Fotbalul - ambasadorul pacii
Partener general al echipei nationale



Parteneri oficiali









Partener general al FMF




Parteneri oficiali









Campionatul de iarnă între veterani, ediţia 2013

CLASAMENT FINAL

Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1 LEXMAX Stăuceni 8 8 0 0 57-25 24
2 POLITEHNICA Chişinău 8 5 1 2 35-22 16
3 IZVORAŞ-67 Drăsliceni 8 5 1 2 30-27 16
4 DINAMO Chişinău 8 5 0 3 34-25 15
5 FC COJUŞNA 8 4 1 3 32-33 13
6 CODRU Orhei 8 3 0 5 12-21 9
7 EIKOMENA-MOLDLIFT Chişinău 8 2 1 5 36-51 7
8 AVÎNTUL Nimoreni 8 0 2 6 31-47 2
9 FC GRĂTIEŞTI 8 0 2 6 18-34 2

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
Etapa 1
1 12.01.2013 Dinamo - Eikomena-Moldlift 9-4 Chişinău, CSCT Buiucani 9-00
2 12.01.2013 Codru - Grătieşti 3-1 Chişinău, CSCT Buiucani 10-00
3 12.01.2013 Izvoraş-67 - Avîntul 6-3 Chişinău, CSCT Buiucani 11-00
4 12.01.2013 Politehnica - Lexmax 2-5 Chişinău, CSCT Buiucani 12-00
5   Cojuşna - liberă      
Etapa 2
6 19.01.2013 Grătieşti - Izvoraş-67 3-4 Chişinău, CSCT Buiucani 9-00
7 19.01.2013 Lexmax - Codru 6-2 Chişinău, CSCT Buiucani 10-00
8 19.01.2013 Avîntul - Cojuşna 6-7 Chişinău, CSCT Buiucani 11-00
9 19.01.2013 Eikomena-Moldlift - Politehnica 3-6 Chişinău, CSCT Buiucani 12-00
10   Dinamo - liberă      
Etapa 3
11 16.03.2013 Cojuşna - Grătieşti 5-5 Chişinău, CSCT Buiucani 9-00
12 16.03.2013 Izvoraş-67 - Lexmax 3-7 Chişinău, CSCT Buiucani 10-00
13 16.03.2013 Codru - Eikomena-Moldlift 0-3 Chişinău, CSCT Buiucani 11-00
14 16.03.2013 Dinamo - Politehnica 3-1 Chişinău, CSCT Buiucani 12-00
15   Avîntul - liberă      
Etapa 4
16 02.02.2013 Eikomena-Moldlift - Izvoraş-67 2-6 Chişinău, CSCT Buiucani 9-00
17 02.02.2013 Lexmax - Cojuşna 7-4 Chişinău, CSCT Buiucani 10-00
18 02.02.2013 Dinamo - Codru 3-0 Chişinău, CSCT Buiucani 11-00
19 02.02.2013 Grătieşti - Avîntul 1-1 Chişinău, CSCT Buiucani 12-00
20   Politehnica - liberă      
Etapa 5
21 09.02.2013 Izvoraş-67 - Dinamo 5-4 Chişinău, CSCT Buiucani 9-00
22 09.02.2013 Cojuşna - Eikomena-Moldlift 7-5 Chişinău, CSCT Buiucani 10-00
23 09.02.2013 Avîntul - Lexmax 3-8 Chişinău, CSCT Buiucani 11-00
24 09.02.2013 Codru - Politehnica 0-3 Chişinău, CSCT Buiucani 12-00
25   Grătieşti - liberă      
Etapa 6
26 16.02.2013 Lexmax - Grătieşti 5-1 Chişinău, CSCT Buiucani 9-00
27 16.02.2013 Dinamo - Cojuşna 1-2 Chişinău, CSCT Buiucani 10-00
28 16.02.2013 Eikomena-Moldlift - Avîntul 7-7 Chişinău, CSCT Buiucani 11-00
29 16.02.2013 Politehnica - Izvoraş-67 3-3 Chişinău, CSCT Buiucani 12-00
30   Codru - liberă      
Etapa 7
31 23.02.2013 Grătieşti - Eikomena-Moldlift 3-6 Chişinău, CSCT Buiucani 9-00
32 23.02.2013 Izvoraş-67 - Codru 0-3 Chişinău, CSCT Buiucani 10-00
33 23.02.2013 Avîntul - Dinamo 4-5 Chişinău, CSCT Buiucani 11-00
34 23.02.2013 Cojuşna - Politehnica 2-6 Chişinău, CSCT Buiucani 12-00
35   Lexmax - liberă      
Etapa 8
36 02.03.2013 Eikomena-Moldlift - Lexmax 6-13 Chişinău, CSCT Buiucani 9-00
37 02.03.2013 Dinamo - Grătieşti 5-3 Chişinău, CSCT Buiucani 10-00
38 02.03.2013 Codru - Cojuşna 0-3 Chişinău, CSCT Buiucani 11-00
39 02.03.2013 Politehnica - Avîntul 9-5 Chişinău, CSCT Buiucani 12-00
40   Izvoraş-67 - liberă      
Etapa 9
41 09.03.2013 Lexmax - Dinamo 6-4 Chişinău, CSCT Buiucani 9-00
42 09.03.2013 Cojuşna - Izvoraş-67 2-3 Chişinău, CSCT Buiucani 10-00
43 09.03.2013 Avîntul - Codru 2-4 Chişinău, CSCT Buiucani 11-00
44 09.03.2013 Grătieşti - Politehnica 1-5 Chişinău, CSCT Buiucani 12-00
45   Eikomena-Moldlift - liberă      

