10.2015 prel.CE 2016 Orhei Estonia - MOLDOVA 1 - 0
28.10.2015 prel.CE 2016 Orhei MOLDOVA - Bosnia și Herțegovina 0 - 5
26.10.2015 prel.CE 2016 Orhei Ucraina - MOLDOVA 1 - 1
26.09.2015 amical Orhei MOLDOVA - Azerbaidjan 0 - 2
24.09.2015 amical Orhei MOLDOVA - Azerbaidjan 1 - 5
19.08.2015 amical Shefayim Israel - MOLDOVA 4 - 0
17.08.2015 amical Shefayim Israel - MOLDOVA 2 - 0
24.01.2015 turneu Minsk MOLDOVA - Letonia 1 - 3
23.01.2015 turneu Minsk MOLDOVA - Rusia 1 - 2
21.01.2015 turneu Minsk Cehia - MOLDOVA 1 - 1
19.01.2015 turneu Minsk MOLDOVA - China 2 - 0
18.01.2015 turneu Minsk Belarus - MOLDOVA 2 - 2
 
 2014
Data Tip Localitate  Meci Scor
20.10.2014 prel.CE 2015 Vadul lui Vodă Armenia - MOLDOVA 0 - 4
17.10.2014 prel.CE 2015 Vadul lui Vodă  MOLDOVA - Italia 0 - 3
15.10.2014 prel.CE 2015 Vadul lui Vodă Islanda - Moldova 0 - 0
16.09.2014 amical București România - MOLDOVA 1 - 3
14.09.2014 amical București România - MOLDOVA 0 - 0
20.08.2014 amical Tiraspol Sheriff-2 - MOLDOVA 0 - 2
27.02.2014 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA U-19 - MOLDOVA 3 - 0
24.01.2014 turneu Minsk Kazahstan - MOLDOVA 1 - 3
22.01.2014 turneu Minsk MOLDOVA - Turkmenistan 3 - 0
20.01.2014 turneu Minsk MOLDOVA - Finlanda 0 - 2
19.01.2014 turneu Minsk Belarus - MOLDOVA 3 - 1
 
Preliminariile Campionatului European între juniori U-17, ediția 2013/2014
Grupa 8
25-30 septembrie 2013, Cipru
 Loc Echipă Meciuri V E Î Golaveraj Puncte
 1 SPANIA 3 3 0 0 6-0 9
 2 NORVEGIA 3 1 1 1 5-5 4
 3 CIPRU 3 1 0 2 4-5 3
 4 MOLDOVA 3 0 1 2 1-6 1
PROGRAMUL MECIURILOR
Miercuri, 25 septembrie 2013
NORVEGIA - CIPRU Kouklia Community Stadium, Paphos 4-2
SPANIA - MOLDOVA Paphiakos Stadium, Paphos 3-0
Vineri, 27 septembrie 2013
NORVEGIA - MOLDOVA Paphiakos Stadium, Paphos 1-1
CIPRU - SPANIA Kouklia Community Stadium, Paphos 0-1
Luni, 30 septembrie 2013
SPANIA - NORVEGIA Paphiakos Stadium, Paphos 2-0
MOLDOVA - CIPRU Kouklia Community Stadium, Paphos 0-2

 

 2013
Data Tip Localitate  Meci Scor
13.09.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Belarus 2 - 2
11.09.2013 amical Orhei MOLDOVA - Belarus 0 - 3
10.08.2013 amical Galați România - MOLDOVA 2 - 0
08.08.2013 amical Galați România - MOLDOVA 4 - 0
25.05.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - România 0 - 0
23.05.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - România 0 - 3
02.03.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Real Succes 2 - 2
10.02.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Dacia-2 Buiucani 0 - 1
 
 2012
Data Tip Localitate  Meci Scor
13.02.2012 amical  Telki  Ungaria - MOLDOVA 2 - 0
15.02.2012 amical Telki  Ungaria - MOLDOVA 8 - 0
08.03.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - CSCT Buiucani U-18 2 - 0
11.04.2012 amical Vadul-lui-Vodă  MOLDOVA - Zimbru U-18 2 - 1
15.05.2012 Cupa FMF Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Bulgaria 1 - 0
17.05.2012 Cupa FMF Vadul-lui-Vodă Azerbaidjan - MOLDOVA 0 - 0
19.05.2012 Cupa FMF Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - România 0 - 2
19.07.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Olimpia-2 0 - 1
21.07.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Zimbru-2 1 - 3
28.08.2012 amical Ternovca MOLDOVA - Ungaria 1 - 1
30.08.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Ungaria 1 - 2
25.09.2012 prel. CE 2013 Indjija Belarus - MOLDOVA 1 - 0
27.09.2012 prel. CE 2013 Indjija Serbia - MOLDOVA 4 - 0
30.09.2012 prel. CE 2013 Jakovo Armenia - MOLDOVA 0 - 3
Squad Photo
PORTARI
Maxim POPA 14.07.2001 Zaria Bălți
Mihail CIOBAN 03.02.2001 Sheriff Tiraspol
FUNDAȘI
Alexandru PINTEA 13.09.2001 CSCT Buiucani-Dacia Chișinău
Adrian-Ilie POPA 01.06.2001 CSCT Buiucani-Dacia Chișinău
Alexandru VACARCIUC 16.04.2001 Zimbru Chișinău
Daniel DUMBRAVANU 22.07.2001 ŞSSF Bălţi
Ivan SÎCIOV 01.07.2001 Zaria Bălți
Cristian SANDU 07.01.2001 Zimbru Chișinău
MIJLOCAȘI
Alexandru GRAUR  11.02.2001 Zimbru Chișinău
Serafim COJOCARU 07.01.2001 Zimbru Chișinău
Egor CESNOCOV 21.08.2001 Sheriff Tiraspol
Eugeniu GLIGA 12.05.2001 Sheriff Tiraspol
Dan LISU 02.04.2002 Sheriff Tiraspol
Gheorghe SPÎNU 25.07.2001 CSCT Buiucani-Dacia Chişinău
Valentin ŢIGĂNESCU 07.02.2001 CSCT Buiucani-Dacia Chişinău
Daniel MOȘNEAGA 05.06.2001 Real Succes Chișinău
Ion GURULEA 19.07.2001 Real Succes Chișinău
Valeriu GAIU 06.02.2001 Real Succes Chișinău
ATACANȚI
Nichita MUROVANÎI 29.03.2001 Zimbru Chișinău
Iurie STANCEV 30.10.2001 FC Cahul-2005
Antrenor principal: Sergiu CHIRILOV