Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. ŞS 11-Real Succes 10 9 0 1 39-6 27
2. FC Alga 10 9 0 1 60-8 27
3. ȘS Anenii Noi 10 8 0 2 60-12 24
4. ȘS Criuleni 10 4 3 3 29-16 15
5. Narta-ȘS Drăsliceni 10 4 1 5 20-25 13
6. LTPS-2 10 1 2 7 12-31 5
7. CS Noroc 10 1 2 7 9-20 5
8. ȘS Dubăsari-Cioburciu 10 0 0 10 0-111 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe U-14 U-16 Teren Ora
Etapa I
1 02.09.2017 CS Noroc - ȘS11-Real Succes 0-8 0-4 Nimoreni 12-00
2 02.09.2017 FC Alga - ȘS Dubăsari - Ciobruciu 2-0 22-0 Tiraspol 11-00
3 02.09.2017 ȘS Criuleni - Narta-ȘS Drăsliceni 7-0 3-2 Criuleni 12-00
4 23.09.2017 ȘS Anenii Noi - LTPS-2 1-1 6-1 Puhăceni 12-00
Etapa II
5 09.09.2017 ȘS11-Real Succes - LTPS-2 3-0 2-1 Real Succes 12-00
6 09.09.2017 Narta-ȘS Drăsliceni - ȘS Anenii Noi 1-1 2-7 Ratus 14-00
7 09.09.2017 ȘS Dubăsari - Ciobruciu - ȘS Criuleni 1-8 0-6 Criuleni 12-00
8 09.09.2017 CS Noroc - FC Alga 2-0 1-2 Nimoreni 12-00
Etapa III
9 01.10.2017 FC Alga - ȘS11-Real Succes 1-5 3-2 Tiraspol 12-00
10 01.10.2017 ȘS Criuleni- CS Noroc 6-1 2-1 Criuleni 12-00
11 01.10.2017 ȘS Anenii Noi - ȘS Dubăsari - Ciobruciu 2-0 13-0 Puhăceni 12-00
12 01.10.2017 LTPS-2 - Narta-ȘS Drăsliceni 5-0 0-1 Nimoreni 12-00
Etapa IV
13 07.10.2017 ȘS11-Real Succes - Narta-ȘS Drăsliceni 4-0 5-1 Real Succes 12-00
14 07.10.2017 ȘS Dubăsari - Ciobruciu - LTPS-2 0-0 0-7 Dubăsari 12-00
15 07.10.2017 CS Noroc - ȘS Anenii Noi 2-1 3-5 Nimoreni 12-00
16 07.10.2017 FC Alga - ȘS Criuleni 0-3 3-0 Tiraspol 11-00
Etapa V
17 14.10.2017 ȘS Criuleni- ȘS11-Real Succes 2-2 0-3 Criuleni 12-00
18 08.11.2017 ȘS Anenii Noi- FC Alga 2-0 0-1 Puhăceni 14-00
19 14.10.2017 LTPS-2 - CS Noroc 2-0 0-0 Nimoreni 12-00
20 15.10.2017 Narta-ȘS Drăsliceni- ȘS Dubăsari - Ciobruciu 0-5 8-0 Ratus 15-00
Etapa VI
21 21.10.2017 ȘS11-Real Succes - ȘS Dubăsari - Ciobruciu 4-0 14-0 Real Succes 11-00
22 21.10.2017 CS Noroc - Narta-ȘS Drăsliceni 6-0 0-1 Nimoreni 12-00
23 21.10.2017 FC Alga - LTPS-2 1-0 6-1 Tiraspol 12-00
24 21.10.2017 ȘS Criuleni - ȘS Anenii Noi 2-0 1-4 Ratus 14-00
Etapa VII
25 05.11.2017 ȘS Anenii Noi - ȘS11-Real Succes 5-2 1-4 Real Succes 14-00
26 05.11.2017 LTPS-2 - ȘS Criuleni 0-0 2-2 Nimoreni 12-00
27 05.11.2017 Narta-ȘS Drăsliceni - FC Alga 0-3 1-5 Ratus 14-00
28 05.11.2017 ȘS Dubăsari - Ciobruciu - CS Noroc 0-2 0-3 Dubăsari 12-00
Etapa VIII
29 11.11.2017 ȘS11-Real Succes - CS Noroc 9-0 2-0 Joma Arena 13-00
