CLASAMENT

LOC   ECHIPĂ MECI VICTORII EGALITĂȚI ÎNFRÂNGERI GOLAVERAJ PUNCTE
SERIA I
1.   VICTORIA 17 12 3 2 40-19 39
2.   SHERIFF-2 17 11 5 1 56-17 38
3.   GRĂNICERUL 17 8 7 2 32-16 31
4.   CF SPARTA 17 7 6 4 38-33 27
5.   FC SÎNGEREI 17 6 5 6 26-31 23
6.   FC CAHUL-2005 17 6 4 7 43-43 22
SERIA II
7.   ZIMBRU-2 17 8 3 6 34-23 27
8.   REAL SUCCES 17 6 1 10 22-38 19
9.   UNGHENI 16 4 6 6 24-29 18
10.   ISKRA 16 5 3 8 20-28 18
11.   CODRU 16 3 5 8 21-36 14
12.   SAXAN 17 3 6 8 17-29 9*
13.   FC EDINEȚ 17 2 2 13 11-41 8
*FC Saxan a fost depunctată cu 6 puncte conform deciziei Comitetului de Competiții al FMF din 14.11.2017
TUR
RETUR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 14.07.2017 video CF Sparta - CF Ungheni 3-3 Selemet 18-00
2 14.07.2017 video FC Grănicerul - Zimbru-2 1-0 Rîșcani 18-00
3 14.07.2017 video FC Sîngerei - Iskra 3-1 Sîngerei 18-00
4 14.07.2017 video FC Victoria - Sheriff-2 1-0 Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
5 14.07.2017 video FC Cahul-2005 - FC Codru 1-0 Cahul st. Atlant,t.s. 18-00
6 14.07.2017 video FC Edineț - FC Saxan 1-1 Edineț 18-00
7   Real Succes - liberă      
Etapa II
8 21.07.2017 video CF Ungheni - FC Grănicerul 1-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
9 21.07.2017 video Zimbru-2 - FC Sîngerei 5-0 Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 18-00
10 21.07.2017 video Iskra - FC Victoria 1-2 Rîbnița 18-00
11 21.07.2017 video Sheriff-2 - FC Cahul-2005 4-0 Tiraspol, CS Sheriff 18-00
12 21.07.2017 video FC Codru - FC Edineț 2-3 Sireți 18-00
13 21.07.2017 video FC Saxan - Real Succes 1-0 Ceadîr-Lunga,t.s. 18-00
14   CF Sparta - liberă      
Etapa III
15 28.07.2017 video FC Grănicerul - CF Sparta 1-1 Rîșcani 18-00
16 28.07.2017 video FC Sîngerei - CF Ungheni 3-1 Sîngerei 18-00
17 28.07.2017 video FC Victoria - Zimbru-2 6-2 Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
18 28.07.2017 video FC Cahul-2005 - Iskra 2-3 Cahul st. Atlant,t.s. 18-00
19 28.07.2017 video FC Edineț - Sheriff-2 0-2 Edineț 18-00
20 28.07.2017 video Real Succes - FC Codru 1-0 Chișinău, CS Real Succes,t.s. 18-00
21   FC Saxan - liberă      
Etapa IV
22 02.08.2017 video CF Sparta - FC Sîngerei 1-1 Selemet 18-00
23 02.08.2017 video CF Ungheni - FC Victoria 2-3 Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
24 02.08.2017 video Zimbru-2 - FC Cahul-2005 1-3 Chișinău, Zimbru, ter. 2 nat. 18-00
25 02.08.2017 video Iskra - FC Edineț 2-0 Rîbnița 18-00
26 02.08.2017 video Sheriff-2 - Real Succes 6-0 Tiraspol, CS Sheriff 18-00
27 02.08.2017 video FC Codru - FC Saxan 2-0 Sireți 18-00
28   FC Grănicerul - liberă      
Etapa V
29 06.08.2017 video FC Sîngerei - FC Grănicerul 0-0 Sîngerei 18-00
30 06.08.2017 video FC Victoria - CF Sparta 1-2 Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
31 06.08.2017 video FC Cahul-2005 - CF Ungheni 3-1 Cahul st. Atlant,t.s. 18-00
32 06.08.2017 video FC Edineț - Zimbru-2 0-2 Edineț 18-00
33 08.08.2017 video Real Succes - Iskra 1-2 Chișinău, CS Real Succes,t.s. 18-00
34 06.08.2017 video FC Saxan - Sheriff-2 1-1 Ceadîr-Lunga,t.s. 18-00
35   FC Codru - liberă      
09.08.2017 Meci amical U-21 Moldova - Cipru
12.08.2017 Cupa R. Moldova-Orange 1/32
14-18.08.2017 Cantonament U-19
Etapa VI
36 22.08.2017 video FC Grănicerul - FC Victoria 0-1 Rîșcani 17-00
37 22.08.2017 video CF Sparta - FC Cahul-2005 4-1 Selemet 17-00
38 22.08.2017 video CF Ungheni - FC Edineț 2-0 Chișinău Joma Arena, t.s. 17-00
39 22.08.2017 video Zimbru-2 - Real Succes 4-1 Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 17-00
40 22.08.2017 video Iskra - FC Saxan 1-0 Rîbnița 17-00