 

CAMPIONATUL ÎNTRE VETERANI, ediţia 2012
CLASAMENT FINAL
Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. Geotermal 20 16 2 2 57-17 50
2. CSC-Lexmax 20 12 4 4 54-30 40
3. Cojuşna 20 11 5 4 45-30 38
4. Avîntul 20 11 4 5 45-33 37
5. Izvoraş-67 20 10 4 6 36-20 34
6. Poliproject 20 10 4 6 37-29 34
7. Dinamo 20 9 2 9 35-45 29
8. Politehnica 20 5 5 10 25-34 20
9. Codru 20 5 4 11 34-43 19
10. Eikomena 20 1 4 15 23-62 7
11. Grătieşti 20 0 2 18 12-60 2

PROGRAMUL MECIURILOR

TUR
Nr.
Data
Echipe
Scor
Teren
Ora
Etapa I
1
02.07.12 Poliproject  - Geotermal 0-4 CSCT Buiucani 10-00
2
Politehnica - liberă --    
3
03.05.12 FC Izvoraş-67 - Eicomena 4-0 Drăsliceni 18-00
4
03.05.12 Avîntul - Grătieşti 2-0 Nimoreni 18-00
5 Transferat Dinamo - CSC-Lexmax 3-2 Dinamo, Chişinău  
6
06.05.12 Cojusna - Codru 2-1 Cojusna 10-00
Etapa II
7
Transferat Geotermal - Codru 4-2 CSCT Buiucani  
8
10.05.12 CSC-Lexmax - Cojusna 5-0 Stauceni 18-00
9
13.05.12 Gratiesti - Dinamo 2-3 Gratiesti 10-00
10 10.05.12 Eicomena - Avintul 0-2 Cricova 18-00
11
FC Izvoras-67 - liberă --    
12
02.07.12 Poliproject - Politehnica 4-0 Milestii Mici 18-00
Etapa III
13
17.05.12 Politehnica - Geotermal 1-4 CSCT Buiucani 9-00
14
17.05.12 FC Izvoras-67 - Poliproject 1-0 Drasliceni 18-00
15
Avintul - liberă      
16
17.05.12 Dinamo - Eicomena 4-3 Dinamo, Chisinau 10-00
17
20.05.12 Cojusna - Gratiesti 2-0 Cojusna 18-00
18
17.05.12 Codru - CSC-Lexmax 1-2 Stauceni 18-00
Etapa IV
19
Transferat Geotermal - CSC-Lexmax 4-1 CSCT Buiucani 18-00
20
27.05.12 Gratiesti - Codru 1-2 Gratiesti 10-00
21
24.05.12 Eicomena - Cojusna 0-5 Cricova 18-00
22
Dinamo - liberă  
23
25.05.12 Poliproject - Avintul 3-0 Milestii Mici 17-00
24
Transferat Politehnica - FC Izvoras-67 0-0 Drasliceni  
Etapa V
25 31.05.12 FC Izvoras-67 - Geotermal 1-2 Drasliceni 18-00
26
31.05.12 Avintul - Politehnica 1-4 Nimoreni 18-00
27
31.05.12 Dinamo - Poliproject 0-3 Dinamo, Chisinau 18-00
28
Cojusna - liberă  
29
31.05.12 Codru - Eicomena 3-0 Chiperceni 18-00
30
Transferat CSC-Lexmax - Gratiesti 2-0 Stauceni  
Etapa VI
31
07.06.12 Geotermal - Gratiesti 3-1 CSCT Buiucani 18-00
32
07.06.12 Eicomena - CSC-Lexmax 0-1 Cricova 18-00
33
Codru - liberă  
34
07.06.12 Poliproject - Cojusna 2-2 Milestii Mici 18-00
35 07.06.12 Politehnica - Dinamo 1-2 Dinamo, Chisinau 18-00
36 07.06.12 FC Izvoras-67 - Avintul 2-0 Drasliceni 18-00
Etapa VII
37
14.06.12 Avintul - Geotermal 0-4 Nimoreni 18-00
38
14.06.12 Dinamo - FC Izvoras-67 4-1 Dinamo, Chisinau 18-00
39
