Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. ȘS Ocnița 14 11 1 2 39-17 34
2. ȘS Rîșcani 14 8 2 4 25-14 26
3. ȘS Briceni 14 6 4 4 29-22 22
4. ȘS Soroca 14 5 3 6 12-21 18
5. ȘS Dondușeni 14 5 2 7 22-26 17
6. ȘS Edineț 14 5 1 8 22-26 16
7. ȘS Drochia 14 4 3 7 23-30 15
8. FC Brătușeni 14 4 0 10 27-43 12

 

Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. ȘS Drochia 14 12 2 0 48-21 38
2. ȘS Soroca 14 10 2 2 33-15 32
3. ȘS Rîșcani 14 7 3 4 39-23 24
4. ȘS Briceni 14 6 2 6 30-28 20
5. ȘS Edineț 14 3 5 6 39-41 14
6. ȘS Dondușeni 14 3 2 9 23-40 11
7. FC Brătușeni 14 2 4 8 28-46 10
8. ȘS Ocnița 14 1 4 9 20-46 7
Etapa 1
Etapa 2
Etapa 3
Etapa 4
Etapa 5
Etapa 6
Etapa 7
Etapa 8
Etapa 9
Etapa 10
Etapa 11
Etapa 12
Etapa 13
Etapa 14
Etapa finală
1 11.09.2016 ȘS Briceni - ȘS Soroca 3-0  1-3  Briceni 12.00
2 10.09.2016 ȘS Edineț - FC Brătușeni 3-4  4-4  Edineț 12.00
3 06.11.2016 ȘS Dondușeni - ȘS Ocnița 1-3  6-0  Corbu 12.00
4 11.09.2016 ȘS Drochia - ȘS Rîșcani 0-2  3-1  Drochia 12.00
5 18.09.2016 ȘS Soroca - ȘS Rîșcani 0-1  3-0  Soroca 13.00
6 18.09.2016 ȘS Dondușeni - ȘS Drochia 0-3  2-3  Corbu 12.00
7 18.09.2016 FC Brătușeni - ȘS Ocnița 1-4  1-1  Brătușeni 12.00
8 18.09.2016 ȘS Briceni - ȘS Edineț 1-1  1-0  Briceni 12.00
9 25.09.2016 ȘS Edineț - ȘS Soroca 2-0  2-2  Edineț 12.00
10 03.11.2016 ȘS Ocnița- ȘS Briceni 5-1  1-4  Ocnița 12.00
11 25.09.2016 ȘS Drochia - FC Brătușeni 4-1  4-2  Drochia 12.00
12 25.09.2016 ȘS Rîșcani - ȘS Dondușeni 3-0  4-0  Rîșcani 12.00
13 02.10.2016 ȘS Soroca - ȘS Dondușeni 0-1 2-0 Soroca 13.00
14 02.10.2016 FC Brătușeni - ȘS Rîșcani 3-6 2-2 Brătușeni 12.00
15 02.10.2016 ȘS Briceni - ȘS Drochia 7-2 2-4 Briceni 12.00
16 01.10.2016 ȘS Edineț - ȘS Ocnița 2-3 5-5 Edineț 12.00
17 09.10.2016 ȘS Ocnița- ȘS Soroca 3-0 0-2 Ocnița 12.00
18 09.10.2016 ȘS Drochia- ȘS Edineț 0-1 6-2 Drochia 12.00
19 09.10.2016 ȘS Rîșcani - ȘS Briceni 2-1 3-1 Rîșcani 12.00
20 09.10.2016 ȘS Dondușeni- FC Brătușeni 3-0 2-2 Corbu 12.00
21 16.10.2016 ȘS Soroca - FC Brătușeni 1-0  3-0  Soroca 13.00
22 30.10.2016 ȘS Briceni - ȘS Dondușeni 2-0  4-0  Briceni 12.00
23 30.10.2016 ȘS Edineț - ȘS Rîșcani 0-1  4-3  Edineț 12.00
24 30.10.2016 ȘS Ocnița - ȘS Drochia 1-3  2-2  Ocnița 12.00
25 23.10.2016 ȘS Drochia - ȘS Soroca 2-2 5-2  Drochia 12.00
26 23.10.2016 ȘS Rîșcani - ȘS Ocnița 1-2 3-1  Rîșcani 12.00
27 23.10.2016 ȘS Dondușeni - ȘS Edineț 1-3 4-3  Corbu 12.00
28 23.10.2016 FC Brătușeni - ȘS Briceni 5-4 4-1  Brătușeni 12.00
