CLASAMENT
Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. Poliproject Chișinău 6 5 1 0 40-10 16
2. Viișoara Speia 6 5 1 0 24-5 16
3. Avîntul Nimoreni 6 3 1 2 23-13 10
4. Bucuria Cojușna 6 2 1 3 8-21 7
5. Geotermal Chișinău 5 2 0 3 11-13 6
6. Codru Orhei 5 0 1 4 9-29 1
7. Grătiești 6 0 1 5 3-27 1
Etapa 1
Etapa 2
Etapa 3
Etapa 4
Etapa 5
Etapa 6
Etapa 7
1 30.04.17 Poliproject - Grătiești 5-1 Sireți 10-00
2   Avîntul - liberă      
3 transferat Geotermal - Codru      
4 30.04.17 Bucuria - Viișoara 0-4 Cojușna 10-00
5 04.05.17 Viișoara - Grătiești 7-0 Speia 17-30
6 04.05.17 Codru - Bucuria 2-3 Orhei 17-00
7   Geotermal - liberă      
8 07.05.17 Poliproject - Avîntul 5-2 Nimoreni 11-00
9 11.05.17 Avîntul - Grătiești 9-1 Nimoreni 18-00
10 22.06.17 Geotermal - Poliproject  2-4 UTM 19-00
11   Bucuria - liberă      
12 09.05.17 Viișoara - Codru 6-1 Speia 10-00
13 21.05.17 Grătiești - Codru 1-1 Grătiești 10-00
14 20.05.17 Poliproject - Bucuria 9-0 Sireți 10-00
15 18.05.17 Avîntul - Geotermal 5-1 Nimoreni 17-30
16   Viișoara - liberă      
17 28.05.17 Grătiești - Geotermal 0-3 Grătiești 10-00
18 28.05.17 Bucuria - Avîntul 1-1 Cojușna 10-00
19 03.08.17 Viișoara - Poliproject 1-1 Speia 18-00
20   Codru - liberă      
21 04.06.17 Poliproject - Codru 16-4 Sireți 10-00
22 01.06.17 Avîntul - Viișoara 3-4 Nimoreni 18-00
23 01.06.17 Geotermal - Bucuria 5-2 UTM 10-00
24   Grătiești - liberă      
25 11.06.17 Bucuria - Grătiești 2-0 Cojușna 10-00
26 15.06.17 Viișoara - Geotermal 2-0 Șerpeni 18-00
27 08.06.17 Codru - Avîntul 1-3 Chiperceni 18-00
28   Poliproject - liberă      
Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Codru Orhei 5 5 0 0 38-14 15
2. Avântul Nimoreni 5 3 0 2 38-20 9
3. Cojușna 5 3 0 2 14-13 9
4. Burmocan Nimoreni 5 3 0 2 25-24 9
5. AF-1 Chișinău 5 1 0 4 21-43 3
6. Grătiești 5 0 0 5 7-29 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
Etapa I
1 15.01.2017 Burmocan - AF-1 13-6 Joma Arena 10-00
2 15.01.2017 Grătiești - Cojușna 3-4 Joma Arena 11-00
3 15.01.2017 Avântul - Codru 5-10 Joma Arena 12-00
Etapa II
4 22.01.2017 Cojușna - AF-1 4-2 Joma Arena 10-00
5 22.01.2017 Codru - Grătiești 9-0 Joma Arena 11-00
6 22.01.2017 Avântul - Burmocan 8-1 Joma Arena 12-00
Etapa III
7 29.01.2017 AF-1 - Grătiești 4-2 Joma Arena 10-00
8 29.01.2017 Codru - Burmocan 7-4 Joma Arena 11-00
9 29.01.2017 Cojușna - Avântul 2-0 Joma Arena 12-00
Etapa IV
10 05.02.2017 Burmocan - Grătiești 3-0 Joma Arena 10-00
11 05.02.2017 Codru - Cojușna 4-1 Joma Arena 11-00
12 05.02.2017 Avântul - AF-1 16-5 Joma Arena 12-00
Etapa V
13 12.02.2017 Cojușna - Burmocan 3-4 Joma Arena 10-00
14 12.02.2017 AF-1 - Codru 4-8 Joma Arena 11-00
15 12.02.2017 Grătiești - Avântul 2-9 Joma Arena 12-00
1/2 finală
16 19.02.2017 Codru - Burmocan 2-6 Joma Arena 11-00
17 19.02.2017 Avântul - Cojușna 7-3 Joma Arena 12-00
Finale
18 26.02.2017 Finala mică: Codru - Cojușna 4-4, 3-2 pen. Joma Arena 11-00
19 26.02.2017 Finala mare: Burmocan - Avântul 4-6 Joma Arena 12-00