14.06.12 Cojusna - Politehnica 3-2 Cojusna 18-00
40 14.06.12 Codru - Poliproject 1-2 Chiperceni 18-00
41
CSC-Lexmax - liberă  
42
14.06.12 Gratiesti - Eicomena 2-2 Gratiesti 10-00
Etapa VIII
43
21.06.12 Geotermal - Eicomena 4-0 CSCT Buiucani 18-00
44
Gratiesti - liberă  
45 21.06.12 Poliproject - CSC-Lexmax 1-1 Milestii Mici 18-00
46 21.06.12 Politehnica - Codru 2-0 Chiperceni 18-00
47 21.06.12 FC Izvoras-67 - Cojusna 0-0 Drasliceni 18-00
48
21.06.12 Avintul - Dinamo 2-1 Nimoreni 18-00
Etapa IX
49 28.06.12 Dinamo - Geotermal 0-1 Dinamo, Chisinau 18-00
50 01.07.12 Cojusna - Avintul 2-2 Cojusna 10-00
51 28.06.12 Codru - FC Izvoras-67 2-0 Chiperceni 18-00
52 28.06.12 CSC-Lexmax - Politehnica 3-0 Stauceni 18-00
53 01.07.12 Gratiesti - Poliproject 0-1 Gratiesti 10-00
54
Eicomena - liberă  
Etapa X
55 Geotermal - liberă  
56 05.07.12 Poliproject - Eicomena 4-2 Milestii Mici 18-00
57 05.07.12 Politehnica - Gratiesti 2-0 Gratiesti 18-00
58 05.07.12 FC Izvoras-67 - CSC-Lexmax 2-0 Drasliceni 18-00
59 05.07.12 Avintul - Codru 2-2 Nimoreni 18-00
60 05.07.12 Dinamo - Cojusna 2-1 Dinamo, Chisinau 18-00
Etapa XI
61 02.09.12 Cojusna - Geotermal 3-4 Cojusna 10-00
62 12.07.12 Codru - Dinamo 2-2 Chiperceni 18-00
63 12.07.12 CSC-Lexmax - Avintul 2-2 Stauceni 18-00
64 08.07.12 Gratiesti - FC Izvoras-67 1-1 Gratiesti 10-00
65 01.07.12 Eicomena - Politehnica 0-4 Cricova 18-00
66 Poliproject - liberă  
RETUR
Etapa XII
67
13.09.12 Geotermal - Poliproject 4-0 Milestii Mici 17-30
68
Politehnica - liberă      
69
13.09.12 Eicomena - FC Izvoras-67 1-3 Cricova 17-30
70
16.09.12 Gratiesti - Avintul 1-4 Gratiesti 10-00
71 13.09.12 CSC-Lexmax - Dinamo 5-0 Stauceni 17-30
72
13.09.12 Codru - Cojusna 0-2 Chiperceni 17-30
Etapa XIII
73
19.09.12 Codru - Geotermal 1-2 Chiperceni 17-30
74
23.09.12 Cojusna - CSC-Lexmax 3-3 Cojusna 10-00
75
20.09.12 Dinamo - Gratiesti 2-1 Dinamo 17-30
76 21.09.12 Avintul - Eicomena 3-0 Nimoreni 17-30
77
FC Izvoras-67 - liberă      
78
16.11.12 Politehnica - Poliproject 0-1 Milestii Mici 17-30
Etapa XIV
79
30.09.12 Geotermal - Politehnica 1-0 Real Succes 08-00
80
27.09.12 Poliproject - FC Izvoras-67 2-2 Milestii Mici 17-30
81
Avintul - liberă      
82
27.09.12 Eicomena - Dinamo 1-2 Dinamo 17-30
83
30.09.12 Gratiesti - Cojusna 0-5 Gratiesti 10-00
84
27.09.12 CSC-Lexmax - Codru 6-4 Stauceni 17-30
Etapa XV
85
07.10.12 CSC-Lexmax - Geotermal 1-0 CSCT Buiucani 10-00
86
07.10.12 Codru - Gratiesti 3-1 Chiperceni 10-00
87
07.10.12 Cojusna - Eicomena 4-1 Cojusna 10-00
88
Dinamo - liberă  
89