29 19.03.2017 ȘS Soroca - ȘS Briceni 1-0 1-1 Soroca 12.00
30 18.03.2017 FC Brătușeni - ȘS Edineț 3-1 6-1 Brătușeni 12.00
31 19.03.2017 ȘS Ocnița - ȘS Dondușeni 5-1 2-2 Ocnița 12.00
32 19.03.2017 ȘS Rîșcani- ȘS Drochia 1-2 2-2 Rîșcani 12.00
33 26.03.2017 ȘS Rîșcani - ȘS Soroca 1-1 0-4 Rîșcani 12.00
34 26.03.2017 ȘS Drochia - ȘS Dondușeni 1-1 3-1 Drochia 12.00
35 26.03.2017 ȘS Ocnița - FC Brătușeni 3-2 4-2 Ocnița 12.00
36 26.03.2017 ȘS Edineț - ȘS Briceni 4-5 3-3 Edineț 12.00
37 01.04.2017 ȘS Soroca - ȘS Edineț 2-1 3-0 Soroca 13.00
38 02.04.2017 ȘS Briceni- ȘS Ocnița 1-1 4-2 Briceni 13.00
39 02.04.2017 FC Brătușeni - ȘS Drochia 4-2 3-5 Brătușeni 12.00
40 02.04.2017 ȘS Dondușeni - ȘS Rîșcani 1-2 1-4 Corbu 12.00
41 09.04.2017 ȘS Dondușeni - ȘS Soroca 5-1 0-2 Corbu 13.00
42 09.04.2017 ȘS Rîșcani - FC Brătușeni 5-1 7-0 Rîșcani 12.00
43 09.04.2017 ȘS Drochia - ȘS Briceni 1-3 2-0 Drochia 12.00
44 09.04.2017 ȘS Ocnița - ȘS Edineț 2-1 0-5 Ocnița 12.00
45 14.04.2017 ȘS Soroca - ȘS Ocnița 1-0 4-2 Soroca 12.00
46 14.04.2017 ȘS Edineț - ȘS Drochia 1-0 1-2 Edineț 12.00
47 14.04.2017 ȘS Briceni - ȘS Rîșcani 0-0 0-5 Briceni 12.00
48 14.04.2017 FC Brătușeni - ȘS Dondușeni 2-4 2-5 Brătușeni 12.00
49 21.04.2017 FC Brătușeni - ȘS Soroca 1-2 0-1 Brătușeni 12.00
50 21.04.2017 ȘS Dondușeni - ȘS Briceni 0-0 0-2 Corbu 12.00
51 21.04.2017 ȘS Rîșcani - ȘS Edineț 0-1 2-2 Rîșcani 12.00
52 21.04.2017 ȘS Drochia - ȘS Ocnița 2-5 3-0 Drochia 12.00
53 30.04.2017 ȘS Soroca - ȘS Drochia 1-1 1-4 Soroca 12.00
54 30.04.2017 ȘS Ocnița - ȘS Rîșcani 2-0 0-3 Ocnița 12.00
55 30.04.2017 ȘS Edineț - ȘS Dondușeni 1-4 7-0 Edineț 13.00
56 30.04.2017 ȘS Briceni - FC Brătușeni 1-0 6-0 Briceni 12.00
U15 PLAY-OFF tur
57  05.05.2017 SS Ocnita - Intersport-Ursa Mare 2-0 Ocnita 16.00
58 05.05.2017 SS Riscani- SS Balti 2-4 Riscani 16.00
U15 PLAY-OFF retur
59 09.05.2017 Intersport-Ursa Mare - SS Ocnita 3-0 Sanatauca 12.00
60 09.05.2017 SS Balti - SS Riscani 0-2 SS Balti 12.00
Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. Intersport-Ursa Mare 14 10 4 0 57-14 34
2. ȘSSF Bălți 14 8 3 3 36-20 27
3. ȘS Fălești 14 7 5 2 31-16 26
4. Olimpia 14 7 3 4 46-23 24
5. ȘS Florești 14 7 1 6 40-21 22
6. ȘS Sîngerei 14 5 2 7 26-21 17
7. ȘS Glodeni 14 3 0 11 21-53 9
8. Academia Viitorul 14 0 0 14 6-95 0
* FC Cotiujenii Mari s-a retras din Campionatul R. Moldova, ediţia 2016-2017, Divizia B Nord, iar toate rezultatele meciurilor cu participarea echipei au fost anulate.

