Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. ŞS Sângerei 9 8 0 1 28-4 24
2. ŞS Ocniţa 9 7 0 2 30-13 21
3. Atletico-Spicul 9 7 0 2 30-15 21
4. ŞSSF Bălţi 8 5 1 2 17-6 16
5. ŞS Floreşti 8 5 1 2 19-9 16
6. Intersport-Ursa Mare 8 5 0 3 20-13 15
7. ŞS Soroca 9 4 2 3 17-14 14
8. ŞS Făleşti 8 4 1 3 26-9 13
9. ŞS Edineţ 9 3 1 5 10-19 10
10. ŞS Glodeni 9 3 0 6 13-38 9
11. FC Brătuşeni 10 2 2 6 15-41 8
12. ŞS Donduşeni 9 2 1 6 11-22 7
13. ŞS Rîşcani 9 2 0 8 10-14 6
14. ŞS Briceni 9 1 3 5 18-25 6
15. ŞS Drochia 9 1 2 6 10-30 5

 

Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. ŞS Edineţ 9 8 0 1 48-18 24
2. ŞS Drochia 9 6 1 2 29-16 19
3. ŞS Făleşti 8 6 0 2 39-16 18
4. ŞS Rîşcani 9 6 0 3 23-13 18
5. Atletico-Spicul 9 5 2 2 27-25 17
6. Intersport-Ursa Mare 8 5 2 1 24-15 17
7. ŞS Soroca 9 4 1 4 18-13 13
8. ŞS Sângerei 9 4 1 4 24-16 13
9. ŞS Glodeni 9 4 0 5 21-24 12
10. ŞSSF Bălţi 8 3 1 4 18-26 10
11. ŞS Floreşti 8 3 0 5 14-19 9
12. ŞS Briceni 9 2 1 6 12-28 7
13. ŞS Donduşeni 9 2 0 7 8-32 6
14. FC Brătuşeni 10 1 2 7 9-37 5
15. ŞS Ocniţa 9 1 1 7 15-31 4
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe U-16 U-18 Teren Ora
TUR
Etapa I
1 25.08.2017 Intersport-Ursa Mare - ȘS Fălești 0-2 3-4 Sănătăuca 12.00
2 25.08.2017 ȘS Florești - Atletico-Spicul 3-1 0-3 Florești 12.00
3 25.08.2017 ȘSSF Bălți - ȘS Briceni 3-2 4-1 Bălți, ȘSSF 12.00
4 25.08.2017 ȘS Edineț - ȘS Râșcani 2-1 7-4 Edineț 12.00
5 25.08.2017 ȘS Dondușeni - ȘS Soroca 0-1 0-4 Corbu 12.00
6 25.08.2017 ȘS Glodeni - ȘS Sângerei 0-4 3-0 Glodeni 12.00
7 25.08.2017 FC Brătușeni - ȘS Drochia 1-1 1-6 Brătușeni 12.00
8   ȘS Ocnița - libera        
Etapa II
9 30.08.2017 Atletico-Spicul - ȘS Ocnița 3-2 2-1 Bălți, Pișcevic 12.00
10 30.08.2017 ȘS Fălești - FC Brătușeni 8-0 12-0 Fălești 12.00
11 30.08.2017 ȘS Drochia - ȘS Glodeni 2-3 5-1 Drochia 12.00
12 30.08.2017 ȘS Sângerei - ȘS Dondușeni 2-0 6-0 Sângerei 12.00
13 30.08.2017 ȘS Soroca - ȘS Edineț 3-3 2-3 Soroca 12.00
14 30.08.2017 ȘS Râșcani - ȘSSF Bălți 0-2 5-2 Râșcani 12.00
15 30.08.2017 ȘS Briceni - ȘS Florești 2-2 3-2 Briceni 12.00
16   Intersport-Ursa Mare - libera        
Etapa III
17 02.09.2017 ȘSSF Bălți - ȘS Ocnița 2-1 4-3 Bălți, ȘSSF 14.00
18 03.09.2017 ȘS Edineț - Atletico-Spicul 1-3 8-3 Edineț 12.00
19 03.09.2017 ȘS Dondușeni - ȘS Briceni 1-6 0-2 Corbu 12.00
20 03.09.2017 ȘS Glodeni - ȘS Râșcani 3-2 0-1 Glodeni 12.00
21 03.09.2017 FC Brătușeni - ȘS Soroca 5-0 2-4 Brătușeni 12.00
22 03.09.2017 Intersport-Ursa Mare - ȘS Sângerei 2-1 4-2 Sănătăuca 12.00
