Fotbalul - ambasadorul pacii
Partener general al echipei nationale




Parteneri media-tehnic







Partener general al FMF




Parteneri oficiali





CUPA MOLDOVEI ORANGE
EDIŢIA 2012-2013
CUPA R. MOLDOVA 2012/2013 (pdf, 284 Kb) >>>
REGULAMENTUL CUPEI R.MOLDOVA LA FOTBAL 2012/13 (pdf, 634 Kb) >>>
Finala
26 mai 2013
FC Veris - FC Tiraspol
2-2 (2-4 pen.)
Chişinău, stad.Zimbru
 
1/2 de finală
7 mai 2013
FC Veris - FC Milsami 0-0 (2-1 pen.) Chişinău, CSCT Buiucani
FC Tiraspol - FC Sheriff  1-1 (2-1 t.s.) CS Sheriff, Arena Mică 
 
1/4 de finală
16 aprilie 2013
FC Iskra-Stal - FC Milsami 0-1 Vadul-lui-Vodă, CPSM, t.sint
FC Dacia - FC Veris 0-1 Chişinău, CSCT Buiucani 
FC Sheriff - FC Nistru 7-0 CS Sheriff, Arena Mică
17 aprilie 2013
FC Tiraspol - FC Zimbru 2-0 CS Sheriff, Arena Mică
 
1/8 de finală
30 octombrie 2012
CF Locomotiva - FC Dacia 1-5 Bălţi, stad.Olimpia, t.sint.
31 octombrie 2012
Dinamo-Auto - FC Milsami 1-3 Ternovca
Iskra-Stal - Speranţa 3-3 (4-2 pen.) Vadul-lui-Vodă, CPSM, t.sint
FC Victoria - FC Tiraspol 0-4 Chişinău, CSCT Buiucani
FC Zimbru - FC Cahul-2005 3-0 Chişinău, stad.Zimbru
FC Nistru - FC Costuleni 1-0 Călărăşeuca
FC Olimpia - FC Veris 0-0 (3-4 pen.) Bălţi, stad.Orăşenesc
FC Rapid - FC Sheriff 0-0 (0-1 t.s.) Ghidighici
 
1/16 de finală
26 septembrie 2012
FC Dinamo-Auto - FC Academia 3-2 Ternovca
FC Speranţa - CF Rîşcani 3-1 Vadul-lui-Vodă, CPSM
FC Sfântul Gheorghe - CF Locomotiva 1-2 Suruceni
FC Cahul-2005 - CF Sparta 4-0 Cahul
Saxan - FC Costuleni 1-3 Ciadîr-Lunga
FC Rapid - CF Intersport-Aroma 3-0 Ghidighici
   
1/32 de finală
8 septembrie 2012
FC Sîngerei - FC Veris 0-3 Sîngerei
FC Codru - FC Victoria 0-1 Lozova
9 septembrie 2012
FC Tighina - FC Dinamo-Auto 0-3 Bender
CF Rîşcani - FC Edineţ 3-1 Rîşcani
FC Dava - CF Locomotiva 2-3 Soroca
FC Abus - FC Sfintul Gheorghe 0-0 (1-3 pen.) Ungheni
CF Sparta - CF Gagauziya 4-0 Selemet
FC Cahul-2005 - FC Maiak +:- (3-0) Cahul
FC Slobozia Mare - Saxan 0-4 Slobozia Mare
Real Succes - CF Intersport-Aroma 2-3 Chişinău, CS Real Succes
 
Tur preliminar
1 septembrie 2012
FC Abus - FC Teleneşti 4-1 Ungheni
ŞS-2 Narubai - FC Sîngerei
0-3 Rîbniţa
CF Sparta - FC Viişoara 3-0 Selemet
FC Cahul-2005 - Congaz 6-0 Cahul
     
2 septembrie 2012
FC Codru - Sinteza 1-0 Lozova
 
Tur preliminar
25 august 2012
CF Rîşcani - FC Drochia 5-1 Rîşcani
FC Floreşti - FC Dava 0-1 Floreşti
FC Teleneşti - Flacăra 4-0 Teleneşti
FC Abus - FC Codru Junior 2-1 Ungheni
FC Sîngerei - FC Glodeni 4-1 Sîngerei
ŞS-2 Narubai - CSF Cricova 4-3 Rîbniţa
FC Codru - Universitatea Agrară 3-1 Lozova
FC Cimişlia - FC Viişoara 1-2 Cimişlia
Cahul-2005 - Prut 2-1 Cahul
Kolos - FC Slobozia Mare 1-5 Copceac
26 august 2012
Congaz - FC Trachia 3-1 Congaz
Olan - Sinteza 0-2 Olăneşti
CF Sparta - Univer +:- (3-0)  Selemet
     
 
© 2014 Federaţia Moldovenească de Fotbal
Send mail