 

Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. Intersport-Ursa Mare 14 12 1 1 49-12 37
2. ȘS Sîngerei 14 12 0 2 45-14 36
3. ȘS Fălești 14 10 1 3 44-18 31
4. ȘS Florești 14 5 3 6 22-24 18
5. Olimpia 14 5 3 6 22-11 18
6. ȘS Glodeni 14 4 3 7 23-38 15
7. ȘSSF Bălți 14 1 2 11 13-48 5
8. Academia Viitorul 14 0 1 13 19-56 1
* FC Cotiujenii Mari s-a retras din Campionatul R. Moldova, ediţia 2016-2017, Divizia B Nord, iar toate rezultatele meciurilor cu participarea echipei au fost anulate.
Etapa 1
Etapa 2
Etapa 3
Etapa 4
Etapa 5
Etapa 6
Etapa 7
Etapa 8
Etapa 9
Etapa 10
Etapa 11
Etapa 12
Etapa 13
Etapa 14
Etapa 15
Etapa 16
Etapa finală
1 11.09.2016 ȘSSF Bălți - ȘS Glodeni 5-3  0-2  Bălți, ȘSSF 10.00
2 11.09.2016 Intersport-Ursa Mare - ȘS Sîngerei 2-0  3-1  Sănătăuca 12.00
3   Academia Viitorul - liberă        
4 11.09.2016 Olimpia - ȘS Fălești 1-1  0-7  Bălți, Pișcevic 12.00
5   ȘS Florești - liberă        
6 18.09.2016 Academia Viitorul - Olimpia 0-5  1-5  Hîrtop 12.00
7   ȘS Sîngerei - liberă        
8 18.09.2016 ȘS Glodeni - Intersport-Ursa Mare 0-4  0-0  Glodeni 12.00
9 18.09.2016 ȘS Florești - ȘSSF Bălți 1-0  3-1  Florești 12.00
10   ȘS Fălești - liberă        
11 25.09.2016 Intersport-Ursa Mare - ȘS Florești 4-2 5-0  Sănătăuca 12.00
12   ȘS Glodeni - liberă        
13 24.09.2016 Olimpia - ȘS Sîngerei 4-1 0-3  Bălți, Pișcevic 12.00
14 25.09.2016 ȘS Fălești - Academia Viitorul 3-0 7-1  Fălești 12.00
15   ȘSSF Bălți - liberă      
16 02.10.2016 ȘS Glodeni - Academia Viitorul 6-0  7-2  Glodeni 12.00
17 02.10.2016 ȘS Florești - ȘS Fălești 0-3  1-1  Florești 12.00
18 01.10.2016 ȘSSF Bălți - Olimpia 2-1  2-2  Bălți, ȘSSF 10.00
19   Intersport-Ursa Mare - liberă     Sănătăuca 12.00
20   ȘS Sîngerei - liberă      
21   ȘSSF Bălți - liberă        
22 09.10.2016 Olimpia - ȘS Florești 3-2 3-1  Bălți, Pișcevic 12.00
23 09.10.2016 ȘS Fălești - ȘS Glodeni 7-0 4-0  Fălești 12.00
24 09.10.2016 Academia Viitorul - ȘS Sîngerei 0-6 2-5  Hîrtop 12.00
25   Intersport-Ursa Mare - liberă        
26 12.11.2016 ȘS Sîngerei - ȘS Fălești 0-1 2-3  Sîngerei 12.00
27 16.10.2016 ȘS Glodeni - Olimpia 2-3  0-0 Glodeni 12.00
28   ȘS Florești - liberă     Florești 12.00
29 16.10.2016 ȘSSF Bălți - Intersport-Ursa Mare 1-1  1-3  Bălți, ȘSSF 10.00
30   Academia Viitorul - liberă      
31 23.10.2016 Olimpia - Intersport-Ursa Mare 2-4 0-4  Bălți, Pișcevic 12.00
32 23.10.2016 ȘS Fălești - ȘSSF Bălți 1-1 3-2  Fălești 12.00