30 11.11.2017 ȘS Dubăsari - Ciobruciu - FC Alga 2-3 0-14 Dubăsari 12-00
31 11.11.2017 Narta-ȘS Drăsliceni - ȘS Criuleni 0-5 1-1 Drăsliceni 12-00
32 11.11.2017 LTPS-2- ȘS Anenii Noi 0-2 0-10 Nimoreni 12-00
Etapa IX
33 18.11.2017 LTPS-2 - ȘS11-Real Succes 0-0 0-1 Real Succes 13-00
34 19.11.2017 ȘS Anenii Noi - Narta-ȘS Drăsliceni 5-0 4-0 Puhăceni 12-00
35 18.11.2017 ȘS Criuleni - ȘS Dubăsari - Ciobruciu 5-1 14-0 Dubasari 12-00
36 18.11.2017 FC Alga - CS Noroc 3-2 4-1 Tiraspol 12-00
Etapa X
37 26.11.2017 ȘS11-Real Succes - FC Alga 0-3 2-0 Real Succes 12-00
38 25.11.2017 CS Noroc- ȘS Criuleni 2-0 0-0 Nimoreni 12-00
39 25.11.2017 ȘS Dubăsari - Ciobruciu - ȘS Anenii Noi 1-3 0-10 Dubăsari 12-00
40 25.11.2017 Narta-ȘS Drăsliceni - LTPS-2 3-0 3-0 Drăsliceni 12-00
Etapa XI
41 17.03.2018 Narta-ȘS Drăsliceni - ȘS11-Real Succes     Drăsliceni 12-00
42 17.03.2018 LTPS-2 - ȘS Dubăsari - Ciobruciu     Nimoreni 12-00
43 17.03.2018 ȘS Anenii Noi - CS Noroc     Puhăceni 12-00
44 17.03.2018 ȘS Criuleni - FC Alga     Criuleni 12-00
Etapa XII
45 24.03.2018 ȘS11-Real Succes - ȘS Criuleni     Real Succes 11-00
46 24.03.2018 FC Alga - ȘS Anenii Noi     Tiraspol 12-00
47 24.03.2018 CS Noroc - LTPS-2     Nimoreni 12-00
48 24.03.2018 ȘS Dubăsari - Ciobruciu - Narta-ȘS Drăsliceni     Dubăsari 12-00
Etapa XIII
49 31.03.2018 ȘS Dubăsari - Ciobruciu - ȘS11-Real Succes     Dubăsari 12-00
50 31.03.2018 Narta-ȘS Drăsliceni - CS Noroc     Drăsliceni 12-00
51 31.03.2018 LTPS-2 - FC Alga     Nimoreni 12-00
52 31.03.2018 ȘS Anenii Noi - ȘS Criuleni     Puhăceni 12-00
Etapa XIV
53 07.04.2018 ȘS11-Real Succes - ȘS Anenii Noi     Puhăceni 12-00
54 07.04.2018 ȘS Criuleni - LTPS-2     Criuleni 12-00
55 07.04.2018 FC Alga - Narta-ȘS Drăsliceni     Tiraspol 12-00
56 07.04.2018 CS Noroc - ȘS Dubăsari - Ciobruciu     Nimoreni 12-00
Etapa XV
57 13.04.2018 1 - 8        
58 13.04.2018 2 - 7        
59 13.04.2018 3 - 6        
60 13.04.2018 4 - 5        
Etapa XVI
61 21.04.2018 8 - 5        
62 21.04.2018 6 - 4        
63 21.04.2018 7 - 3        
64 21.04.2018 1 - 2        
Etapa XVII
65 06.05.2018 2 - 8        
66 06.05.2018 3 - 1        
67 06.05.2018 4 - 7        
68 06.05.2018 5 - 6        
Etapa XVIII
69 12.05.2018 8 - 6        
70 12.05.2018 7 - 5        
71 12.05.2018 1 - 4        
72 12.05.2018 2 - 3        
Etapa XIX
73 19.05.2018 3 - 8        
74 19.05.2018 4 - 2        
75 19.05.2018 5 - 1        