41 22.08.2017 video Sheriff-2 - FC Codru 5-1 Tiraspol, CS Sheriff 17-00
42   FC Sîngerei - liberă      
Etapa VII
43 27.08.2017 video FC Victoria - FC Sîngerei 1-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 17-00
44 27.08.2017 video FC Cahul-2005 - FC Grănicerul 3-3 Cahul st. Atlant,t.s. 17-00
45 27.08.2017 video FC Edineț - CF Sparta 0-5 Edineț 17-00
46 27.08.2017 video Real Succes - CF Ungheni 1-1 Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 17-00
47 27.08.2017 video FC Saxan - Zimbru-2 2-2 Ceadîr-Lunga,t.s. 17-00
48 28.08.2017 video FC Codru - Iskra 3-3 Sireți 17-00
49   Sheriff-2 - liberă      
31.08.2017 U-21 Moldova - Croația
Etapa VIII
50 01.09.2017 video FC Sîngerei - FC Cahul-2005 0-2 Sîngerei 17-00
51 01.09.2017 video FC Grănicerul - FC Edineț 2-0 Rîșcani 17-00
52 01.09.2017 video CF Sparta - Real Succes 3-1 Selemet 17-00
53 01.09.2017 video CF Ungheni - FC Saxan 1-2 Chișinău Joma Arena, t.s. 17-00
54 01.09.2017 video Zimbru-2 - FC Codru 6-0 Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 17-00
55 01.09.2017 vide Iskra - Sheriff-2 1-2 Rîbnița 17-00
56   FC Victoria - liberă      
02.09.2017 «A» Serbia - Moldova
04.09.2017 «U-21» Grecia - Moldova
05.09.2017 «A» Moldova - Țara Galilor
Etapa IX
57 06.09.2017 video FC Cahul-2005 - FC Victoria 4-4 Cahul st. Atlant,t.s. 16-00
58 06.09.2017 video FC Edineț - FC Sîngerei 1-2 Edineț 16-00
59 06.09.2017 video Real Succes - FC Grănicerul 0-3 Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 16-00
60 06.09.2017 video FC Saxan - CF Sparta 1-4 Ceadîr-Lunga,t.s. 16-00
61 05.09.2017 video FC Codru - CF Ungheni 2-2 Sireți 16-00
62 05.09.2017 video Sheriff-2 - Zimbru-2 2-2 Tiraspol, CS Sheriff 16-00
63   Iskra - liberă      
Etapa X
64 10.09.2017 video FC Victoria - FC Edineț 4-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 16-00
65 10.09.2017 video FC Sîngerei - Real Succes 3-1 Sîngerei 16-00
66 10.09.2017 video FC Grănicerul - FC Saxan 4-0 Rîșcani 16-00
67 10.09.2017 video CF Sparta - FC Codru 2-2 Selemet 16-00
68 09.09.2017 video CF Ungheni - Sheriff-2 3-3 Chișinău Joma Arena, t.s. 16-00
69 10.09.2017 video Zimbru-2 - Iskra 4-1 Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 16-00
70   FC Cahul-2005 - liberă       
11-15.09.2017 Cantonament U-17, U-19
19-20.09.2017 Cupa R. Moldova-Orange 1/16
Etapa XI
71 23.09.2017 video FC Edineț - FC Cahul-2005 1-4 Edineț 16-00
72 22.09.2017 video Real Succes - FC Victoria 0-5 Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 16-00
73 23.09.2017 video FC Saxan - FC Sîngerei 1-1 Ceadîr-Lunga,t.s. 16-00
74 22.09.2017 video FC Codru - FC Grănicerul 2-2 Sireți 16-00
75 22.09.2017 video Sheriff-2 - CF Sparta 7-1 Tiraspol, CS Sheriff 16-00
76 23.09.2017 video Iskra - CF Ungheni 2-1 Rîbnița 16-00
77   Zimbru-2 - liberă      
Etapa XII
78 27.09.2017 video FC Cahul-2005 - Real Succes 7-2 Cahul st. Atlant,t.s. 16-00
79 27.09.2017 video FC Victoria - FC Saxan 4-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 16-00
80 27.09.2017 video FC Sîngerei - FC Codru 5-0 Sîngerei 16-00
81 27.09.2017 video FC Grănicerul - Sheriff-2 2-2 Glodeni 16-00
82 27.09.2017 video CF Sparta - Iskra 3-0 Selemet 16-00
83 19.09.2017 video CF Ungheni - Zimbru-2 2-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 16-00
84   FC Edineț - liberă      
01-09.10.2017 Preliminariile CE U-17 
03-10.10.2017 Preliminariile CE U-19
05.10.2017 U-21 Moldova - Grecia
06.10.2017 A Irlanda - Moldova
09.10.2017 A Moldova - Austria
10.10.2017 U-21 Belarus - Moldova
Etapa XIII
85 13.10.2017 video Real Succes - FC Edineț 3-0 Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 15-00