33 23.10.2016 Academia Viitorul - ȘS Florești 0-13 1-4  Hîrtop 12.00
34 23.10.2016 ȘS Sîngerei - ȘS Glodeni 4-0 4-2  Sîngerei 12.00
35 30.10.2016 ȘS Florești - ȘS Sîngerei 1-0  0-3  Florești 12.00
36 30.10.2016 ȘSSF Bălți - Academia Viitorul 7-0  3-2  Bălți, ȘSSF 10.00
37 30.10.2016 Intersport-Ursa Mare - ȘS Fălești 3-0  3-2  Sănătăuca 12.00
38   Olimpia - liberă     Cotiujenii Mari 12.00
39   ȘS Glodeni - liberă      
40   ȘS Fălești - liberă     Fălești 12.00
41 06.11.2016 Academia Viitorul - Intersport-Ursa Mare 1-8  4-7  Hîrtop 12.00
42 06.11.2016 ȘS Sîngerei - ȘSSF Bălți 1-2  4-0  Sîngerei 12.00
43 06.11.2016 ȘS Glodeni - ȘS Florești 2-1  1-1  Glodeni 12.00
44   Olimpia - liberă        
45 19.03.2017 ȘS Florești - Academia Viitorul 6-0 2-0 Florești 12.00
46 19.03.2017 ȘS Glodeni - ȘS Sîngerei 1-3 2-6 Glodeni 12.00
47 19.03.2017 Intersport-Ursa Mare - ȘSSF Bălți 2-2 6-0 Sănătăuca 12.00
48 19.03.2017 ȘS Fălești - Olimpia 1-1 4-1 Fălești 12.00
49 26.03.2017 Olimpia - Academia Viitorul 17-0 3-0 Bălți, Pișcevic 12.00
50 26.03.2017 ȘSSF Bălți - ȘS Fălești 2-0 1-5 Bălți, ȘSSF 12.00
51 26.03.2017 ȘS Sîngerei - Intersport-Ursa Mare 2-2 1-0 Sîngerei 12.00
52 26.03.2017 ȘS Florești - ȘS Glodeni 5-0 4-1 Florești 12.00
53 02.04.2017 Academia Viitorul - ȘSSF Bălți 2-6 2-2 Hîrtop 12.00
54 01.04.2017 ȘS Sîngerei - Olimpia 0-0 3-1 Sîngerei 12.00
55 02.04.2017 ȘS Fălești - ȘS Florești 2-2 3-0 Fălești 12.00
56 02.04.2017 Intersport-Ursa Mare - ȘS Glodeni 6-1 6-1 Sănătăuca 12.00
57 09.04.2017 Academia Viitorul - ȘS Glodeni 0-2 1-3 Hîrtop 12.00
58 09.04.2017 ȘS Florești - Intersport-Ursa Mare 2-3 1-2 Florești 12.00
59 09.04.2017 ȘS Fălești - ȘS Sîngerei 2-1 0-2 Fălești 12.00
60 09.04.2017 Olimpia - ȘSSF Bălți 2-1 2-0 Bălți, Pișcevic 12.00
61 14.04.2017 Intersport-Ursa Mare - Academia Viitorul 11-0 3-1 Sănătăuca 15.00
62 14.04.2017 ȘS Glodeni - ȘS Fălești 2-6 0-2 Glodeni 15.00
63 14.04.2017 ȘS Florești - Olimpia 2-0 0-0 Florești 15.00
64 15.04.2017 ȘSSF Bălți - ȘS Sîngerei 4-3 0-6 Bălți, ȘSSF 10.00
65 21.04.2017 ȘS Sîngerei - Academia Viitorul 2-1 2-0 Sîngerei 12.00
66 21.04.2017 ȘSSF Bălți - ȘS Florești 1-2 0-4 Bălți, ȘSSF 12.00
67 21.04.2017 Olimpia - ȘS Glodeni 7-1 7-0 Bălți, Pișcevic 12.00
68 21.04.2017 ȘS Fălești - Intersport-Ursa Mare 1-1 0-3 Fălești 12.00
69 30.04.2017 Academia Viitorul - ȘS Fălești 2-3 2-3 Hîrtop 12.00
70 30.04.2017 Intersport-Ursa Mare - Olimpia 6-0 4-0 Sănătăuca 12.00
71 30.04.2017 ȘS Glodeni - ȘSSF Bălți 1-2 4-1 Glodeni 12.00
