Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Victoria 2 2 0 0 3-1 6
2. FC Edineț 2 1 1 0 4-3 4
3. Grănicerul 2 1 1 0 2-1 4
4. Saxan 2 1 1 0 2-1 4
5. Zimbru-2 2 1 0 1 5-1 3
6. Sheriff-2 2 1 0 1 4-1 3
7. FC Sîngerei 2 1 0 1 3-6 3
8. FC Cahul-2005 2 1 0 1 1-4 3
9. Ungheni 2 0 2 0 4-4 2
10. CF Sparta 1 0 1 0 3-3 1
11. Real Succes 1 0 0 1 0-1 0
12. Codru 2 0 0 2 2-4 0
13. Iskra 2 0 0 2 2-5 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 14.07.2017 video CF Sparta - CF Ungheni 3-3 Selemet 18-00
2 14.07.2017 video FC Grănicerul - Zimbru-2 1-0 Rîșcani 18-00
3 14.07.2017 video FC Sîngerei - Iskra 3-1 Sîngerei 18-00
4 14.07.2017 video FC Victoria - Sheriff-2 1-0 Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
5 14.07.2017 video FC Cahul-2005 - FC Codru 1-0 Cahul st. Atlant,t.s. 18-00
6 14.07.2017 video FC Edineț - FC Saxan 1-1 Edineț 18-00
7   Real Succes - liberă      
Etapa II
8 21.07.2017 video CF Ungheni - FC Grănicerul 1-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
9 21.07.2017 video Zimbru-2 - FC Sîngerei 5-0 Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 18-00
10 21.07.2017 video Iskra - FC Victoria 1-2 Rîbnița 18-00
11 21.07.2017 video Sheriff-2 - FC Cahul-2005 4-0 Tiraspol, CS Sheriff 18-00
12 21.07.2017 video FC Codru - FC Edineț 2-3 Sireți 18-00
13 21.07.2017 video FC Saxan - Real Succes 1-0 Ceadîr-Lunga,t.s. 18-00
14   CF Sparta - liberă      
Etapa III
15 28.07.2017 FC Grănicerul - CF Sparta   Rîșcani 18-00
16 28.07.2017 FC Sîngerei - CF Ungheni   Sîngerei 18-00
17 28.07.2017 FC Victoria - Zimbru-2   Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
18 28.07.2017 FC Cahul-2005 - Iskra   Cahul st. Atlant,t.s. 18-00
19 28.07.2017 FC Edineț - Sheriff-2   Edineț 18-00
20 28.07.2017 Real Succes - FC Codru   Chișinău, CS Real Succes,t.s. 18-00
21   FC Saxan - liberă      
Etapa IV
22 02.08.2017 CF Sparta - FC Sîngerei   Selemet 18-00
23 02.08.2017 CF Ungheni - FC Victoria   Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
24 02.08.2017 Zimbru-2 - FC Cahul-2005   Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 18-00
25 02.08.2017 Iskra - FC Edineț   Rîbnița 18-00
26 02.08.2017 Sheirff-2 - Real Succes   Tiraspol, CS Sheriff 18-00
27 02.08.2017 FC Codru - FC Saxan   Sireți 18-00
28   FC Grănicerul - liberă      
Etapa V
29 06.08.2017 FC Sîngerei - FC Grănicerul   Sîngerei 18-00
30 06.08.2017 FC Victoria - CF Sparta   Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
31 06.08.2017 FC Cahul-2005 - CF Ungheni   Cahul st. Atlant,t.s. 18-00
32 06.08.2017 FC Edineț - Zimbru-2   Edineț 18-00
33 06.08.2017 Real Succes - Iskra   Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 18-00
34 06.08.2017 FC Saxan - Sheriff-2   Ceadîr-Lunga,t.s. 18-00
35   FC Codru - liberă      
Meci amical U-21 Moldova - Cipru
12.08.2017 Cupa R. Moldova-Orange 1/32
14-18.08.2017 Cantonament U-19
Etapa VI
36 22.08.2017 FC Grănicerul - FC Victoria   Rîșcani 17-00
37 22.08.2017 CF Sparta - FC Cahul-2005   Selemet 17-00
38 22.08.2017 CF Ungheni - FC Edineț   Chișinău Joma Arena, t.s. 17-00
39 22.08.2017 Zimbru-2 - Real Succes   Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 17-00
40 22.08.2017 Iskra - FC Saxan   Rîbnița 17-00
41 22.08.2017 Sheriff-2 - FC Codru   Tiraspol, CS Sheriff 17-00
42   FC Sîngerei - liberă      
Etapa VII
43 27.08.2017 FC Victoria - FC Sîngerei   Chișinău Joma Arena, t.s. 17-00