76 19.05.2018 6 - 7        
Etapa XX
77 26.05.2018 8 - 7        
78 26.05.2018 1 - 6        
79 26.05.2018 2 - 5        
80 26.05.2018 3 - 4        
Etapa XXI
81 02.06.2018 4 - 8        
82 02.06.2018 5 - 3        
83 02.06.2018 6 - 2        
84 02.06.2018 7 - 1        
Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. ȘS Ungheni 10 9 1 0 69-5 28
2. FC Belceanka 9 6 2 1 48-9 20
3. FC Rezina 10 6 0 4 31-14 18
4. FC Brătușeni 9 5 1 3 12-21 16
5. Moldova Mîndrești 9 3 0 6 10-21 9
6. ȘS Soroca 9 2 0 7 11-35 6
7. ȘS Ocnița 10 0 0 10 1-77 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe U-14 U-16 Teren Ora
Etapa I
1 02.09.2017 ȘS Soroca - FC Rezina 1-0 0-5 Soroca 12.00
2 02.09.2017 ȘS Ocnița - FC Belceanka 1-2 0-9 Clocușna, rn.Ocnița 12.00
3 02.09.2017 ȘS Ungheni - FC Brătușeni 3-0 13-0 Ungheni 12.00
4   Moldova Mîndrești - libera        
Etapa II
5 09.09.2017 Moldova Mîndrești - FC Belceanka 0-4 1-5 Mîndrești 12.00
6 09.09.2017 FC Brătușeni - FC Rezina 1-0 1-0 Brătușeni 12.00
7 09.09.2017 ȘS Ocnița - ȘS Ungheni 0-1 0-7 Clocușna, rn.Ocnița 12.00
8   ȘS Soroca - libera        
Etapa III
9 19.11.2017 ȘS Ungheni - Moldova Mîndrești 6-0 7-0 Ungheni 12.00
10 16.09.2017 FC Rezina - ȘS Ocnița 0-0 9-0 Pripiceni-Răzeși 12.00
11 16.09.2017 ȘS Soroca - FC Brătușeni 0-0 0-2 Soroca 12.00
12   FC Belceanka - libera        
Etapa IV
13 01.11.2017 ȘS Ocnița - ȘS Soroca 1-0 0-3 Clocușna, rn.Ocnița 12.00
14 23.09.2017 Moldova Mîndrești - FC Rezina 1-4 2-0 Mîndrești 12.00
15 18.11.2017 FC Belceanka - ȘS Ungheni 2-2 2-2 Bălți, ȘSSF 12.00
16   FC Brătușeni - liberă        
Etapa V
17 01.10.2017 FC Rezina - FC Belceanka 1-0 1-3 Pripiceni-Răzeși 12.00
18 30.09.2017 ȘS Soroca - Moldova Mîndrești 5-0 0-2 Soroca 12.00
19 30.09.2017 FC Brătușeni - ȘS Ocnița 0-1 3-0 Brătușeni 12.00
20   ȘS Ungheni- liberă        
Etapa VI
21 07.10.2017 Moldova Mîndrești - FC Brătușeni 0-6 0-1 Mîndrești 12.00
22 07.10.2017 FC Belceanka - ȘS Soroca 6-0 9-0 Bălți, ȘSSF 15.30
23 07.10.2017 ȘS Ungheni - FC Rezina 4-0 6-1 Ungheni 11.00
24   ȘS Ocnița - liberă        
Etapa VII
25 14.10.2017 ȘS Soroca - ȘS Ungheni 0-2 0-10 Soroca 12.00
26 14.10.2017 FC Brătușeni - FC Belceanka 3-0 1-1 Brătușeni 12.00
27 14.10.2017 ȘS Ocnița - Moldova Mîndrești 3-0 0-3 Clocușna, rn.Ocnița 12.00
28   FC Rezina - liberă        
Etapa VIII
29 21.10.2017 FC Belceanka - ȘS Ocnița 5-0 15-1 Bălți, ȘSSF 14.30