72 30.04.2017 ȘS Sîngerei - ȘS Florești 3-1 3-1 Sîngerei 12.00
U17 PLAY-OFF tur
73 05.05.2017 SS Drochia - Intersport-Ursa Mare 2-2 Drochia 16.00
74 05.05.2017 SS Soroca - SS Singerei 2-1 Soroca 16.00
U17 PLAY-OFF retur
75 09.05.2017 Intersport - Ursa Mare-SS Drochia 4-2   12.00
76 09.05.2017 SS Singerei - SS Soroca 0-2   12.00
Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. ȘS Briceni 16 13 2 1 66-2 41
2. ȘS Edineț 16 13 2 1 43-2 41
3. ȘS Soroca 16 8 5 3 31-6 29
4. ȘS Drochia 16 9 2 5 31-14 29
5. ȘS Rîșcani 16 5 4 7 11-24 19
6. FC Brătușeni 16 5 3 8 12-27 18
7. ȘS Dondușeni 16 4 5 7 16-29 17
8. ȘS Ocnița 16 1 2 13 7-64 5
9. Ștefan cel Mare 16 0 3 13 4-53 3
Etapa 1
Etapa 2
Etapa 3
Etapa 4
Etapa 5
Etapa 6
Etapa 7
Etapa 8
Etapa 9
Etapa 10
Etapa 11
Etapa 12
Etapa 13
Etapa 14
Etapa 15
Etapa 16
Etapa 17
Etapa 18
Etapa finală
1 10.09.2016 ȘS Drochia - ȘS Dondușeni 4-0  Drochia 10.00
2 06.10.2016 ȘS Rîșcani - ȘS Edineț 0-0  Rîșcani 10.00
3 10.09.2016 ȘS Soroca - ȘS Ocnița 7-0  Soroca 10.00
4 10.09.2016 Ștefan cel Mare - ȘS Briceni 0-5  Corbu 10.00
5   FC Brătuşeni - liberă    
6 17.09.2016 ȘS Ocnița - Ștefan cel Mare 1-1  Ocnița 11.00
7 17.09.2016 ȘS Edineț - ȘS Soroca 2-0  Edineț 10.00
8 17.09.2016 ȘS Dondușeni - ȘS Rîșcani 0-1  Corbu 11.00
9 17.09.2016 FC Brătușeni - ȘS Drochia 1-3  Brătuşeni 10.00
10   ȘS Briceni - liberă    
11 24.09.2016 ȘS Rîșcani - FC Brătușeni 0-0  Rîșcani 10.00
12 24.09.2016 ȘS Soroca - ȘS Dondușeni 4-0  Soroca 10.00
13 24.09.2016 Ștefan cel Mare - ȘS Edineț 0-1  Corbu 11.00
14 24.09.2016 ȘS Briceni - ȘS Ocnița 12-0  Briceni 11.00
15   ȘS Drochia - liberă
16 01.10.2016 ȘS Edineț - ȘS Briceni 2-1  Edineț 10.00
17 01.10.2016 ȘS Dondușeni - Ștefan cel Mare 1-1  Corbu 11.00
18 01.10.2016 FC Brătușeni - ȘS Soroca 0-2  Brătușeni 10.00
19 01.10.2016 ȘS Drochia - ȘS Rîșcani 0-1  Drochia 10.00
20   ȘS Ocnița - liberă
21 08.10.2016 ȘS Soroca - ȘS Drochia 1-0  Soroca 10.00
22 12.11.2016 Ștefan cel Mare - FC Brătușeni 0-3  Corbu 11.00
23 08.10.2016 ȘS Briceni - ȘS Dondușeni 5-0  Briceni 11.00
24 08.10.2016 ȘS Ocnița - ȘS Edineț 0-4  Ocnița 11.00
25   ȘS Rîșcani - liberă
26 15.10.2016 ȘS Dondușeni - ȘS Ocnița 7-1  Corbu 11.00
27 15.10.2016 FC Brătușeni - ȘS Briceni 0-2  Brătuşeni 10.00
28 03.11.2016 ȘS Drochia - Ștefan cel Mare 4-0  Drochia 10.00
29 03.11.2016 ȘS Rîșcani - ȘS Soroca 0-2  Rîșcani 10.00
30   ȘS Edineț - liberă
31 22.10.2016 Ștefan cel Mare - ȘS Rîșcani 0-2  Corbu 11.00