02.10.12 Avintul - Poliproject 3-2 Nimoreni 17-00
90
04.10.12 FC Izvoras-67 - Politehnica 3-0 Drasliceni 17-00
Etapa XVI
91 14.10.12 Geotermal - FC Izvoras-67 0-1 CSCT Buiucani 10-00
92
13.10.12 Politehnica - Avintul 1-1 Politehnica 10-00
93
11.10.12 Poliproject - Dinamo 2-0 Milestii Mici 17-00
94
Cojusna - liberă  
95
11.10.12 Eicomena - Codru 2-2 Cricova 17-00
96
14.10.12 Gratiesti - CSC-Lexmax 1-5 Gratiesti 10-00
Etapa XVII
97 20.10.12 Gratiesti - Geotermal 0-4 Real Succes 08-00
98
18.10.12 CSC-Lexmax - Eicomena 5-2 Stauceni 16-00
99
Codru - liberă  
100
21.10.12 Cojusna - Poliproject 2-0 Cojusna 10-00
101 18.10.12 Dinamo - Politehnica 4-1 Dinamo 16-00
102 18.10.12 Avintul - FC Izvoras-67 2-1 Nimoreni 16-00
Etapa XVIII
103
28.10.12 Geotermal - Avintul 3-1 CSCT Buiucani 10-00
104
25.10.12 FC Izvoras-67 - Dinamo 5-0 Drasliceni 17-00
105
27.10.12 Politehnica - Cojusna 0-3 Politehnica 10-00
106 25.10.12 Poliproject - Codru 3-2 Milestii Mici 17-00
107
CSC-Lexmax - liberă  
108
25.10.12 Eicomena - Gratiesti 4-0 Cricova 17-00
Etapa XIX
109
01.11.12 Eicomena - Geotermal 1-6 Cricova 16-00
110
Gratiesti - liberă  
111 01.11.12 CSC-Lexmax - Poliproject 3-0 Stauceni 16-00
112 17.11.12 Codru - Politehnica 1-1
Chiperceni 16-00
113 04.11.12 Cojusna - FC Izvoras-67 2-1 Cojusna 10-00
114
01.11.12 Dinamo - Avintul 2-4 Dinamo 16-00
Etapa XX
115 11.11.12 Geotermal - Dinamo 1-1 CSCT Buiucani 10-00
116 08.11.12 Avintul - Cojusna 5-0 Nimoreni 16-00
117 07.11.12 FC Izvoras-67 - Codru 3-0 Drasliceni 16-00
118 10.11.12 Politehnica - CSC-Lexmax 0-0 Politehnica 10-00
119 08.11.12 Poliproject - Gratiesti 5-0 Milestii Mici  
120
Eicomena - liberă  
Etapa XXI
121 Geotermal - liberă  
122 15.11.12 Eicomena - Poliproject 2-2 Cricova 16-00
123 18.11.12 Gratiesti - Politehnica 1-4
Gratiesti 10-00
124 15.11.12 CSC-Lexmax - FC Izvoras-67 4-1 Stauceni 16-00
125 15.11.12 Codru - Avintul 0-3 Chiperceni 16-00
126 18.11.12 Cojusna - Dinamo 2-0
Cojusna 10-00
Etapa XXII
127 25.11.12 Geotermal - Cojusna 2-2 CSCT Buiucani 10-00
128 22.11.12 Dinamo - Codru 3-5 Dinamo 16-00
129 22.11.12 Avintul - CSC-Lexmax 6-3 Nimoreni 16-00
130 22.11.12 FC Izvoras-67 - Gratiesti 4-0 Drasliceni 16-00
131 24.11.12 Politehnica - Eicomena 2-2 Politehnica 10-00
132 Poliproject - liberă  

 

SERIA NORD
Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. Bălţi 8 6 1 1 38-10 19
2. Teleneşti 8 3 4 1 21-16 13
3. Drochia 8 3 3 2 21-13 12
4. Ocniţa 8 3 1 4 19-22 10
5. Soroca 8 0 1 7 10-48 1
© 2014 Federaţia Moldovenească de Fotbal
Send mail