23 03.09.2017 ȘS Fălești - ȘS Drochia 7-1 4-6 Fălești 12.00
24   ȘS Florești - libera        
Etapa IV
25 10.09.2017 ȘS Drochia - Intersport-Ursa Mare 0-9 1-2 Drochia 12.00
26 09.09.2017 ȘS Sângerei - FC Brătușeni 10-0 4-0 Sângerei 12.00
27 10.09.2017 ȘS Soroca - ȘS Glodeni 7-0 4-2 Soroca 12.00
28 10.09.2017 ȘS Râșcani - ȘS Dondușeni 1-2 5-0 Râșcani 12.00
29 09.09.2017 ȘS Briceni - ȘS Edineț 0-1 2-3 Briceni 12.00
30 10.09.2017 Atletico-Spicul Bălți - ȘSSF Bălți     Bălți, Pișcevic 12.00
31 10.09.2017 ȘS Ocnița - ȘS Florești 3-2 1-3 Călărășeuca 12.00
32   ȘS Fălești - libera        
Etapa V
33 17.09.2017 ȘS Sângerei - ȘS Fălești 2-1 3-4 Sângerei 12.00
34 17.09.2017 ȘS Soroca - Intersport-Ursa Mare 0-2 1-2 Soroca 12.00
35 17.09.2017 ȘS Râșcani - FC Brătușeni 3-1 3-0 Rășcani 12.00
36 17.09.2017 ȘS Briceni - ȘS Glodeni     Briceni 12.00
37 17.09.2017 Atletico-Spicul Bălți - ȘS Dondușeni 5-2 5-1 Bălți, Pișcevic 12.00
38 17.09.2017 ȘS Ocnița - ȘS Edineț 3-0 1-7 Călărășeuca 12.00
39 17.09.2017 ȘS Florești - ȘSSF Bălți 1-0 4-0 Florești 12.00
40   ȘS Drochia - libera        
Etapa VI
41 24.09.2017 ȘS Edineț - ȘS Florești 1-0 5-1 Edineț 12.00
42 24.09.2017 ȘS Dondușeni - ȘS Ocnița 1-4 0-3 Corbu 12.00
43 24.09.2017 ȘS Glodeni - Atletico-Spicul Bălți 0-6 1-3 Glodeni 12.00
44 24.09.2017 FC Brătușeni - ȘS Briceni 3-3 2-1 Brătușeni 12.00
45 24.09.2017 Intersport-Ursa Mare - ȘS Râșcani 1-2 3-1 Sănătăuca 12.00
46 24.09.2017 ȘS Fălești - ȘS Soroca 1-1 0-2 Fălești 12.00
47 24.09.2017 ȘS Drochia - ȘS Sângerei 0-2 1-3 Drochia 12.00
48   ȘSSF Bălți - libera        
Etapa VII
49 28.09.2017 ȘS Soroca - ȘS Drochia 2-0 0-2 Soroca 12.00
50 28.09.2017 ȘS Râșcani - ȘS Fălești     Râșcani 12.00
51 28.09.2017 ȘS Briceni - Intersport-Ursa Mare 3-4 3-3 Briceni 12.00
52 28.09.2017 Atletico-Spicul Bălți - FC Brătușeni 6-2 3-2 Bălți, Pișcevic 12.00
53 28.09.2017 ȘS Ocnița - ȘS Glodeni 4-3 2-5 Călărășeuca 12.00
54 28.09.2017 ȘS Florești - ȘS Dondușeni 2-0 1-2 Florești 12.00
55 28.09.2017 ȘSSF Bălți - ȘS Edineț 2-0 1-8 Bălți, ȘSSF 12.00
56   ȘS Sângerei - libera        
Etapa VIII
57 01.10.2017 ȘS Dondușeni - ȘSSF Bălți 1-1 4-0 Corbu 12.00
58 01.10.2017 ȘS Glodeni - ȘS Florești 1-4 5-1 Glodeni 12.00
59 01.10.2017 FC Brătușeni - ȘS Ocnița 1-5 2-2 Brătușeni 12.00
60 01.10.2017 Intersport-Ursa Mare - Atletico-Spicul Bălți 1-0 1-1 Sănătăuca 12.00
61 01.10.2017 ȘS Fălești - ȘS Briceni 6-0 7-0 Fălești 12.00
62 01.10.2017 ȘS Drochia - ȘS Râșcani 1-0 1-0 Drochia 12.00
63 01.10.2017 ȘS Sângerei - ȘS Soroca 2-1 1-1 Sângerei 12.00
64   ȘS Edineț - libera        