32 22.10.2016 ȘS Briceni - ȘS Drochia 3-0  Briceni 11.00
33 22.10.2016 ȘS Ocnița - FC Brătușeni 0-2  Ocnița 11.00
34 22.10.2016 ȘS Edineț - ȘS Dondușeni 6-0  Edineț 10.00
35   ȘS Soroca - liberă
36 29.10.2016 FC Brătușeni - ȘS Edineț 0-2  Brătuşeni 10.00
37 29.10.2016 ȘS Drochia - ȘS Ocnița 2-1  Drochia 10.00
38 29.10.2016 ȘS Rîșcani - ȘS Briceni 0-6  Rîșcani 10.00
39 29.10.2016 ȘS Soroca - Ștefan cel Mare 2-0  Soroca 10.00
40   ȘS Dondușeni - liberă
41 05.11.2016 ȘS Briceni - ȘS Soroca 2-0  Briceni 11.00
42 05.11.2016 ȘS Ocnița - ȘS Rîșcani 1-2  Ocnița 11.00
43 05.11.2016 ȘS Edineț - ȘS Drochia 0-0  Edineț 10.00
44 05.11.2016 ȘS Dondușeni - FC Brătușeni 3-0  Corbu 11.00
45   Ștefan cel Mare - liberă
46 18.03.2017 ȘS Dondușeni - ȘS Drochia 0-2 Corbu 11.00
47  18.03.2017 ȘS Edineț - ȘS Rîșcani 7-0 Edineț 10.00
48 18.03.2017 ȘS Ocnița - ȘS Soroca 0-4 Ocnița 11.00
49 18.03.2017 ȘS Briceni - Ștefan cel Mare 10-0 Briceni 11.00
50   FC Brătuşeni - liberă      
51 25.03.2017 Ștefan cel Mare - ȘS Ocnița 1-2 Corbu 11.00
52 25.03.2017 ȘS Soroca - ȘS Edineț 0-2 Soroca 10.00
53 25.03.2017 ȘS Rîșcani - ȘS Dondușeni 1-2 Rîșcani 10.00
54 25.03.2017 ȘS Drochia - FC Brătușeni 7-0 Drochia 10.00
55   ȘS Briceni - liberă      
56 01.04.2017 FC Brătușeni - ȘS Rîșcani 1-0 Brătușeni 10.00
57 01.04.2017 ȘS Dondușeni - ȘS Soroca 0-0 Corbu 11.00
58 01.04.2017 ȘS Edineț - Ștefan cel Mare 4-0 Edineț 10.00
59 01.04.2017 ȘS Ocnița - ȘS Briceni 0-9 Ocnița 11.00
60   ȘS Drochia - liberă      
61 05.04.2017 ȘS Briceni - ȘS Edineț 1-0 Briceni 15.00
62 05.04.2017 Ștefan cel Mare - ȘS Dondușeni 0-3 Corbu 15.00
63 05.04.2017 ȘS Soroca - FC Brătușeni 0-0 Soroca 15.00
64 11.04.2017 ȘS Rîșcani - ȘS Drochia 1-2 Rîșcani 15.00
65   ȘS Ocnța - liberă      
66 08.04.2017 ȘS Drochia - ȘS Soroca 0-0 Drochia 10.00
67 08.04.2017 FC Brătușeni - Ștefan cel Mare 2-0 Brătușeni 10.00
68 08.04.2017 ȘS Dondușeni - ȘS Briceni 0-0 Corbu 11.00
69 08.04.2017 ȘS Edineț - ȘS Ocnița 4-0 Edineț 10.00
70   ȘS Rîșcani - liberă      
71 15.04.2017 ȘS Ocnița - ȘS Dondușeni 0-0 Ocnița 11.00
72 15.04.2017 ȘS Briceni - FC Brătușeni 5-0 Briceni 11.00
73 15.04.2017 Ștefan cel Mare - ȘS Drochia 1-4 Corbu 11.00
74 15.04.2017 ȘS Soroca - ȘS Rîșcani 0-0 Soroca 10.00
75   ȘS Edineț - liberă      
76 19.04.2017 ȘS Rîșcani - Ștefan cel Mare 0-0 Rîșcani 10.00
77 19.04.2017 ȘS Drochia - ȘS Briceni 0-3 Drochia 10.00
78 19.04.2017 FC Brătușeni - ȘS Ocnița 3-0 Brătușeni 10.00
79 19.04.2017 ȘS Dondușeni - ȘS Edineț 0-4 Corbu 11.00