30 21.10.2017 FC Brătușeni - ȘS Ungheni 1-1 0-4 Brătușeni 12.00
31 21.10.2017 FC Rezina - ȘS Soroca 1-0 4-1 Pripiceni-Răzeși 12.00
32   Moldova Mîndrești - libera        
Etapa IX
33 28.10.2017 FC Rezina - FC Brătușeni 1-2 2-1 Pripiceni-Răzeși 12.00
34 28.10.2017 ȘS Ungheni - ȘS Ocnița 5-1 16-0 Ungheni 11.00
35 28.10.2017 FC Belceanka - Moldova Mîndrești 5-0 3-1 Bălți, ȘSSF 14.00
36   ȘS Soroca - libera        
Etapa X
37 04.11.2017 Moldova Mîndrești - ȘS Ungheni 0-6 1-2 Mîndrești 12.00
38 04.11.2017 ȘS Ocnița - FC Rezina 0-0 0-6 Clocușna, rn.Ocnița 12.00
39 04.11.2017 FC Brătușeni - ȘS Soroca 3-2 3-1 Brătușeni 12.00
40   FC Belceanka - libera        
Etapa XI
41 11.11.2017 ȘS Soroca - ȘS Ocnița 1-0 6-0 Soroca 12.00
42 11.11.2017 FC Rezina - Moldova Mîndrești 6-0 3-0 Pripiceni-Răzeși 12.00
43 11.11.2017 ȘS Ungheni - FC Belceanka 7-1 2-1 Ungheni 12.00
44   FC Brătușeni - liberă        
Etapa XII
45   FC Belceanka - FC Rezina     Bălți, ȘSSF 12.00
46   Moldova Mîndrești - ȘS Soroca     Mîndrești 12.00
47   ȘS Ocnița - FC Brătușeni     Clocușna, rn.Ocnița 12.00
48   ȘS Ungheni- liberă        
Etapa XIII
49   FC Brătușeni - Moldova Mîndrești     Brătușeni 12.00
50   ȘS Soroca - FC Belceanka     Soroca 12.00
51   FC Rezina - ȘS Ungheni     Pripiceni-Răzeși 12.00
52   ȘS Ocnița - liberă        
Etapa XIV
53   ȘS Ungheni - ȘS Soroca     Ungheni 12.00
54   FC Belceanka - FC Brătușeni     Bălți, ȘSSF 12.00
55   Moldova Mîndrești - ȘS Ocnița     Mîndrești 12.00
56   FC Rezina - liberă        
Etapa XV
57   2 - 7        
58   3 - 6        
59   4 - 5        
60   1 - liberă        
Etapa XVI
61   6 - 4        
62   7 - 3        
63   1 - 2        
64   5 - liberă        
Etapa XVII
65   3 - 1        
66   4 - 7        
67   5 - 6        
68   2 - liberă        
Etapa XVIII
69   7 - 5        
70   1 - 4        
71   2 - 3        
72   6 - liberă        
Etapa XIX
73   4 - 2        
74   5 - 1        
75   6 - 7        
76   3 - liberă        
Etapa XX
77   1 - 6        
78   2 - 5        
79   3 - 4        
80   7 - liberă        
Etapa XXI
81   5 - 3        
82   6 - 2        
83   7 - 1        
84   4 - liberă        
Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. FC Cahul-2005 9 9 0 0 37-2 27
2. ȘS Cantemir 10 5 2 3 12-9 17
3. FC Maksimum 10 5 1 4 14-9 16
4. ȘS Comrat 10 3 3 4 10-13 12
5. ARF Basarabeasca 8 2 2 4 6-13 8