44 27.08.2017 FC Cahul-2005 - FC Grănicerul   Cahul st. Atlant,t.s. 17-00
45 27.08.2017 FC Edineț - CF Sparta   Edineț 17-00
46 27.08.2017 Real Succes - CF Ungheni   Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 17-00
47 27.08.2017 FC Saxan - Zimbru-2   Ceadîr-Lunga,t.s. 17-00
48 27.08.2017 FC Codru - Iskra   Sireți 17-00
49   Sheriff-2 - liberă      
31.08.2017 U-21 Moldova - Croația
Etapa VIII
50 01.09.2017 FC Sîngerei - FC Cahul-2005   Sîngerei 17-00
51 01.09.2017 FC Grănicerul - FC Edineț   Rîșcani 17-00
52 01.09.2017 CF Sparta - Real Succes   Selemet 17-00
53 01.09.2017 CF Ungheni - FC Saxan   Chișinău Joma Arena, t.s. 17-00
54 01.09.2017 Zimbru-2 - FC Codru   Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 17-00
55 01.09.2017 Iskra - Sheriff-2   Rîbnița 17-00
56   FC Victoria - liberă      
02.09.2017 «A» Serbia - Moldova
04.09.2017 «U-21» Grecia - Moldova
05.09.2017 «A» Moldova - Țara Galilor
Etapa IX
57 06.09.2017 FC Cahul-2005 - FC Victoria   Cahul st. Atlant,t.s. 16-00
58 06.09.2017 FC Edineț - FC Sîngerei   Edineț 16-00
59 06.09.2017 Real Succes - FC Grănicerul   Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 16-00
60 06.09.2017 FC Saxan - CF Sparta   Ceadîr-Lunga,t.s. 16-00
61 05.09.2017 FC Codru - CF Ungheni   Sireți 16-00
62 05.09.2017 Sheriff-2 - Zimbru-2   Tiraspol, CS Sheriff 16-00
63   Iskra - liberă      
Etapa X
64 10.09.2017 FC Victoria - FC Edineț   Chișinău Joma Arena, t.s. 16-00
65 10.09.2017 FC Sîngerei - Real Succes   Sîngerei 16-00
66 10.09.2017 FC Grănicerul - FC Saxan   Rîșcani 16-00
67 10.09.2017 CF Sparta - FC Codru   Selemet 16-00
68 09.09.2017 CF Ungheni - Sheriff-2   Chișinău Joma Arena, t.s. 16-00
69 10.09.2017 Zimbru-2 - Iskra   Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 16-00
70   FC Cahul-2005 - liberă       
11-15.09.2017 Cantonament U-17, U-19
19-20.09.2017 Cupa R. Moldova-Orange 1/16
Etapa XI
71 23.09.2017 FC Edineț - FC Cahul-2005   Edineț 16-00
72 22.09.2017 Real Succes - FC Victoria   Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 16-00
73 23.09.2017 FC Saxan - FC Sîngerei   Ceadîr-Lunga,t.s. 16-00
74 22.09.2017 FC Codru - FC Grănicerul   Sireți 16-00
75 22.09.2017 Sheriff-2 - CF Sparta   Tiraspol, CS Sheriff 16-00
76 23.09.2017 Iskra - CF Ungheni   Rîbnița 16-00
77   Zimbru-2 - liberă      
Etapa XII
78 27.09.2017 FC Cahul-2005 - Real Succes   Cahul st. Atlant,t.s. 16-00
79 27.09.2017 FC Victoria - FC Saxan   Chișinău Joma Arena, t.s. 16-00
80 27.09.2017 FC Sîngerei - FC Codru   Sîngerei 16-00
81 27.09.2017 FC Grănicerul - Sheriff-2   Rîșcani 16-00
82 27.09.2017 CF Sparta - Iskra   Selemet 16-00
83 27.09.2017 CF Ungheni - Zimbru-2   Ungheni, t.s. 16-00
84   FC Edineț - liberă      
01-09.10.2017 Preliminariile CE U-17 
03-10.10.2017 Preliminariile CE U-19
05.10.2017 U-21 Moldova - Grecia
06.10.2017 A Irlanda - Moldova
09.10.2017 A Moldova - Austria
10.10.2017 U-21 Belarus - Moldova
Etapa XIII
85 13.10.2017 Real Succes - FC Edineț   Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 15-00
86 13.10.2017 FC Saxan - FC Cahul-2005   Ceadîr-Lunga,t.s. 15-00
87 13.10.2017 FC Codru - FC Victoria   Sireți 15-00
88 16.10.2017 Sheriff-2 - FC Sîngerei   Tiraspol, CS Sheriff 15-00
89 13.10.2017 Iskra - FC Grănicerul   Rîbnița 15-00
90 16.10.2017 Zimbru-2 - CF Sparta   Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 15-00
91   CF Ungheni - liberă