80   ȘS Soroca - liberă      
81 22.04.2017 ȘS Edineț - FC Brătușeni 3-0 Edineț 10.00
82 22.04.2017 ȘS Ocnița - ȘS Drochia 0-3 Ocnița 11.00
83 22.04.2017 ȘS Briceni - ȘS Rîșcani 2-0 Briceni 11.00
84 22.04.2017 Ștefan cel Mare - ȘS Soroca 0-9 Corbu 11.00
85   ȘS Dondușeni - liberă      
86 29.04.2017 ȘS Soroca - ȘS Briceni 0-0 Soroca 10.00
87 29.04.2017 ȘS Rîșcani - ȘS Ocnița 3-1 Rîșcani 10.00
88 29.04.2017 ȘS Drochia - ȘS Edineț 0-2 Drochia 10.00
89 29.04.2017 FC Brătușeni - ȘS Dondușeni 0-0 Brătușeni 10.00
90   Ștefan cel Mare - liberă      
U13 PLAY-OFF tur
91   SS Briceni - Olimpia 2-1    
92   ȘS Edineț - ȘS Florești 3-0    
U13 PLAY-OFF retur
93   Olimpia - SS Briceni 1-5    
94   ȘS Florești - ȘS Edineț 1-1    
Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Olimpia 14 11 2 1 35-7 35
2. ȘS Florești 14 8 4 2 20-5 28
3. ȘS Fălești 14 9 1 4 17-11 28
4. ȘS Glodeni 14 7 1 6 31-16 22
5. Academia Viitorul 14 5 2 7 28-23 17
6. ȘS Sîngerei 14 4 4 6 11-16 16
7. ȘSSF Bălți 14 4 2 8 11-29 14
8. Intersport-Ursa Mare 14 0 0 14 4-50 0
Etapa 1
Etapa 2
Etapa 3
Etapa 4
Etapa 5
Etapa 6
Etapa 7
Etapa 8
Etapa 9
Etapa 10
Etapa 11
Etapa 12
Etapa 13
Etapa 14
Etapa finală
1 10.09.2016 ȘS Florești - Academia Viitorul 2-1  Florești 10.00
2 10.09.2016 ȘS Glodeni - ȘS Sîngerei 0-1  Glodeni 10.00
3 10.09.2016 Intersport-Ursa Mare - ȘSSF Bălți 1-3  Cuhurestii de Sus 10.00
4 10.09.2016 Olimpia - ȘS Fălești 1-3  Bălți, Pișcevic 10.00
5 18.09.2016 Academia Viitorul - Olimpia 0-3  Hîrtop 10.00
6 17.09.2016 ȘSSF Bălți - ȘS Fălești 0-1  Bălți, ȘSSF 10.00
7 17.09.2016 ȘS Sîngerei - Intersport-Ursa Mare 2-0  Sîngerei 10.00
8 17.09.2016 ȘS Florești - ȘS Glodeni 4-0  Florești 10.00
9 24.09.2016 Academia Viitorul - ȘSSF Bălți 5-0  Hîrtop 10.00
10 24.09.2016 Olimpia - ȘS Sîngerei 2-1  Bălți, Pișcevic 10.00
11 24.09.2016 ȘS Florești - ȘS Fălești 2-0  Florești 10.00
12 24.09.2016 ȘS Glodeni - Intersport-Ursa Mare 7-1  Glodeni 10.00
13 01.10.2016 ȘS Glodeni - Academia Viitorul 2-0  Glodeni 10.00
14 01.10.2016 Intersport-Ursa Mare- ȘS Florești 0-2  Cuhurestii de Sus 10.00
15 01.10.2016 ȘS Fălești - ȘS Sîngerei 2-0  Fălești 10.00
16 01.10.2016 Olimpia - ȘSSF Bălți 4-0  Bălți, Pișcevic 10.00
17 08.10.2016 Intersport-Ursa Mare - Academia Viitorul 0-7  Cuhurestii de Sus 10.00
18 08.10.2016 ȘS Făleșt i- ȘS Glodeni 1-0  Fălești 10.00
19 08.10.2016 Olimpia - ȘS Florești 2-1  Bălți, Pișcevic 10.00
20 08.10.2016 ȘSSF Bălți - ȘS Sîngerei 0-0  Bălți, ȘSSF 9.30