Etapa IX
65 08.10.2017 ȘS Râșcani - ȘS Sângerei 0-2 3-0 Râșcani 12.00
66 08.10.2017 ȘS Briceni - ȘS Drochia 2-2 0-2 Briceni 12.00
67 08.10.2017 Atletico-Spicul Bălți - ȘS Fălești 2-1 2-6 Bălți, Pișcevic 12.00
68 08.10.2017 ȘS Ocnița - Intersport-Ursa Mare 5-1 2-6 Călărășeuca 12.00
69 08.10.2017 ȘS Florești - FC Brătușeni 5-1 2-0 Florești 12.00
70 08.10.2017 ȘSSF Bălți - ȘS Glodeni 7-0 7-1 Bălți, ȘSSF 10.00
71 08.10.2017 ȘS Edineț - ȘS Dondușeni 0-4 6-1 Edineț 12.00
72   ȘS Soroca - libera        
Etapa X
73 15.10.2017 ȘS Glodeni - ȘS Edineț 3-2 3-1 Glodeni 12.00
74 15.10.2017 FC Brătușeni - ȘSSF Bălți 1-0 0-0 Brătușeni 12.00
75 transferat Intersport-Ursa Mare - ȘS Florești     Camenca 12.00
76 15.10.2017 ȘS Fălești - ȘS Ocnița 0-3 2-0 Fălești 12.00
77 15.10.2017 ȘS Drochia - Atletico-Spicul Bălți 3-4 5-5 Drochia 12.00
78 15.10.2017 ȘS Sângerei - ȘS Briceni 3-0 5-0 Sângerei 12.00
79 15.10.2017 ȘS Soroca - ȘS Râșcani 2-1 0-1 Soroca 12.00
80   ȘS Dondușeni - libera        
Etapa XI
81 22.10.2017 ȘS Briceni - ȘS Soroca     Briceni 12.00
82 22.10.2017 Atletico-Spicul Bălți - ȘS Sângerei     Bălți, Pișcevic 12.00
83 22.10.2017 ȘS Ocnița - ȘS Drochia     Călărășeuca 12.00
84 22.10.2017 ȘS Florești - ȘS Fălești     Florești 12.00
85 22.10.2017 ȘSSF Bălți - Intersport-Ursa Mare     Bălți, ȘSSF 12.00
86 22.10.2017 ȘS Edineț - FC Brătușeni     Edineț 12.00
87 22.10.2017 ȘS Dondușeni - ȘS Glodeni     Corbu 12.00
88   ȘS Râșcani - libera        
Etapa XII
89 29.10.2017 FC Brătușeni - ȘS Dondușeni     Brătușeni 12.00
90 29.10.2017 Intersport-Ursa Mare - ȘS Edineț     Camenca 12.00
91 29.10.2017 ȘS Fălești - ȘSSF Bălți     Fălești 12.00
92 29.10.2017 ȘS Drochia - ȘS Florești     Drochia 12.00
93 29.10.2017 ȘS Sângerei - ȘS Ocnița     Sângerei 12.00
94 29.10.2017 ȘS Soroca - Atletico-Spicul Bălți     Soroca 12.00
95 29.10.2017 ȘS Râșcani - ȘS Briceni     Râșcani 12.00
96   ȘS Glodeni - libera        
Etapa XIII
97 02.11.2017 Atletico-Spicul Bălți - ȘS Râșcani     Bălți, Pișcevic 12.00
98 02.11.2017 ȘS Ocnița - ȘS Soroca     Călărășeuca 12.00
99 02.11.2017 ȘS Florești - ȘS Sângerei     Florești 12.00
100 02.11.2017 ȘSSF Bălți - ȘS Drochia     Bălți, ȘSSF 12.00
101 02.11.2017 ȘS Edineț - ȘS Fălești     Edineț 12.00
102 02.11.2017 ȘS Dondușeni - Intersport-Ursa Mare     Corbu 12.00
103 02.11.2017 ȘS Glodeni - FC Brătușeni     Glodeni 12.00
104   ȘS Briceni - libera        
Etapa XIV
105 05.11.2017 Intersport-Ursa Mare - ȘS Glodeni     Camenca 12.00
106 05.11.2017 ȘS Fălești - ȘS Dondușeni     Fălești 12.00
