Selecționate

U-15 / Meci de selecție

News Details
Text

Meci de selecție U-15

Selecționata cluburilor - Selecționata regională 4-1
Marcatori: 
Scutaru (32), Massa (66), Protopop (84), Cozari (90) - Calașnic (80)

Selecționata cluburilor: Roman Dumenco, Mihai Morozan, Nicolai Covalischii, Gabriel Nogai, Egor Baturin, Alexandru Grosu, Mihai Lițcan, Iulian Bejan, Oleg Platniuc, Tristan Protopop, Vitalie Dumbrava
Au mai jucat: Maxim Gîscă, Stanislav Rusu, Tudor Pavalachi, Nicolae Cucu, Pueblo Massa Oliver, Vasile Bîtlan, Daniil Forov, Mihail Cozari, Marius-Adrian Scutaru
Antrenor: Serghei Truhanov

Selecționata regională: Cristian Sârghi, Mihai Eremciuc, Cristian Cheibaș, Roman Ivanov, Cristian Axente, Danil Iachimov, Ion Mînăscurtă, Vasile Luchița, Mihai Lupan, Dumitru Prodan, Maxim Danilov
Au mai jucat: Denis Vornic, Adrian Colesnic, Denis Baciu, Andrei Calașnic, Dorin Daraban, Alexandru Gău, Vlad Pascaru, Vladimir Semin
Antrenor: Vitalie Mardari

Arbitru: Eugeniu Dorojniuc, asistenți: Liviu State, Sergiu Proca

Image
Text

Joi, 13 septembrie, la Joma Arena din Chișinău va avea loc meciul de selecție între echipa regională de bază a Moldovei U-15 (anul nașterii 2004) și selecţionata cluburilor U-15 (Sheriff, Zaria, Buiucani-Dacia, Zimbru).

Pentru această partidă au fost convocați următorii jucători:

Selecționata cluburilor:
Portari:
Maxim Gîscă (Zaria Bălți), Roman Dumenco (Sheriff Tiraspol)

Fundași: Nicolae Cucu (Zaria Bălți), Tudor Pavalachi, Mihai Morozan (ambii, Zimbru Chișinău), Gabriel Nogai (Buiucani-Dacia Chișinău), Nicolai Covalischii (Sheriff Tiraspol)

Mijlocași: Pueblo Massa Oliver, Tristan Protopop, Vitalie Dumbrava, Vasile Bîtlan (toți, Buiucani-Dacia Chișinău), Stanislav Rusu, Iulian Bejan, Alexandru Grosu (toți, Zimbru Chișinău), Egor Baturin (Sheriff Tiraspol)

Atacanți: Mihai Lutcan, Mihail Cozari, Marius-Adrian Scutaru (toți, Zimbru Chișinău), Oleg Platniuc (Zaria Bălți), Daniil Forov (Sheriff Tiraspol)
Antrenor: Serghei Truhanov

De partea cealaltă, la selecționata regională de bază U-15 vor evolua:

Portari: Cristian Sârghii (ȘSRF Voluntarii, Chișinău), Denis Vornic (ȘS Orhei), Nicolai Grozdev (FC Cahul 2005)

Fundași: Cristian Axente (Real Succes Chișinău), Cristian Cheibaș (ȘS Nisporeni), Denis Baciu (Voluntarii, Chișinău), Mihai Eremciuc (FC Atletico-Spicul Bălți), Roman Ivanov (ȘS Rîșcani), Alexandru Gău (ȘS Glodeni)

Mijlocași: Vasile Luchița, Ion Mînăscurtă (ambii, Real Succes Chișinău), Vlad Pascaru (ȘS
Orhei), Maxim Danilov (Voluntari Chișinău), Mihai Lupan (Codru Juniori Călărași), Vladimir Semin (FC Junior Tiraspol), Danil Iachimov (FC Oguzsport Comrat), Adrian Colesnic (ȘS Drochia).

Atacanți: Dumitru Prodan (SSRF Voluntarii, Chișinău), Dorin Daraban (Real Succes Chișinău), Andrei Calașnic (Atletic Ștefan Vodă)

Antrenor: Vitalie Mardari