21 15.10.2016 Academia Viitorul - ȘS Sîngerei 3-1 Hîrtop 10.00
22 15.10.2016 ȘS Florești - ȘSSF Bălți 1-0 Florești 10.00
23 16.10.2016 ȘS Glodeni - Olimpia 1-3 Glodeni 10.00
24 15.10.2016 Intersport-Ursa Mare - ȘS Fălești 0-3 Cuhurestii de Sus 10.00
25 22.10.2016 ȘS Fălești - Academia Viitorul 2-0  Fălești 10.00
26 22.10.2016 Olimpia - Intersport-Ursa Mare 6-0  Bălți, Pișcevic 10.00
27 22.10.2016 ȘSSF Bălți - ȘS Glodeni 2-1  Bălți, ȘSSF 10.00
28 22.10.2016 ȘS Sîngerei - ȘS Florești 0-3  Sîngerei 10.00
29 18.03.2017 Academia Viitorul - ȘS Florești 1-1 Hîrtop 10.00
30 18.03.2017 ȘS Sîngerei - ȘS Glodeni 1-1 Sîngerei 10.00
31 18.03.2017 ȘSSF Bălți - Intersport-Ursa Mare 3-1 Bălți, ȘSSF 10.00
32 19.03.2017 ȘS Fălești - Olimpia 0-2 Fălești 10.00
33 25.03.2017 Olimpia - Academia Viitorul 5-1 Bălți, Pișcevic 10.00
34 25.03.2017 ȘS Fălești - ȘSSF Bălți 0-2 Fălești 10.00
35 25.03.2017 Intersport-Ursa Mare - ȘS Sîngerei 1-2 Cuhurestii de Sus 10.00
36 25.03.2017 ȘS Glodeni - ȘS Florești 1-0 Glodeni 10.00
41 01.04.2017 ȘSSF Bălți - Academia Viitorul 1-3 Bălți, ȘSSF 10.00
42 01.04.2017 ȘS Sîngerei - Olimpia 0-2 Sîngerei 10.00
43 01.04.2017 ȘS Fălești - ȘS Florești 0-0 Fălești 10.00
44 01.04.2017 Intersport-Ursa Mare - ȘS Glodeni 0-6 Sănătăuca 10.00
45 08.04.2017 Academia Viitorul - ȘS Glodeni 1-2 Hîrtop 10.00
46 08.04.2017 ȘS Florești - Intersport-Ursa Mare 2-0 Florești 10.00
47 08.04.2017 ȘS Sîngerei - ȘS Fălești 0-1 Sîngerei 10.00
48 08.04.2017 ȘSSF Bălți - Olimpia 0-0 Bălți, ȘSSF 10.00
45 15.04.2017 Academia Viitorul - Intersport-Ursa Mare 3-0 Hîrtop 10.00
46 15.04.2017 ȘS Glodeni - ȘS Fălești 2-0 Glodeni 10.00
47 14.04.2017 ȘS Florești - Olimpia 0-0 Florești 10.00
48 15.04.2017 ȘS Sîngerei - ȘSSF Bălți 2-0 Sîngerei 10.00
49 22.04.2017 ȘS Sîngerei - Academia Viitorul 1-1 Sîngerei 10.00
50 22.04.2017 ȘSSF Bălți - ȘS Florești 0-2 Bălți, ȘSSF 10.00
51 22.04.2017 Olimpia - ȘS Glodeni 2-0 Bălți, Pișcevic 10.00
52 22.04.2017 ȘS Fălești - Intersport-Ursa Mare 1-0 Fălești 10.00
53 29.04.2017 Academia Viitorul - ȘS Fălești 2-3 Hîrtop 10.00
54 30.04.2017 Intersport-Ursa Mare - Olimpia 0-3 Sănătăuca 10.00
55 29.04.2017 ȘS Glodeni - ȘSSF Bălți 8-0 Glodeni 10.00
56 29.04.2017 ȘS Florești - ȘS Sîngerei 0-0 Florești 10.00
U13 Play-off tur
57 05.05.2017 ȘS Briceni - Olimpia 2-1 16.00
58 05.05.2017 ȘS Edineț - ȘS Florești 3-0 16.00
U13 Play-off retur
59 09.05.2017 Olimpia - ȘS Briceni 1-5 12.00
60 09.05.2017 ȘS Florești - ȘS Edineț 1-1 12.00