107 05.11.2017 ȘS Drochia - ȘS Edineț     Drochia 12.00
108 05.11.2017 ȘS Sângerei - ȘSSF Bălți     Sângerei 12.00
109 05.11.2017 ȘS Soroca - ȘS Florești     Soroca 12.00
110 05.11.2017 ȘS Râșcani - ȘS Ocnița     Rîșcani 12.00
111 05.11.2017 ȘS Briceni - Atletico-Spicul Bălți     Briceni 12.00
112   FC Brătușeni - libera        
Etapa XV
  12.11.2017 ȘS Ocnița - ȘS Briceni     Călărășeuca 12.00
  12.11.2017 ȘS Florești - ȘS Râșcani     Florești 12.00
  12.11.2017 ȘSSF Bălți - ȘS Soroca     Bălți, ȘSSF 13.00
  12.11.2017 ȘS Edineț - ȘS Sângerei     Edineț 12.00
  12.11.2017 ȘS Dondușeni - ȘS Drochia     Corbu 12.00
  12.11.2017 ȘS Glodeni - ȘS Fălești     Glodeni 12.00
  12.11.2017 FC Brătușeni - Intersport-Ursa Mare     Brătușeni 12.00
    Atletico-Spicul Bălți - libera        
Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. ȘS Edineț 8 7 1 0 33-6 22
2. ȘS Soroca 8 7 1 0 30-3 22
3. ȘS Drochia 8 5 1 2 34-20 16
4. ȘS Briceni 7 4 1 2 12-5 13
5. ȘS Rîșcani 8 4 0 4 20-13 12
6. ȘS Dondușeni 7 2 0 5 13-16 6
7. FC Brătușeni 8 2 0 6 6-19 6
8. Ștefan cel Mare 7 1 0 6 5-37 3
9. ȘS Ocnița 7 0 0 7 2-36 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 26.08.2017 ȘS Edineț-Ștefan cel Mare 8-1 Edineț 11.00
2 26.08.2017 ȘS Drochia-ȘS Ocnița 10-0 Drochia 10.00
3 26.08.2017 ȘS Soroca-ȘS Dondușeni 4-0 Soroca 10.00
4 26.08.2017 ȘS Râșcani-FC Brătușeni 3-0 Râșcani 10.00
5   ȘS Briceni-liberă      
Etapa II
6 30.08.2017 ȘS Dondușeni-ȘS Râșcani 0-3 Corbu 11.00
7 30.08.2017 ȘS Ocnița-ȘS Soroca 0-7 Călărășeuca 11.00
8 30.08.2017 Ștefan cel Mare-ȘS Drochia 2-6 Cernoleuca 11.00
9 30.08.2017 ȘS Briceni-ȘS Edineț 1-2 Briceni 10.30
10   FC Brătușeni- liberă      
Etapa III
11 02.09.2017 ȘS Drochia-ȘS Briceni 1-1 Drochia 10.00
12 02.09.2017 ȘS Soroca-Ștefan cel Mare 5-0 Soroca 10.00
13 02.09.2017 ȘS Râșcani-ȘS Ocnița 4-0 Râșcani 10.00
14 02.09.2017 FC Brătușeni-ȘS Dondușeni 0-2 Brătușeni 10.00
15   ȘS Edineț-liberă      
Etapa IV
16 09.09.2017 ȘS Ocnița-FC Brătușeni 0-4 Călărășeuca 11.00
17 09.09.2017 Ștefan cel Mare-ȘS Râșcani 0-9 Cernoleuca 11.00
18 09.09.2017 ȘS Briceni-ȘS Soroca 0-1 Briceni 10.30
19 09.09.2017 ȘS Edineț-ȘS Drochia 6-2 Edineț 10.00
20   ȘS Dondușeni- liberă      
Etapa V
21 16.09.2017 ȘS Soroca-ȘS Edineț 1-1 Soroca 10.00
22 16.09.2017 ȘS Râșcani-ȘS Briceni 0-2 Râșcani 11.00
23 16.09.2017 FC Brătușeni-Ștefan cel Mare 1-0 Brătușeni 10.00
24 16.09.2017 ȘS Dondușeni-ȘS Ocnița 3-2 Corbu 11.00
25   ȘS Drochia-liberă      
Etapa VI
26 23.09.2017 Ștefan cel Mare-ȘS Dondușeni 0-7 Cernoleuca 11.00
