CUPA MOLDOVEI ORANGE
EDIŢIA 2018-2019

TUR PRELIMINAR
1/32 finală
1/16 finală
1/8 finală
1/4 finală
TUR PRELIMINAR
12 mai 2018
CS Cruiz - FC Rezina 3-4 Camenca
FC Sporting Natalievca - FC Speranța Drochia 2-3 Fălești
FC Codru-Juniori - FCM Ungheni 2-2 (1-1, 1-1), 3-5 penalty Călărași
FC Sucleia - Sinteza 2-1 Căușeni
ISM 2017 Grigoriopol - FC Tighina 0-3 Grigoriopol
FC Trachia - FC Slobozia Mare 0-2 Taraclia
FC Flacăra - FC Congaz 2-0 Mingir

 

1/32 FINALĂ
25 mai 
CS Fulger - Real Succes 3-2 Real Succes
26 mai
FC Maiac Cioropcani - FC Grănicerul 0-4 Cioropcani
CS Intersport - CF Soroca 1-2 Sănătăuca
CF Râșcani - FC Edineț 2-4 Râșcani
CSF Cricova - FC Florești 1-6 Cricova
FC Bogzești - CF Ungheni 3-1 Telenești
FC Rezina - Iskra 0-2 Rîbnița
FC Speranța Drochia - FC Sângerei 1-0 Drochia
FCM Ungheni - FC Codru 1-3 Ungheni
FC Sucleia - CSF Sparta 1-3 Tiraspol, orășenesc
FC Tighina - FC Sireți 0-0, 1-0 t.s Bender, Șelcovic
FC Slobozia Mare - FC Cahul-2005 1-4 Slobozia Mare
FC Flacăra - FC Saxan 3-0 Mingir
Dacia-Buiucani - FC Victoria 3-4 Chișinău, Joma Arena
CSF Spartanii - FC Olimp 4-0 Comrat
FC Maiak Chirsova - FC Fortuna 0-0, 4-3 pen. Chirsova
9 iunie
CF Soroca - FC Grănicerul 3-5 Soroca
FC Edineț - FC Florești 0-1 Edineț
FC Bogzești - Iskra -:+(0-3) Telenești
FC Speranța Drochia - FC Codru 0-2 Drochia
FC Tighina - CSF Sparta 0-3 Bender, Șelcovic
FC Flacăra - FC Cahul-2005 0-2 Mingir
CS Fulger - FC Victoria 2-3 Ialoveni
CSF Spartanii - FC Maiak Chirsova 3-0 Selemet
RETUR
5 iulie 2018
FC Milsami - FC Grănicerul 4-2 Orhei, CSR
Iskra - FC Sheriff 1-9 Rîbnița
6 iulie 2018
FC Florești - FC Petrocub-Hîncești 1-6 Izvoare
FC Zaria - FC Victoria 4-1 Bălți, st.orășenesc
7 iulie 2018
FC Codru - FC Speranța Nisporeni 1-2 Ghidighici
CSF Sparta - FC Sfîntul Gheorghe 3-3 Real Succes, t.s
FC Dinamo-Auto - FC Cahul-2005 5-0 Ternoca, st.Dinamo-Auto
CSF Spartanii - FC Zimbru 1-4 Selemet

 

TUR
20 iunie 2018
FC Grănicerul - FC Milsami 0-2 Glodeni
FC Petrocub-Hîncești – FC Florești 10-2 Hîncești, st.orășenesc
FC Sheriff – Iskra 7-0 Tiraspol, CS Sheriff
FC Speranța Nisporeni – FC Codru 0-1 Orhei, CSR
FC Sfîntul Gheorghe – CSF Sparta 7-2 Suruceni
FC Cahul-2005 - FC Dinamo-Auto 1-0 Cahul, st.Atlant, t.s
FC Victoria - FC Zaria 1-4 Real Succes, t.s
FC Zimbru – CSF Spartanii 0-0 Chișinău, st.Zimbru

 

 

TUR
26 septembrie 2018
video FC Petrocub-Hîncești - FC Milsami 0-2 Hîncești, st.orășenesc
video FC Sheriff – CSF Speranța 3-0 Tiraspol, CS Sheriff
video FC Dinamo-Auto – FC Sfîntul Gheorghe 0-3 Ternovca, st.Dinamo-Auto
video FC Zaria - FC Zimbru 3-2 Orhei, CSR

 

RETUR
31 octombrie 2018
FC Milsami - FC Petrocub-Hîncești    
CSF Speranța - FC Sheriff    
FC Sfîntul Gheorghe - FC Dinamo-Auto    
FC Zimbru - FC Zaria    

 