86 13.10.2017 video FC Saxan - FC Cahul-2005 3-3 Ceadîr-Lunga,t.s. 15-00
87 13.10.2017 vide FC Codru - FC Victoria 1-2 Sireți 15-00
88 16.10.2017 video Sheriff-2 - FC Sîngerei 6-0 Tiraspol, CS Sheriff 15-00
89 13.10.2017 video Iskra - FC Grănicerul 1-3 Rîbnița 15-00
90 13.10.2017 video Zimbru-2 - CF Sparta 0-0 Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 15-00
91   CF Ungheni - liberă      
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
Etapa XIV
Seria I
92 20.10.2017 video FC Victoria - FC Sîngerei 1-0 Chișinău Joma Arena, t.s. 15-00
93 20.10.2017 video Sheriff-2 - FC Cahul-2005 4-1 Tiraspol, CS Sheriff 15-00
94 20.10.2017 video CF Sparta - FC Grănicerul 0-2 Selemet 15-00
Seria II
95 20.10.2017 video Iskra - FC Codru 0-1 Rîbnița 15-00
96 21.10.2017 video FC Saxan - Real Succes 0-1 Ceadîr-Lunga,t.s. 15-00
97 23.10.2017 video Zimbru-2 - FC Edineț 1-2 Chișinău, stad. Zimbru 15-00
98   CF Ungheni - liberă      
24-25.10.2017 Cupa R. Moldova Orange 1/8
Etapa XV
Seria I
99 27.10.2017 video FC Cahul-2005 - CF Sparta 3-3 Cahul st. Atlant,t.s. 15-00
100 28.10.2017 video FC Sîngerei - FC Grănicerul 0-0 Sîngerei 15-00
101 30.10.2017 video FC Victoria - Sheriff-2 1-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 14-00
Seria II
102 27.10.2017 video FC Edineț - Iskra 1-1 Edineț 15-00
103 27.10.2017 video FC Codru - FC Saxan 3-1 Sireți 15-00
104 27.10.2017 video Real Succes - CF Ungheni 4-0 Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 15-00
105   Zimbru-2 - liberă      
Etapa XVI
Seria I
106 03.11.2017 video FC Grănicerul - FC Cahul-2005 5-3 Glodeni 14-00
107 04.11.2017 video CF Sparta - FC Victoria 0-1 Selemet 14-00
108 04.11.2017 video Sheriff-2 - CF Sîngerei 3-1 Tiraspol, CS Sheriff 14-00
Seria II
109 03.11.2017 video CF Ungheni - FC Codru 1-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 14-00
110 04.11.2017 video FC Saxan - FC Edineț 3-0 Ceadîr-Lunga,t.s. 14-00
111 06.11.2017 video Iskra - Zimbru-2 1-2 Rîbnița 14-00
112   Real Succes - liberă      
Etapa XVII
Seria I
113 10.11.2017 video FC Sîngerei - FC Cahul-2005 3-2 Sîngerei 14-00
114 10.11.2017 video FC Victoria - FC Grănicerul 0-2 Chișinău Joma Arena, t.s. 14-00
115 10.11.2017 video Sheriff-2 - CF Sparta 6-1 Tiraspol, CS Sheriff 14-00
Seria II
116 10.11.2017 video Zimbru-2 - FC Saxan 1-0 Chișinău, stad. Zimbru 14-00
117 10.11.2017 video FC Edineț - CF Ungheni 0-1 Edineț 14-00
118 10.11.2017 video FC Codru - Real Succes 1-2 Sireți 14-00
119   Iskra - liberă      
14.11.2017 U-21 Moldova - Cehia
Etapa XVIII
Seria I
120 17.11.2017 video CF Sparta - FC Sîngerei 5-3 Selemet 13-00
121 17.11.2017 video FC Grănicerul - Sheriff-2 1-2 Glodeni 13-00
122 17.11.2017 video FC Cahul-2005 - FC Victoria 1-3 Cahul st. Atlant,t.s. 13-00
Seria II
123 17.11.2017 video Real Succes - FC Edineț 4-1 Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 13-00
124 17.11.2017 video CF Ungheni - Zimbru-2 2-0 Chișinău Joma Arena, t.s. 13-00
125 18.11.2017 video FC Saxan - Iskra 0-0 Ceadîr-Lunga,t.s. 13-00
126   FC Codru - liberă      
Etapa XIX
Seria II
127 21.11.2017 Iskra - CF Ungheni   Rîbnița 13-00
128 13.11.2017 video Zimbru-2 - Real Succes 1-0 Chișinău, stad. Zimbru 13-00
129 21.11.2017 FC Edineț - FC Codru   Edineț 13-00
130   FC Saxan - liberă      
Etapa XX
Seria II
131 25.11.2017 CF Ungheni - FC Saxan   Chișinău Joma Arena, t.s. 13-00
132 25.11.2017 Real Succes - Iskra   Chișinău, CS Real Succes,t.s. 13-00
133 25.11.2017 FC Codru - Zimbru-2   Chișinău, stad. Zimbru, ter.sintetic 13-00
134   FC Edineț - liberă