Liga Națiunilor UEFA
Moldova 1 - 1 Luxemburg
, Chișinău, stadionul Zimbru
Liga Națiunilor UEFA
San Marino 0 - 1 Moldova
, Serravalle
Liga Națiunilor UEFA
Belarus 0 - 0 Moldova
, Minsk, stadionul Dinamo
Men National Team

Nr.

Data

Categorie

Localitate

Antrenor

Meci

Scor

             
221. 04.06.2018 amical Kematen Alexandru Spiridon Moldova - Armenia 0-0
220. 27.03.2018 amical Beauvais Alexandru Spiridon Coasta de Fildeș - Moldova 2-1
219. 26.02.2018 amical Jeddah Alexandru Spiridon Arabia Saudită - Moldova 3-0
218. 30.01.2018 amical Antalya Alexandru Spiridon Azerbaidjan - Moldova 0-0
217. 27.01.2018 amical Antalya Alexandru Spiridon Coreea de Sud - Moldova 1-0

 

Liga Națiunilor UEFA
 Loc Echipă Meciuri V E Î Golaveraj Puncte
1 BELARUS 6 4 2 0 10-0 14
2 LUXEMBURG 6 3 1 2 11-4 10
3 MOLDOVA 6 2 3 1 4-5 9
4 SAN MARINO 6 0 0 6 0-16 0
PROGRAMUL MECIURILOR
08.09.2018 19.00 Minsk Belarus - San Marino 5 - 0
  21.45 Luxemburg Luxemburg - Moldova 4 - 0
11.09.2018 21.45 Serravalle San Marino - Luxemburg 0 - 3
  21.45 Chișinău Moldova - Belarus 0 - 0
12.10.2018 21.45 Minsk Belarus - Luxemburg 1 - 0
  21.45 Chișinău Moldova - San Marino 2 - 0
15.10.2018 21.45 Minsk Belarus - Moldova 0 - 0
  21.45 Luxemburg Luxemburg - San Marino 3 - 0
15.11.2018 21.45 Serravalle San Marino - Moldova 0 - 1
  21.45 Luxemburg Luxemburg - Belarus 0 - 2
18.11.2018 19.00 Chișinău Moldova - Luxemburg 1 - 1
  19.00 Serravalle San Marino - Belarus 0 - 2

 

Squad Photo

 

 

Goalkeeper
Player Photo

Alexei KOȘELEV

Date of Birth
1993-11-19
Club
Fortuna (Olanda)
Player Photo

Stanislav NAMAȘCO

Date of Birth
1986-11-10
Club
Zeta (Muntenegru)
Player Photo

Serghei PAȘCENCO

Date of Birth
1982-12-18
Club
Sheriff Tiraspol
Defender
Player Photo

Alexandru EPUREANU

Date of Birth
1986-09-27
Club
Istanbul BB (Turcia)
Player Photo

Petru RACU

Date of Birth
1987-07-17
Club
Sheriff Tiraspol
Player Photo

Veaceslav POSMAC

Date of Birth
1990-11-07
Club
Sheriff Tiraspol
Player Photo

Ion JARDAN

Date of Birth
1990-01-10
Club
Zimbru Chișinău
Player Photo

Oleg REABCIUK

Date of Birth
1998-01-16
Club
Porto (Portugalia)
Midfielder
Player Photo

Alexandru GAŢCAN

Date of Birth
1984-03-27
Club
Rostov (Rusia)
Player Photo

Artur IONIȚA

Date of Birth
1990-08-17
Club
Cagliari (Italia)
Player Photo

Cătălin CARP

Date of Birth
1993-10-20
Club
Ufa (Rusia)
Player Photo

Alexandru DEDOV

Date of Birth
1989-07-26
Club
Zirya (Azerbaidjan)
Player Photo

Eugeniu CEBOTARU

Date of Birth
1984-10-16
Club
Sibir (Rusia)
Player Photo

Alexandru ANTONIUC

Date of Birth
1989-05-23
Club
Milsami Orhei
Player Photo

Andrei COJOCARI

Date of Birth
1987-01-21
Club
Milsami Orhei
Player Photo

Eugeniu COCIUC

Date of Birth
1993-05-11
Club
Sabail (Azerbaidjan)
Player Photo

Gheorghe ANTON

Date of Birth
1993-01-27
Club
Sheriff Tiraspol
Forward
Player Photo

Radu GÎNSARI

Date of Birth
1991-12-10
Club
Hapoel Haifa (Israel)
Player Photo

Sergiu PLATICA

Date of Birth
1991-06-05
Club
Milsami Orhei
Player Photo

Vladimir AMBROS

Date of Birth
1993-12-30
Club
Petrocub-Hîncești
Player Photo

Vitalie DAMAȘCAN

Date of Birth
1999-01-24
Club
Torino (Italia)
Player Photo

Ion NICOLAESCU

Date of Birth
1998-09-07
Club
Shakhtyor (Belarus)

Head Coach

Antrenor principal

Coach Photo

Alexandru Spiridon

Coach Detail

S-a născut pe 20 iulie 1960 la Edineț 

Cariera de jucător: Nistru Chișinău (1976-1981, 1983-1986), SKA Kiev (1982), Zaria Voroșilovgrad (1983), Zaria Bălți (1987-1990), Zimbru Chișinău (1991-1996), Tiligul Tiraspol (1996-1997), selecționata de juniori și tineret a URSS (1976-1979), selecționata Moldovei (1991-1995, 16 meciuri, 2 goluri) 
Palmares: dublu campion al Moldovei (1992, 1993), cel mai bun fotbalist al Modovei (1992) 

Cariera de antrenor: Zimbru Chișinău (1992-1993, secund), Zimbru Chișinău (1994-1996, 2001-2002, principal), selecționata Moldovei (1994-2000, secund), Tiligul Tiraspol (1997-1999, principal), selecționata de tineret a Moldovei (2000-2001), selecționata Moldovei (2001, principal), Unisport Chișinău (1998-1999, principal), Nistru Otaci (2002-2004, principal), Șahtar Donețk, Ucraina (2004-2016, secund), Zenit Sankt-Petersburg, Rusia (2016-2017, secund) 
Palmares: Triplu campion al Moldovei (1994, 1995, 1996), de 8 ori campion al Ucrainei (2005, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014), de 6 ori deținător al Cupei Ucrainei (2004, 2008, 2011, 2012, 2013, 2016), de 7 ori deținător al Supercupei Ucrainei (2005, 2008, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015), deținător al Cupei UEFA (2009), Medalia “Meritul Civic” (2010) 
 

Coaching Staff
Staff Photo
Staff Name
Andrei MARTIN
Staff Title/Position
antrenor secund
Staff Photo
Staff Name
Sergiu BOTNĂRAȘ
Staff Title/Position
antrenor de portari
Staff Photo
Staff Name
Alexei SCORPAN
Staff Title/Position
antrenor de pregătire fizică
Staff Photo
Staff Name
Oleksandr BOYKO
Staff Title/Position
medic
Staff Photo
Staff Name
Nicolae ARSENI
Staff Title/Position
medic
Staff Photo
Staff Name
Nicolae MOGA
Staff Title/Position
masor
Staff Photo
Staff Name
Petru CARAMAN
Staff Title/Position
masor
Staff Photo
Staff Name
Ilie CEBANU
Staff Title/Position
Team manager
Staff Photo
Staff Name
Valeriu USATIUC
Staff Title/Position
manager