Cupa Moldovei Orange, ediția 2017-2018
TUR PRELIMINAR
22 IULIE 2017
CF RÎȘCANI - FC FLACĂRA 10-2 RÎȘCANI
CS CRUIZ - CS INTERSPORT 0-4 CAMENCA
FCM UNGHENI - FC MAIAK CIOROPCANI 3-2 UNGHENI, T.S
FC BOGZEȘTI - FC FLOREȘTI 2-2, 2-0 T.S TELENEȘTI
FC BOLDUREȘTI - FC CODRU JUNIORI 1-5 NISPORENI, T.S
CS FULGER - CSF STEAUA-57 0-0, 0-1 T.S IALOVENI
CF FÎRLĂDENI - SINTEZA 5-0 CĂUȘENI
FC TIGHINA - CS ANINA 3-1 BENDER, ST.ȘELCOVIC, T.S
FC SIREȚI - CSF SPARTA 0-2 SIREȚI
FC SLOBOZIA MARE - FC PRUT 5-1 SLOBOZIA MARE
FC SOCOL COPCEAC - FC CEADÎR-LUNGA 4-1 COPCEAC
FORTUNA PLEȘENI - FC MAIAK CHIRSOVA 4-4, 2-0 T.S PLEȘENI
FC OLIMP COMRAT - FC CONGAZ 7-0 COMRAT, T.S

 

TUR PRELIMINAR
25 IULIE
FC CODRU JUNIORI - FC BOGZEȘTI 0-1 CĂLĂRAȘI
CSF STEAUA-57 - CSF CRICOVA 3-1 SURUCENI
FC TIGHINA - CF FÎRLĂDENI 1-1 (4-3 PEN.) BENDER, ST.ȘELCOVIC, T.S
FC SLOBOZIA MARE - CSF SPARTA 3-2 SLOBOZIA MARE

 

1/32 FINALĂ
12 AUGUST
FC SPERANȚA DROCHIA - FC EDINEȚ 2-1 DROCHIA
CF RÎȘCANI - FC GRĂNICERUL 1-2 RÎȘCANI
CS INTERSPORT - ISKRA 1-0 SĂNĂTĂUCA
FCM UNGHENI - CF UNGHENI 1-3 UNGHENI, T.S
FC BOGZEȘTI - FC SÎNGEREI 1-2 TELENEȘTI
FC TIGHINA - FC VICTORIA 0-5 BENDER, ST.ȘELCOVIC, T.S
FC SLOBOZIA MARE - FC CAHUL-2005 2-5 SLOBOZIA MARE
FC SOCOL COPCEAC - FC SAXAN 3-2 COPCEAC
FORTUNA PLEȘENI - CF SPARTA 2-3 PLEȘENI
FC OLIMP COMRAT - REAL SUCCES 4-0 COMRAT, T.S
13 AUGUST
CSF STEAUA-57 - FC CODRU 2-1 SURUCENI

 

1/16 FINALĂ
19 SEPTEMBRIE
FC SPERANȚA DROCHIA - FC SPICUL 0-3 DROCHIA
FC GRĂNICERUL - CS INTERSPORT 3-0 GLODENI
FC CAHUL-2005 - FC SFÎNTUL GHEORGHE 1-5 CAHUL, ST.ATLANT, T.S
FC OLIMP COMRAT - CF SPARTA 0-3 COMRAT, T.S
3 OCTOMBRIE
CF UNGHENI - FC SÎNGEREI 1-4 CHIȘINĂU, JOMA ARENA, T.S

 

1/8 FINALĂ
24 OCTOMBRIE
FC DACIA – FC GRĂNICERUL 6-1 S.SPEIA, ST.DACIA
FC ZARIA - FC SÎNGEREI 6-1 BĂLȚI, ST.ORĂȘENESC
CSF STEAUA-57 – FC ZIMBRU 0-2 CHIȘINĂU, ST.ZIMBRU
FC SFÎNTUL GHEORGHE – FC MILSAMI 0-2 STAD. S.SURUCENI
CF SPARTA – FC SPERANȚA NISPORENI 1-2 CHIȘINĂU, JOMA ARENA, T.S
25 OCTOMBRIE
FC SPICUL – FC DINAMO-AUTO 2-4 ORHEI, CSR
FC VICTORIA – FC SHERIFF 1-1 (0-2 T.S) CHIȘINĂU, ST.ZIMBRU, TER.2, NATURAL
FC PETROCUB-HÎNCEȘTI – FC SOKOL 18-0 HÎNCEȘTI, ST.ORĂȘENESC

 

1/4 FINALĂ
18 APRILIE 2018
FC DINAMO-AUTO - FC DACIA +:-  
VIDEO FC ZIMBRU - FC ZARIA 1-0 T.S CHIȘINĂU, STAD.ZIMBRU
VIDEO FC MILSAMI - FC SHERIFF 2-0 CSR, ORHEI
VIDEO FC PETROCUB-HÎNCEȘTI – FC SPERANȚA NISPORENI 2-0 HÎNCEȘTI, ST.ORĂȘENESC

 

1/2 FINALĂ
9 MAI 2018
VIDEO FC ZIMBRU - FC DINAMO-AUTO 0-0, 5-4 PEN. CHIȘINĂU, STAD.ZIMBRU
VIDEO FC PETROCUB-HÎNCEȘTI – FC MILSAMI 1-2 T.S HÎNCEȘTI, STAD.ORĂȘENESC

 

FINALA
23 MAI 2018
FC MILSAMI - FC ZIMBRU 0-0, 2-0 T.S CHIȘINĂU, STAD.ZIMBRU