6. FC Vișnevscaia 9 0 0 9 0-33 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe U-14 U-16 Teren Ora
Etapa I
1 16.09.2017 ARF Basarabeasca - FC Maksimum 3-1 1-0 Carabetovca 11:00
2 10.09.2017 FC Cahul-2005 - FC Vișnevscaia 6-0 12-0 Cahul 11:00
3 09.09.2017 ȘS Cantemir - ȘS Comrat 3-1 1-1 Pleşeni 10:00
Etapa II
4 18.11.2017 FC Maksimum - ARF Basarabeasca 1-2 1-1 Cahul 11:00
5 16.09.2017 FC Vișnevscaia - SS Cantemir 0-12 0-1 Vişniovca 11:00
6 16.09.2017 ȘS Comrat - FC Cahul-2005 3-0 0-1 Chirsova 11:00
Etapa III
7 23.09.2017 FC Cahul-2005 - FC Maksimum 3-0 3-0 Cahul 10:00
8 23.09.2017 ȘS Cantemir - ARF Basarabeasca 6-1 3-0 Pleşeni 11:00
9 23.09.2017 ȘS Comrat - FC Vișnevscaia 7-0 4-0 Comrat 12:00
Etapa IV
10 30.09.2017 ARF Basarabeasca - FC Cahul-2005 2-0 0-5 Carabetovca 11:00
11 02.11.2017 FC Maksimum - ȘS Cantemir 1-2 2-0 Cahul 11:00
12 30.09.2017 FC Vișnevscaia - ȘS Comrat 0-3 0-2 Vişniovca 11:00
Etapa V
13 transferat FC Vișnevscaia - ARF Basarabeasca     Vişniovca 11:00
14 08.10.2017 ȘS Comrat - FC Maksimum 1-5 1-4 Comrat 12:00
15 07.10.2017 FC Cahul-2005 - ȘS Cantemir 0-3 2-0 Cahul 10:00
Etapa VI
16 14.10.2017 ARF Basarabeasca - ȘS Comrat 2-0 0-0 Carabetovca 11:00
17 15.10.2017 ȘS Cantemir - FC Cahul-2005 1-3 1-4 Pleşeni 11:00
18 14.10.2017 FC Vișnevscaia - FC Maksimum 0-3 0-1 Vişniovca 11:00
Etapa VII
19 21.10.2017 FC Maksimum - ȘS Comrat 0-1 1-0 Cahul 11:00
20 22.10.2017 ARF Basarabeasca - ȘS Cantemir 2-3 0-2 Carabetovca 11:00
21 21.10.2017 FC Vișnevscaia - FC Cahul-2005 0-7 0-2 Vişniovca 11:00
Etapa VIII
22 29.10.2017 ȘS Comrat - ȘS Cantemir 0-2 0-0 Comrat 11:00
23 transferat FC Cahul-2005 - ARF Basarabeasca     Cahul 12:00
24 28.10.2017 FC Maksimum - FC Vișnevscaia 7-0 4-0 Cahul 12:30
Etapa IX
25 05.11.2017 FC Maksimum FC Cahul-2005 0-4 1-2 Cahul 13:00
26 05.11.2017 ȘS Cantemir FC Vișnevscaia 3-0 3-0 Pleşeni 11:00
27 04.11.2017 ȘS Comrat ARF Basarabeasca 0-1 2-0 Comrat 11:00
Etapa X
28 11.11.2017 ȘS Cantemir FC Maksimum 5-1 1-0 Pleşeni 11:00
29 11.11.2017 ARF Basarabeasca FC Vișnevscaia 7-0 4-0 Carabetovca 11:00
30 11.11.2017 FC Cahul-2005 ȘS Comrat 0-1 6-0 Cahul 11:00
Etapa XI
31   1 - 6        
32   2 - 5        
33   3 - 4        
Etapa XII
34   1 - 2        
35   5 - 3        
36   6 - 4        
Etapa XIII
37   2 - 6        
38   3 - 1        
39   4 - 5        
Etapa XIV
40   1 - 4        
41   2 - 3        
42   6 - 5        
Etapa XV
43   3 - 6        
44   4 - 2        
45   5 - 1