27 23.09.2017 ȘS Briceni-FC Brătușeni 1-0 Briceni 11.00
28 26.09.2017 ȘS Edineț-ȘS Râșcani 4-0 Edineț 11.00
29 23.09.2017 ȘS Drochia-ȘS Soroca 2-6 Drochia 10.00
30   ȘS Ocnița- liberă      
Etapa VII
31 30.09.2017 ȘS Râșcani-ȘS Drochia 1-5 Râșcani 10.00
32 30.09.2017 FC Brătușeni-ȘS Edineț 0-5 Brătușeni 10.00
33 30.09.2017 ȘS Dondușeni-ȘS Briceni 0-1 Corbu 11.00
34 30.09.2017 ȘS Ocnița-Ștefan cel Mare 1-2 Călărășeuca 11.00
35   ȘS Soroca - liberă      
Etapa VIII
36 07.10.2017 ȘS Briceni-ȘS Ocnița 6-1 Briceni 11.00
37 07.10.2017 ȘS Edineț-ȘS Dondușeni 4-1 Edineț 11.00
38 07.10.2017 ȘS Drochia-FC Brătușeni 4-1 Drochia 10.00
39 07.10.2017 ȘS Soroca-ȘS Râșcani 2-0 Soroca 10.00
40   Ștefan cel Mare- liberă      
Etapa IX
41 14.10.2017 FC Brătușeni-ȘS Soroca 0-4 Brătușeni 11.00
42 14.10.2017 ȘS Dondușeni-ȘS Drochia 3-4 Corbu 11.00
43 14.10.2017 ȘS Ocnița-ȘS Edineț 0-3 Călărășeuca 11.00
44 transferat Ștefan cel Mare-ȘS Briceni   Cernoleuca 11.00
45   ȘS Râșcani- liberă      
Etapa X
46 21.10.2017 Ștefan cel Mare-ȘS Edineț   Cernoleuca 11.00
47 21.10.2017 ȘS Ocnița-ȘS Drochia   Călărășeuca 11.00
48 21.10.2017 ȘS Dondușeni-ȘS Soroca   Corbu 11.00
49 21.10.2017 FC Brătușeni-ȘS Râșcani   Brătușeni 10.00
50   ȘS Briceni - liberă      
Etapa XI
51 28.10.2017 ȘS Râșcani-ȘS Dondușeni   Râșcani 11.00
52 28.10.2017 ȘS Soroca-ȘS Ocnița   Soroca 11.00
53 28.10.2017 ȘS Drochia-Ștefan cel Mare   Drochia 10.00
54 28.10.2017 ȘS Edineț-ȘS Briceni   Edineț 11.00
55   FC Brătuşeni - liberă      
Etapa XII
56 01.11.2017 ȘS Briceni-ȘS Drochia   Briceni 11.00
57 01.11.2017 Ștefan cel Mare-ȘS Soroca   Cernoleuca 11.00
58 01.11.2017 ȘS Ocnița-ȘS Râșcani   Călărășeuca 11.00
59 01.11.2017 ȘS Dondușeni-FC Brătușeni   Corbu 11.00
60   ȘS Edineț- liberă      
Etapa XIII
61 04.11.2017 FC Brătușeni-ȘS Ocnița   Brătușeni 10.00
62 04.11.2017 ȘS Râșcani-Ștefan cel Mare   Râșcani 10.00
63 04.11.2017 ȘS Soroca-ȘS Briceni   Soroca 11.00
64 04.11.2017 ȘS Drochia-ȘS Edineț   Drochia 10.00
65   ȘS Dondușeni-liberă      
Etapa XIV
66 11.11.2017 ȘS Edineț-ȘS Soroca   Edineț 10.00
67 11.11.2017 ȘS Briceni-ȘS Râșcani   Briceni 10.00
68 11.11.2017 Ștefan cel Mare-FC Brătușeni   Cernoleuca 11.00
69 11.11.2017 ȘS Ocnița-ȘS Dondușeni   Călărășeuca  
70   ȘS Drochia- liberă   10.00  
Etapa XV
71 18.11.2017 ȘS Dondușeni-Ștefan cel Mare   Corbu 11.00
72 18.11.2017 FC Brătușeni-ȘS Briceni   Brătușeni 11.00
73 18.11.2017 ȘS Râșcani-ȘS Edineț   Râșcani 11.00
74 18.11.2017 ȘS Soroca-ȘS Drochia   Soroca 10.00
75   ȘS Ocnița-liberă      
Etapa XVI
           
