Fotbalul - ambasadorul pacii
Partener general al echipei nationale



Parteneri oficiali









Partener general al FMF




Parteneri oficiali









Campionatul la fotbal feminin (senioare)

CLASAMENT
Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. ŞS11 CS Goliador-Real 15 12 1 2 54-10 37
2. CS Noroc 15 12 0 3 67-12 36
3. PGU ŞS4-FC Alga 15 9 3 3 36-13 30
4. Narta ŞS Drăsliceni  15 5 3 7 27-26 18
5. LTPS nr.2-Academia  15 2 1 12 8-70 7
6. CS Moldova 15 1 0 14 3-61 3
Olimpia Bălţi a fost retrasă din campionat conform deciziei Comitetului de Competiţii al FMF din
27 septembrie 2013

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
Etapa I
TUR
1 08.09.2013 ŞS11 CS Goliador-Real – Narta ŞS Drăsliceni 3-0 Chişinău, Real Succes 17-00
2 08.09.2013 PGU ŞS4-FC Alga - CS Moldova Mîndreşti 5-0 Ternovca, st.Dinamo-Auto 13-00
Etapa II
3 15.09.2013 Narta ŞS Drăsliceni – CS Noroc 1-4 Ratuş 15-00
4 15.09.2013 CS Moldova Mîndreşti – LTPS nr.2-Academia 2-1 Teleneşti 16-00
Preliminariile Campionatul European WU-19, 21-26.09.2013
Etapa III
5 24.11.2013 LTPS nr.2-Academia - ŞS11 CS Goliador-Real 0-7 Nimoreni 14-00
6 29.09.2013 PGU ŞS4-FC Alga - CS Noroc 1-3 Ternovca stad. Dinamo-Auto 15-00
7 29.09.2013 Narta ŞS Drăsliceni - CS Moldova Mîndreşti 9-1 Ratuş 15-00
Cupa Republicii Moldova 03.10.2013
Etapa IV
8 06.10.2013 PGU ŞS4-FC Alga - Narta ŞS Drăsliceni 1-0 Tiraspol, stad.orăşenesc 14-00
9 06.10.2013 CS Noroc - LTPS nr.2-Academia 7-1 Nimoreni 14-00
10 06.10.2013 CS Moldova Mîndreşti - ŞS11 CS Goliador-Real 0-3 Teleneşti 14-00
Etapa V
11 13.10.2013 PGU ŞS4-FC Alga - ŞS11 CS Goliador-Real 2-0 Tiraspol, stad.orăşenesc 14-00
12 13.10.2013 LTPS nr.2-Academia - Narta ŞS Drăsliceni 0-5 Nimoreni 14-00
13 13.10.2013 CS Moldova Mîndreşti - CS Noroc 0-5 Inești 14-00
Etapa VI
14 20.10.2013 ŞS11 CS Goliador-Real - FC Noroc 2-0 Chişinău, Real Succes 16-00
15 20.10.2013 LTPS nr.2-Academia - PGU ŞS4-FC Alga 0-7 Nimoreni 14-00
RETUR
Etapa VII
16 27.10.2013 ŞS11 CS Goliador-Real - CS Moldova Mîndreşti 8-0 Chişinău, Real Succes 14-00
17 27.10.2013 LTPS nr.2-Academia - CS Noroc 0-2 Nimoreni 14-00
18 27.10.2013 Narta ŞS Drăsliceni - PGU ŞS4-FC Alga 1-1 Ratuş 14-00
Etapa VIII
19 03.11.2013 CS Noroc - CS Moldova Mîndreşti 10-0 Nimoreni 14-00
20 03.11.2013 Narta ŞS Drăsliceni- ŞS11 CS Goliador-Real 0-2 Ratuş 14-00
21 03.11.2013 PGU ŞS4-FC Alga – LTPS nr.2-Academia 4-0 Tiraspol, stad.orăşenesc 14-00
Cupa Republicii Moldova 10.11.2013
Etapa IX
22 17.11.2013 CS Noroc ŞS11 - CS Goliador-Real 5-0 Nimoreni 14-00
23 17.11.2013 CS Moldova Mîndreşti - PGU ŞS4-FC Alga 0-2 Mîndrești 14-00
24 17.11.2013 Narta ŞS Drăsliceni - LTPS nr.2-Academia 0-0 Ratuş 14-00
Zi de rezervă 27.11.2013
Etapa X
25 23.03.2014 ŞS11 CS Goliador-Real - PGU ŞS4-FC Alga 1-1 Chişinău, Real Succes 14-00
26 23.03.2014 LTPS nr.2-Academia - CS Moldova Mîndreşti +:-(3-0) Nimoreni 15-00
27 23.03.2014 CS Noroc -Narta ŞS Drăsliceni 3-0 Nimoreni 12-00
Etapa XI
28 30.03.2014 ŞS11 CS Goliador-Real - LTPS nr.2–Academia 7-0 Chişinău, Real Succes 14-00
29 30.03.2014 CS Moldova Mîndreşti - Narta ŞS Drăsliceni -:+(0-3) Teleneşti 14-00
30 30.03.2014 CS Noroc -PGU ŞS4-FC Alga 1-2 Nimoreni 14-00
TUR
Etapa XII
31 06.04.2014 LTPS nr.2-Academia - CS Noroc 0-10 Nimoreni 14-00
32 06.04.2014 Narta ŞS Drăsliceni - PGU ŞS4-FC Alga 1-1 Tiraspol, stad.orăşenesc 15-00
33 06.04.2014 CS Moldova Mîndreşti - ŞS11 CS Goliador-Real -:+(0-3)    
Etapa XIII 13.04.2014
34 13.04.2014 PGU ŞS4-FC Alga - LTPS nr.2-Academia 6-0 Tiraspol, stad.orăşenesc 14-00
35 12.04.2014 ŞS11 CS Goliador-Real - Narta ŞS Drăsliceni 1-0 Chişinău, Real Succes 16-00
36 13.04.2014 CS Noroc - CS Moldova +:-(3-0) Mîndreşti  
Cupa Republicii Moldova Tur 1/2 17.04.2014
Etapa XIV 24.04.2014
37 13.05.2014 CS Noroc -PGU ŞS4-FC Alga 3-0 Nimoreni 15-00
38 24.04.2014 LTPS nr.2-Academia - ŞS11 CS Goliador-Real 0-10 Nimoreni 16-00
39 24.04.2014 CS Moldova Mîndreşti - Narta ŞS Drăsliceni -:+(0-3)    
Cupa Republicii Moldova Retur 1/2 04.05.2014
Zi de rezervă 10.05.2014
Etapa XV 18.05.2014
40 18.05.2014 ŞS11 CS Goliador-Real - CS Noroc 4-2 Chişinău, Real Succes 17-00
41 18.05.2014 Narta ŞS Drăsliceni - LTPS nr.2-Academia 3-0 Ratuş 18-00
42 18.05.2014 PGU ŞS4-FC Alga - Moldova Mîndreşti +:-(3-0)    
Etapa XVI 25.05.2014
43 25.05.2014 PGU ŞS4-FC Alga - ŞS11 CS Goliador-Real 0-3 Tiraspol, stad.orăşenesc 16-00
44 25.05.2014 CS Noroc -Narta ŞS Drăsliceni 9-1 Nimoreni 16-00
45 25.05.2014 LTPS nr.2-Academia - CS Moldova +:-(3-0) Mîndreşti  
FINALA CUPEI REPUBLICII MOLDOVA
30 mai 2014
 
© 2014 Federaţia Moldovenească de Fotbal
Send mail