           
           
           
           
           
Etapa XVII
           
           
           
           
           
           
Etapa XVIII
           
           
           
           
           
           
Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. FC Rezina 8 6 1 1 34-7 19
2. ȘS Sîngerei 8 6 0 2 27-11 18
3. ȘS Florești 8 5 1 2 24-7 16
4. ȘS Glodeni 8 5 1 2 20-9 16
5. ȘS Fălești 8 4 1 3 19-14 13
6. Atletico-Spicul 8 4 0 4 27-12 12
7. Academia Viitorul 8 3 0 5 16-20 9
8. ȘSSF Bălți 8 1 0 7 4-31 3
9. Intersport-Ursa Mare 8 0 0 8 2-62 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 26.08.2017 ȘS Florești-FC Rezina 0-2 Florești 10.00
2 26.08.2017 ȘS Fălești-Intersport-Ursa Mare 3-0 Fălești 11.00
3 26.08.2017 ȘS Glodeni-ȘSSF Bălți 4-0 Glodeni 10.00
4 26.08.2017 Academia Viitorul-ȘS Sângerei 3-4 Țepordei 11.00
5   Atletico-Spicul Bălți-liberă      
Etapa II
6 30.08.2017 ȘSSF Bălți-Academia Viitorul 0-3 Bălți, ȘSSF 10.00
7 30.08.2017 Intersport-Ursa Mare-ȘS Glodeni 0-6 Sănătăuca 11.00
8 30.08.2017 FC Rezina-ȘS Fălești 3-3 Pripiceni-Răzeși 11.00
9 30.08.2017 Atletico-Spicul-ȘS Florești 1-3 Bălți, Pișcevic 10.00
10   ȘS Sângerei -liberă      
Etapa III
11 02.09.2017 ȘS Fălești-Atletico-Spicul 3-2 Fălești 10.00
12 02.09.2017 ȘS Glodeni-FC Rezina 3-0 Glodeni 11.00
13 02.09.2017 Academia Viitorul-Intersport-Ursa Mare 6-2 Țepordei 10.00
14 02.09.2017 ȘS Sângerei-ȘSSF Bălți 8-0 Sângerei 10.00
15   ȘS Florești-liberă      
Etapa IV
16 09.09.2017 Intersport-Ursa Mare-ȘS Sângerei 0-7 Sănătăuca 11.00
17 09.09.2017 FC Rezina-Academia Viitorul 6-0 Pripiceni-Răzeși 10.00
18 09.09.2017 Atletico-Spicul-ȘS Glodeni 0-2 Bălți, Pișcevic 10.00
19 09.09.2017 ȘS Florești-ȘS Fălești 4-0 Florești 10.00
20   ȘSSF Bălți - liberă      
Etapa V
21 16.09.2017 ȘS Glodeni-ȘS Florești 2-2 Glodeni 10.00
22 16.09.2017 Academia Viitorul-Atletico-Spicul 0-2 Țepordei 11.00
23 16.09.2017 ȘS Sângerei-FC Rezina 1-4 Sângerei 11.00
24 16.09.2017 ȘSSF Bălți-Intersport-Ursa Mare 2-0 Bălți, ȘSSF 10.00
25   ȘS Fălești-liberă      
Etapa VI
26 23.09.2017 FC Rezina-ȘSSF Bălți 5-0 Pripiceni-Răzeși 10.00
27 23.09.2017 Atletico-Spicul-ȘS Sângerei 2-1 Bălți, Pișcevic 10.00
28 23.09.2017 ȘS Florești-Academia Viitorul 3-0 Florești 10.00
29 23.09.2017 ȘS Fălești-ȘS Glodeni 3-0 Fălești 10.00
30   Intersport-Ursa Mare - liberă      
Etapa VII
31 30.09.2017 Academia Viitorul-ȘS Fălești 3-1 Țepordei 11.00
32 30.09.2017 ȘS Sângerei-ȘS Florești 1-0 Sângerei 10.00
33 30.09.2017 ȘSSF Bălți-Atletico-Spicul 1-3 Bălți, ȘSSF 10.00
34 30.09.2017 Intersport-Ursa Mare-FC Rezina 0-12 Sănătăuca 11.00
35   ȘS Glodeni-liberă      
Etapa VIII
36 07.10.2017 Atletico-Spicul-Intersport-Ursa Mare 17-0 Bălți, Pișcevic 10.00
37 07.10.2017 ȘS Florești-ȘSSF Bălți 3-1 Florești 10.00
38 07.10.2017 ȘS Fălești-ȘS Sângerei 1-2 Fălești 10.00
39 07.10.2017 ȘS Glodeni-Academia Viitorul 2-1 Glodeni 11.00
40   FC Rezina - liberă      
Etapa IX
41 14.10.2017 ȘS Sângerei-ȘS Glodeni 3-1 Sângerei 11.00
42 14.10.2017 ȘSSF Bălți-ȘS Fălești 0-5 Bălți, ȘSSF 10.00
43 14.10.2017 Intersport-Ursa Mare-ȘS Florești 0-9 Sănătăuca 10.00
44 14.10.2017 FC Rezina-Atletico-Spicul 2-0 Pripiceni-Răzeși 10.00
45   Academia Viitorul-liberă      
Etapa X
46 21.10.2017 FC Rezina-ȘS Florești   Pripiceni-Răzeși 10.00
47 21.10.2017 Intersport-Ursa Mare-ȘS Fălești   Sănătăuca 11.00
48 21.10.2017 ȘSSF Bălți-ȘS Glodeni   Bălți, ȘSSF 10.00
49 21.10.2017 ȘS Sângerei-Academia Viitorul   Sângerei 10.00
50   Atletico-Spicul-liberă      
Etapa XI
51 28.10.2017 Academia Viitorul-ȘSSF Bălți   Țepordei 11.00
52 28.10.2017 ȘS Glodeni-Intersport-Ursa Mare   Glodeni 11.00
53 28.10.2017 ȘS Fălești-FC Rezina   Fălești 11.00
54 28.10.2017 ȘS Florești-Atletico-Spicul   Florești 10.00
55   ȘS Sângerei-liberă      
Etapa XII
56 01.11.2017 Atletico-Spicul-ȘS Fălești   Bălți, Pișcevic 10.00
57 01.11.2017 FC Rezina-ȘS Glodeni   Pripiceni-Răzeși 11.00
58 01.11.2017 Intersport-Ursa Mare-Academia Viitorul   Sănătăuca 10.00
59 01.11.2017 ȘSSF Bălți-ȘS Sângerei   Bălți, ȘSSF 10.00
60   ȘS Florești - liberă Florești      
Etapa XIII
61 04.11.2017 ȘS Sângerei-Intersport-Ursa Mare   Sângerei 10.00
62 04.11.2017 Academia Viitorul-FC Rezina   Țepordei 11.00
63 04.11.2017 ȘS Glodeni-Atletico-Spicul   Glodeni 10.00
64 04.11.2017 ȘS Fălești-ȘS Florești   Fălești 10.00
65   ȘSSF Bălți-liberă      
Etapa XIV
66 11.11.2017 ȘS Florești-ȘS Glodeni   Florești 11.00
67 11.11.2017 Atletico-Spicul-Academia Viitorul   Bălți, Pișcevic 10.00
68 11.11.2017 FC Rezina-ȘS Sângerei   Pripiceni-Răzeși 11.00
69 11.11.2017 Intersport-Ursa Mare-ȘSSF Bălți   Sănătăuca 11.00
70   ȘS Fălești - liberă      
Etapa XV
71 18.11.2017 ȘSSF Bălți-FC Rezina   Bălți, ȘSSF 10.00
72 18.11.2017 ȘS Sângerei-Atletico-Spicul   Sângerei 10.00
73 18.11.2017 Academia Viitorul-ȘS Florești   Țepordei 10.00
74 18.11.2017 ȘS Glodeni-ȘS Fălești   Glodeni 10.00
75   Intersport-Ursa Mare-liberă      
Etapa XVI
           
           
           
           
           
           
Etapa XVII
           
           
           
           
           
           
Etapa XVIII